Drsný dobrodružný film o krvavém konci jednoho dlouholetého přátelství.  Michael J. Cochran zvaný Jay končí u námořního letectva a chystá se, že bude konečně dělat jen to, co chce. A začíná s tím hned: dostane pozvání od přítele Tiburona Mendeze "Tibby", aby za ním přijel do Mexika. Jay příliš neváhá a vydává se na cestu. V Tibbyho domě se mu dostává vřelého přijetí, navíc ho tu čeká překvapení v podobě přitažlivé Tibbyho manželky Mireyi, které Jay očividně není lhostejný. Přestože mají manželé mezi sebou neshody, Jay se nechce do ničeho zaplést. Jenomže když na večírku následuje jeden svůdný Mireyin pohled za druhým, nemůže si pomoci. Problémy na sebe ovšem nenechají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

higuain

Tenhle film netáhne nikdo z trojlístku Scott, Costner, Quinn. Hlavním trademarkem je Madeleine Stowe, která je zkrátka neodolatelná. Bohužel má prostor jen v první polovině filmu, druhou polovinu si uzme Costnerovo zmrtvýchvstání a "pomsta" (v podstatě ani nejde o pomstu, ale o nalezení Madeleine), která ale není příliš věrohodně ani poutavě natočená, její rozuzlení je navíc dost mizerný. ()

kinderman

Dvouhodinová kinoverze je roztahaná, na Costnerovi je patrné, že se v roli moc necítí a ani se příliš nesoustředí (asi už v duchu natáčel Tanec s vlky). Naštěstí se Tony Scott ke svému filmovému propadáku ještě vrátil, vyhodil skoro půlhodinu nadbytečného materiálu, přidal víc vášnivé erotiky a krve, takže tato verze (100 minut) působí mnohem uceleněji a úderněji. (DC 80%) ()

Eldrick

Jeden z těch filmů Tonyho Scotta, které na mě jako dítě zanechaly trvalé následky díky zobrazenému násilí. Křehce krásná Madeleine Stowe a silný příběh o pomstě v podmanivém režijním stylu, podle něhož okamžitě poznáte autora. Jeden z oblíbených filmů Quentina Tarantina. ()

lekr

Ačkoliv mám Costnera rád tak tenhle film mě zklamal. Jeho zápletka není nijak originální, příběh není místy logický, sou tam nemožné vtipy a hlavně je nerealistický. Film se snaží vycházet ze současnosti ale spáš zdánlivě připomíná western, ta závěrečná scéna mi připomíná SEDM STATEČNÝCH. A ten naprosto debilní konec!!! Jedna hvězdička snad jen kvůli té krásné a dojemné hudbě a dobrému obsazení v hlavních rolích....bohužel v nedobrém filmu... ()

Figu

Doháním svoje starý resty, především filmy Kevina Costnera. Ten chlapík se mi začal setsakramentsky zamlouvat a jeho filmy vyloženě v poslední době vyhledávám. Pro mě thrillery "devadesátek" patřily vždy jednoznačně Michaelu Douglasovi, o tom nepochybuji ani dnes, jenže postupem času zjišťuji, že měl velice tvrdou konkurenci právě v podání Kevina! Pomsta patří do kolonky těch filmů, které mě o tom přesvědčují. Navíc pro mě bonbonek v podání režije Tonyho Scotta! Často vzpomínám na tohoto velikána! Příběh je drsný, krutý, zamilovaný, obalený temnou atmoškou s v té době excelentním obsazením... Hrubě nedoceněný filmek!!! 75% ()

Rodriguez

Marně jsem hledal plusy u tohoto díla. Našel jsem pouze Costnera a Quinna. Děj je zbytečně dlouhý a zamilovanost příběhu spíše uspává, než povzbuzuje k dalšímu (delšímu) koukání. Samotný závěr mě rozsekal a za to dostal tu druhou hvězdičku. 30% ()

Venkovan

K tomuto filmu jsem někde četl docela trefnou poznámku, že se jedná o "mexickou mafiánskou telenovelu". Něco na tom bude. Kevin Costner jako Jay se zamiluje do nesprávné ženy, manželky mafiánského bosse. A to nedopadne dobře... Říká se, že Tony Scott tímto filmem šlápl vedle, mně to tak špatné nepřišlo, spíše průměr, takže 3 hvězdičky. ()

hans500

Costner a Quinn skvělý, výborná režie Tonyho Scotta, nadprůměrný scénář, pomalé tempo, povedená atmosféra a hudba, která vhodně podbarvuje celý film. Nezaslouženě podhodnocený film (58%), proto 4,5/ zaokrohluji nahoru. ()

Jizni Tlapa

Skvělé a silné. Střihnuté romantikou, která neurazí a klišovitě nerozbrečí. "Grázl" Quinn a "frajer" Costner fungují opravdu na jedničku. Nádherné mexické exteriéry, skvělé zakončení a neúnavná hudba. Na pátou hvězdu trochu opomíjená propracovanost samotné POMSTY, která, je pravda, mohla být více propracovanější.... ()

Jazzzz odpad!

Naprostý brak a humus nad humus. No možná né až zas tak tragický, ale mé celkové znechucení je tedy obrovské. Přepínám tak stanicema jestli náhodou nenajdu nějaký zajmavý film. Tenhle ten mě celkem zaujal. Vrazi, pomsta, mafie a kdo ví co ještě. Celkem super. Už sem začínal být unavený, ale čekal sem kdy Kevin Kostěj rozseká toho po kom celý film jde. A co ono se nakonec nestane? Nemůžu to tady napsat bo bych prozradil konec filmu, ale je to hnus a nuda největší, nekoukejte se na to nikdo, je to jenom ztráta času. ()

lennyd

Michael J. Cochran (Kevin Costner) odchází po desítkách let od námořnictva, a těší se, že si konečně užije trochu odpočinku (nejlépe na farmě svého přítele Tibbyho (Anthony Quinn) v Mexiku). Čas, který by měl trávit povalovaním na pláži a nebo maximálně tenisem se svým přítelem, ale radši tráví s jeho ženou Mirey (Madeleine Stowe), do které se beznadějně zabouchne (a ona do něj). Když se pokusí společně utéct, Tibby (se svými bodyguardy) je brzy najde - Miryeu nechá zaměstnat v bordelu a Michaela se pokusí zbavit. Ten ale přežije, a rozhodne se pomstít ... Nutno podotknout, že na filmu jsou nejlepší úvodní titulky. Při čtení jmen (režisér Tonny Scott, v hlavních rolích Kevin Costner, Anthony Quinn) si ještě můžete představovat, že půjde o skvělý film. Ale jakmile se děj začne rozbíhat, zjístíte, že tentokráte Tonny Scott trochu přestřelil. Tento akční mág by měl poloromantické dramata nechat stranou, a dělat to, v čem je dobrý - protože některé scény působí opravdu směšně (žena volá kámošce, aby ji kryla před manželem, který celý tento rozhovor poslouchá ve vedlejším pokoji nebo drsňák mariňák volá svýmu bejvalýmu kámošovi, že se zabouchl, apod). Víc než 2* rozhodně nedám... ()

asirtes

Áno, vieme...väčšina pod názvom Revenge očakávala chladnú vyvražďovačku. Na veľké sklamanie mnohých Tony Scott opäť predvádza svoj zmysel pre poetiku, snovosť a vidinu pravej lásky. Našťastie takýto majstri ešte nevymreli. A tak kto sa chce nechať uniesť snovými farbami a emóciami, kto si chce pripomenúť ako funguje princíp zlo plodí zlo a že realita je vždy iná ako predstava - vrele odporúčam. ()

neoBlast

[Director's Cut] První výlet Tonyho Scotta za pomstou do Mexika nebyl tak povedený jako ten druhý (Muž v ohni), ale v brutalitě a nekompromisnosti se mu může klidně rovnat. Anthony Quinn si svého nemilosrdného záporáka královsky užívá a radost z něj čiší po celou stopáž. Škoda toho extrémně jednoduchého příběhu, který nenabízí příliš příležitostí pro celkem slušného Costnera a rozžhavenou Madeleine Stowe. 55 % ()

anglanek

Tak tedy nevim, ale tento film z mého pohledu na 60 procent bych tedy nevidel.....asi prehanim trochu ale davam číslo 5 z duvodu,ze jsem na konci opravdu brecel jako malej kluk........plus vykon Kevina Costnera samozrejme ()

VanTom

S moderními klipovými stroboskopy Tonyho Scotta nesouměřitelná záležitost, pomalá, neakční, s rajcovně zachyceným vášnivým milostným vzplanutím (Madeleine Stowe vypadá úchvatně), bohužel pro zápletku jen těžko chápatelným jako "osudová láska". Chtělo by více propracovat psychologii a vztahy, takhle si na hloubku jenom hrajeme. Hodnotím ale přes 20 minut KRATŠÍ režisérský sestřih, kde prý právě tyto scény zmizely a k dějovým zvratům se směřuje mnohem příměji. ()