Drsný dobrodružný film o krvavém konci jednoho dlouholetého přátelství.  Michael J. Cochran zvaný Jay končí u námořního letectva a chystá se, že bude konečně dělat jen to, co chce. A začíná s tím hned: dostane pozvání od přítele Tiburona Mendeze "Tibby", aby za ním přijel do Mexika. Jay příliš neváhá a vydává se na cestu. V Tibbyho domě se mu dostává vřelého přijetí, navíc ho tu čeká překvapení v podobě přitažlivé Tibbyho manželky Mireyi, které Jay očividně není lhostejný. Přestože mají manželé mezi sebou neshody, Jay se nechce do ničeho zaplést. Jenomže když na večírku následuje jeden svůdný Mireyin pohled za druhým, nemůže si pomoci. Problémy na sebe ovšem nenechají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

Rocky62

Pomsta, ač jí nedávám plné hodnocení je mou srdeční záležitostí již několik let. Všechny ingredience tu fungují v tak skvělém poměru, že už to snad ani lepší být nemůže. Sympaťák Kevin Costner, charismatický a chladný Anthony Quinn a překrásná Madeleine Stowe. Brutální, neodolatelně romantický a zároveň jeden z nejsmutnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. ()

iamek

Filmu o pomstě bylo natočeny mraky a tohle je jeden z nejslabších. Ještě, že se Tony Scott postupem času tak zlepšil. Jeho počáteční tvorba je spíše k smíchu než k obdivování. ()

Chrustyn

Šíleně nudný film, který je až k smrti zdlouhavý. A přitom téma pomsty je takřka zárukou alespoň průměrné kvality. Ale ne vždy se to povede a je o to větší škoda, že na tomto tématu pohořel tak dobrý režisér jako je Tony Scott. ()

claudel

Další romantický thriller z devadesátých let, na nějž vzpomínám s jistou nostalgií, a jehož některé scény si dodnes živě vybavuji. Slušné herecké výkony ústředního tria, z něhož vyčnívá Anthony Quinn. ()

Morholt

Víc než polovinu filmu se čeká na zlom, který spustí tažení za pomstou. Do té doby je to jen trdlování na mexické haciendě a přilehlém okolí. Je sice hezké, že se tu sešla zajímavá jména a Madlenka je fakt nádherná, ale to je tak všechno. Jenže pokud čekáte, že se to nakonec zvrhne v krvavou cestu, na jejíž konci je záchrana princezny, budete zklamaní. Vlastně je to jen o něco menší nuda, než první část, kterou občas probleskne švihnutí nožem. Tohle se nepovedlo. 30% ()

5150

Jasně, kdo zná pozdější filmy Tony Scotta (POSLEDNÍ SKAUT, NEPŘÍTEL STÁTU) a čekal něco podobného i od POMSTY, bude zklamán. Tohle je spíše drama s milostnou zápletkou a trochou akce... Scénář filmu napsal podle své knihy "Revenge" Jim Harrison. hodnocení 2,5* ()

Tommassi3

"Jsem v hajzlu !! Asi jsem se zamiloval.." ;) To znám !! ;) Stejně jako Kevin Costner a Anthony Zeus Quinn, dvě velké herecké legendy filmového plátna a především muži, kteří by mohli charisma denně rozdávat na potkání a stejně by zbylo.. Ti se sešli v na Tonnyho poněkud utahaném snímku o pomstě, která se však i tak mladšímu ze Scottů prostě i pro tu dusnou atmosféru a tolik pro něj vždy typický vizuál povedla, v příběhu, v němž se Costner, který tančíval s vlky, vysral na nepsané pravidlo, že s kámošovou ženou se prostě nepíchá, obzvlášť v Mexiku, kde pak popíchají vás.. Výtečná adaptace Legendárně vášnivého Jima Harrisona.. ()

Ouwen

Nesmyslná, dlouhá sračka, která nedává smysl. SPOILERY; Costner poprvé uvidí ženu svého kámoše, kterej je mega zlej mafián. Zamiluje se. Pak volá kámošovi "ty vole hele, zamiloval jsem se do tý buchty. Mám pocit, že hned první den." Ona volá kámošce "Hej, mě se líbí někdo jiný." - Samozřejmě nechybí ani klišé scéna, kdy cápek dělá koktejl a vše se mu rozsype pod rukama, aby mu pomohla to zvednout, vymění si pohledy a do toho hraje katastrofální motiv klavíru. Pak mu ještě rukou projede po paži a máme tu zaláskovaný párek. Costnera potom nachytaj a nezabijou ho, aby se asi mohl pomstit. Za co? Za to, že ta ženská podvedla svého manžela? "Jsem ráda, že jste přišel. Nevěděla jsem, že přijedete." "Já to taky nevěděl." - pak jí jde klátit. / Cápek pak dá feat se dvouma cápkama, takže kam přijdou tam udělaj naprostej masakr. Pak jeden z cápků mluví na Kevina asi španělsky a druhej cápek na to, že je raritní když vůbec mluví, že je to zázrak a bla bla.. přitom mezi nimi není žádná chemie a pro týpka, kterého vůbec neznaj, nasazují krk. Nechám tam jednu hvězdičku, protože Costner je sympaťák ale nenapadá mě nic, co by se mi na tom filmu líbilo. ()

corpsy

Až veľmi zameraný na romantiku. Dať tomu viac akcie ( veď Tony Scott ju predsa vie ), mohol to byť vynikajúci kúsok. Film má aj celkom dobrú dusnú, až špinavú atmosféru. To je iba jeden z jeho mála plusov. ()

nigga

Nechápu to, ale prostě tuhle drsnou scottovku žeru, asi to je tím, že jsem kdysi poprvé pochopil, že zdánlivě „akční“ film nemusí nutně končit masakrálním infernem, ale vcelku smutnou scénou o konci jednoho přátelství. 80% ()

NinonL

Jay Cochran je elitním pilotem americké armády a po letech strávených ve službě oslavuje s kolegy odchod do civilu. Dostane pozvání od mocného mexického bosse Tiburona Mendeze na jeho sídlo. Kdysi mu dělal pilota na Aljašce a při lovu mu zachránil život. Jay naloží pár věcí a svého psa Rockyho a vydá se na cestu. Nedaleko od Mendezovy usedlosti potká krásnou ženu, která mu ukáže cestu a také prozradí, že je paní Mendezová. Tiburon Jaye přivítá velmi vřele a dokonce mu odpustí i to, když ho Jay porazí v tenise. Plánují spolu loveckou výpravu, kterou však naruší naléhavé večerní setkání Mendeze s jeho politickými odpůrci. Jay se, ač nerad, večeře zúčastní a znovu se setká s Mireyou, mladou ženou svého přítele. Mireya není v manželství šťastná, chtěla by na Tiburonovi alespoň dítě, aby se jí osud lépe snášel. Ten se však cítí již starý, má již dospělé děti, a proto další odmítne. Na večeři dojde mezi Tiburonem a jeho protivníky ke konfliktu a jeden z nich je bez milosti zastřelen. Mireya tuší, jak si její muž vyřizuje účty a je ještě smutnější. Brzy na to navštíví Mireya Cochrana na chatě blízko pláže, kterou má pronajatou. Dojde mezi nimi k velkému citovému vzplanutí, kterému se Jay všemožně snaží bránit. Na pozdější večerní slavnosti, které se účastní mnoho významných osobností, Jay své city neovládne a s Mireyou se fyzicky sblíží. Ví ale, co by znamenalo jejich prozrazení. Brzy na to se Mendez Jaye zeptá: „Je moje žena nádherná? Protože kvůli takové ženě udělá člověk skoro cokoliv.“ Jayovi je jasné, že Mendez něco tuší a varuje Mireyu před dalším pokračováním jejich vztahu. Svěří se i svému příteli, že se zamiloval. Ten ho varuje ještě důrazněji a radí mu, aby okamžitě odjel. Poslechne ho, nicméně nedokáže přestat dále se scházet s Mireyou. Mireya si zajišťuje alibi na následující víkend, který chce strávit na Jayově chatě, u přítelkyně v Miami. Jejich rozhovor však Mendez odposlouchává. Chce si ověřit i Cochranovu loajalitu, proto ho žádá o službu na víkend. Cochran odmítá. Mendez odváží manželku na letiště a loučí se s ní jako by se měli vidět naposledy. Cochran s Mireyou prožijí nádhernou cestu na vzdálenou chatu a i tam se zdá, že jejich víkend bude plný lásky a souznění. V noci jsou však přepadeni Mendezem a jeho muži. Jeho pomsta na obou je strašná. ()

kobejn

Dle mého soudu nejhorší film Tonyho S. Celé to, jak obrazově, tak příběhově, připomíná "televizní novely" z latinskoamerické produkce. No, přišlo mi to prostě strašný... ()

Ridick

ja nemozem uverit, ze toto nakrutil majster akcneho filmu. toto je urcite len zakazovy film nejakeho studia a tony scott si to pri nakrucani cele odsedel. ziadna poriadna akcia - tych par strielaciek nestoja ani za staru belu; ustredna dvojica absolutne nezaujimava, naproti tomu quinn si zahral s chutou, co bolo aj v konecnom dosledku vidiet. sklamanieeee... ()

slunicko2

Morálně neukotvená rádoby balada zabalená do westernových klišé. 1) 33letý Kevin Costner (pilot Jay) je důvodem, proč jsem si film pustil. 2) Dále účinkovali: 33letý štíhlý Miguel Ferrer (Amador, který se k Jayovi přidal), 24letý John Leguizamo (Amadorův bratranec, co moc nemluví). 3) Věk protagonistů se vztahuje k roku 1988, kdy byl byl pořízen obrazový materiál. ()

swed

Tak tohle se moc nepovedlo. Film si hodinu buduje atmosféru, aby ji vzápětí zahodil a proměnil se v akční mišmaš. Výsledek sráží i překvapivě nevýrazný Costner, kterému role vůbec nesedla. Navíc je to celé jedna velká nuda, která působí dojmem, jako by režisér nevěděl co a jak točit (spousta scén na sebe ani nenavazuje a je tu i mnoho děr v zápletce). 4/10 ()

Derek

tony scott a mexiko "tenkrat po prve" (druhy raz sa tam vydal s muzom v ohni). bohuzial videl som len verziu ktora bola v kinach (directors cut je o nieco viac ako 20 minut kratsi a vacsinou ludi i dost chavaleny) a ta ma cez dve hodiny. hlavne prva polovica filmu sa trocha vlecie a tony v podstate len buduje napatie a chemiu medzi constnerom a stowe (ktorej to ako "mexicanke" mega pristane i ked vyzera dost ako talianka, ale co uz). film vsak vyzera nadherne (to si tony vzdy dokazal postrazit a i ked nejaky jeho film nepatril k najlepsim vzdy vyzeral uchvatne, tu ma hlavne dostavala 80tkova videoklipova estetika) a dvojica costner a quinn ide na plny plyn. skusim dat sancu reziserskemu zostrihu a mozno pojdem s hodnotenim i trocha vyssie... ()