Do psychiatrického ústavu v malém městě nastoupí pracovat mladý psychiatr. Zde se seznámí s ředitelem, který je rovněž mírně vyšinutý a hraje ho ikona slasherů Donald Plescance. Jedné noci vypadne v celém městě elektrický proud a veškeré elektrické systémy v ústavu vypadnou z provozu. Toho využijí čtyři pacienti - nebezpeční maniaci, kteří tak mají možnost uprchnout. Nejdříve si to namíří do obchodu, kde si vyberou každý svoji vražednou zbraň a pak přímo k mladému lékaři a jeho rodině domů .. (Flipnic)

Richie666

Naprosto iracionální chování postav mě iritovalo. Stejně tak dialogy. Asi bych chtěl od béčkovýho hororu moc, ale přesto... Jako by dementi nebyli uprchlí pacienti, nýbrž jejich oběti. Doufal jsem tak alespoň v pochmurný závěr, nicméně překvapení se nekonalo. Zůstala jen scénáristická krize a několik mrtvých (naštěstí jich nebylo zrovna málo a scéna kdy vrahoun útočí skrze postel je určitě jedna z těch, které se pamatují). ()

corpsy

Nečakajte klasický slasher, aspoň nie v tradičnom zmysle slova. Pre fanúšika neponúka nič zaujímavé, dokonca ide o priemerný kúsok s malou dávkou napätia a ešte menším prídelom gore, z čoho vyplýva, že ani mordy tu nestoja veľmi za reč. ()

Zayl

Parádní vyvražďovačka, které nechybí osmdesátkový feeling. Hlavním plusem je nápad se čtyřmi maniaky, kteří utečou z blázince při výpadku elektřiny a v kooperaci si cestu kleští na své oběti. Tím je umocněno hrozící nebezpečí, neboť to může přijít hned od čtyř psychopatů, kteří mohou být kdekoliv, a při jejich nevyzpytatelném chování je potenciální obětí kdokoliv. Temnotou zahalené město je tedy rázem v nebezpečí a dočkáme se i hokejové masky. Alone in the Dark nepostrádá správné napětí, vtip a solidní vraždy, i když nějaké výrazné gore nečekejte. Přesto ve svém subžánru je to jedno z toho nejlepšího k vidění. ()

kobejn

Jedinou "výhodou" tohoto a jemu podobných filmů je to, že je nikdo nezná, jen "experti". Ti se nad tím rozplývají, ale faktem je, že to je další právem zapomenutá pitomost. ()

topi

Čtveřice psychopatů po celoplošném výpadku elektřiny zdrhnou z blázince, dostanou se do města, kde se přidávají k rabujícím lidem a každý si vybere nějaký vražedný nástroj. A pak hurá do domu, kde žije jejich nový terapeut, o kterém si myslí, že zabil toho předchozího, který je léčil před ním. Začíná obléhání domu a taky začíná přituhovat. Psychouši jsou parádně obsazeni, Jack Pallance (Frank), Martin Landau (kazatel Byron), Erland van Lidth (tlouštík Ronald) - já si pořád nemohl vzpomenout, kde jsem ho už viděl a ejhle, v Běžícím muži hrál lovce Dynama, který pří áriích pouštěl do vězňů elektrický proud. Za zmínku určitě stojí také Donalda Pleasence v roli ředitele ústavu. Mordy jsou takové nic moc, Tom Savini se postaral pouze o scénu, ve které se doktorové sestře Toni zjeví ohořelá mrtvola nebo co to je. Škoda, že se nepodílel na všech efektech, mohl by z toho díky němu být kultovní biják. Takhle jde spíše o průměr. I když zvláštní atmoška se filmu upřít nedá. ()

Gorehound

Je to v pohode slasher, len by mohol byť trochu viac slasherom a menej sa sústrediť na vyšinuté charaktery a čierny humor. Ale ok, má to tú závislácku 80s atmosféru, a ku koncu sa pekne vystupňuje. Mohol by aj viac, mohol by mať lepších killerov aj kills, ale zlý film to určite nie je. ()

Chatterer

Šílení psychopati byli zahraní naprosto skvěle. Musím vyzdvihnout Martina Landau v roli "spasitele". Jinak klasika let 80tých, ale díky hereckým výkonům musím dát 75%. ()

Colonist

POZOR, TENTO KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY! Tak tohle mě hodně zklamalo. Slashery a béčkové horory 80. let mám poměrně rád, i s tou veškerou naivitou, klišovitostí a jistou porcí stupidity. Jenže tady toho bylo na mě už trochu moc. Film vypadal ze začátku hodně dobře a z celé té zápletky se dalo hodně vytřískat. Bohužel, scénáristé si s tou zápletkou poradit nedokázali. Psychopati byli výborní, zejména díky dobře obsazeným hercům do jejich rolí, ale ostatní postavy byly neskutečně nesympatické a iritující (jediný sympatický byl Donald Pleasence, ale ten neměl mnoho prostoru). Nesympatické postavy mohou být v Pátku 13., když je stejně Jason všechny pokosí, ale tady po nás chtěli, abychom jim fandili. A to zkrátka nešlo. Scénáristických blbostí tu bylo poněkud příliš - nemohl jsem překousnout to, že jednu noc vypadne proud, druhý den všichni normálně telefonují a když zapadne slunce, tak se dozvídáme, že výpadek stále ještě trvá. No a když pak proud v poslední vteřině naskočil, zapnula se televize a v ní zrovna hovořil ten doktor, kvůli kterému ti cvoci chtěli zabíjet, tak jsem si říkal, že tohle už je moc. Tohle bylo stupidní i na béčkový film. Sice se scénáristé snažili o určité nečekané překvapení, kterých u slasherů nebývá mnoho, ale já už jsem to předvídal od té doby, co psychouši začali útočit na dům. Říkal jsem si, že ten chlápek, co ho pozvali na večeři, bude ten čtvrtej blázen, co si pořád zakrýval tvář, a ono to tak vážně bylo. Aspoň že ty vraždy byly povedené. Na začátku to vypadalo na čtyři hvězdičky, v průběhu na tři, ale kvůli tomu konci musím dát dvě. Zkrátka se to nepovedlo, ačkoliv potenciál byl veliký... ()

Kangax

Prekvapujúco kvalitný slasher. Narozdieľ od iných filmov tohoto žánru (ktorý moc nemusím), je tu dobrá zápletka, a dobrá atmosféra. Film je navyše akoby rozdelený na dve rozdielne polovice, pričom obe (tá odohrávajúca sa v liečebni, aj tá s obliehaného domu) boli rovnako napínavé a remeselne kvalitne zvládnuté. Vrátane na tento žáner nezvyčajne kvalitných hereckých výkonov. ()

Martin741

Reziser Jack Sholder /Pribehy ze Zahrobi, Renegati/ natocil nadpriemerny slasher, ktory sa zameral na skupinku 4 psychopatov, ktori usli z miestneho psychiatrickeho ustavu a nasledne po vypadnuti elektriny v meste rozputali hotove peklo. Strasidelna atmosfera celkom usla, a doslo aj na anpatae sceny. Donald Pleasence /Jestli se rozzlobime, budeme Zli, halloween/ to dobre taha, ale okrem neho treba spomenut aj Jacka Palance /Panic in the Streets 1950, Barabba 1961/ a Martina Landau /Kleopatra 1963/. A klasickym slasherom sa film vymyka aj tym, ze tu vrazdia az styria, zatial co v klasickych slasheroch iba jeden. 77 % ()

Jino

Scény v blázinci byly vtipné a ti čtyři uprchlí pacienti byli dobře zahraní. Občasná sranda se zde ladně prolíná s hororem, který nakonec převezme i díky hustnoucí atmosféře iniciativu. Postava Donalda Pleasence a narážka na Jasona Voorheese jsou jen jeho dalším příjemným zpestřením. Scénář se sice nevyhýbá klišé těchto filmů, ale jednoduše řečeno: bavilo mě to a nenudil jsem se.70% ()

MrPierc

Známé tváře mě přilákaly k tomuto filmu a jen díky nim jsem to dokoukal. Béčkové legendy jako Donald Pleasence, Jack Palance a Martin Landau. Námět je zajímavý a dosti podobný Halloweenu od Johna Carpentera akorát ve větším měřítku a bez masek. Jenže kromě těchto herců je zbytek hereckého obsazení projevem na úrovni malých dětí. Rodina bojující proti psychopatům je tak pacifistická, ulízaná a blbá, že dělá ostudu dokonce i průměrné americké rodině. Extrémně levné triky a vlastně nuda zabíjí jinak nadějný námět osamoceného domu. Nulová atmosféra. Trapné emoční výbuchy celé rodiny v koutě, které by neuvěřilo ani tříleté dítě. Škoda, protože Martin Landau a jeho zavilý výraz šílence, neměl chybu. ()

Koly

Jack Scholder se teda u mě se svým ARACHNIDem moc nepředvedl, ale musím říct, že soudě podle jeho snímku ALONE IN THE DARK, byl v 80. letech ve slušné formě. Docela dobrý nápad, kdy z blázince neunikne jeden šílenec, ale hned celá čtveřice cvoků, která spolupracuje na tom, aby zabili svého doktora, umocnil některými hodně vtipnými scénami, ale především parádními hereckými výkony. Jack Palance jako plukovník Frank Hawkes nebo Martin Landau jako "kazatel" Byron Sutcliff jsou vynikající, ale nejvíc se mi líbil Donald Pleasence v roli trochu ujetého doktora Dana Pottera. Určitě jedna z nejlepších vyvražďovaček co jsem viděl! ()

noriaki

Slušný osmdesátkový slasher. Začátek mě navnadil na psychojízdu a i když se film nakonec vyvrbil trochu jiným směrem, rozhodně mě nezklamal. Zápletka je prostoduchá, jak už to v takových horrorech bývá, ale i přes svou předvídatelnost je zajímavá od začátku do konce. Zážitek mi trochu kazilo iracionální chování postav a tím nemyslím jenom čtveřici cvoků, ale dá se říci že všichni si prošli větší či menší krizí v logickém myšlení. I tohle jsem režisérovi odpustil a nad naivním dějem už jsem jenom mávl rukou. Alone in the Dark má totiž parádní atmosféru, která se jenom tak nevidí. Nebál bych se ho přirovnat k dílům mistra béček Johna Carpentera. Jediné co tam chybělo, byla ona zneklidňující elektronická hudba. Jednotlivé vraždy jsou navíc pořádně rozmanité, lekačky slušně vymyšlené a proto není důvod proč si film neužít. ()

Han22

Sholder je špatný režisér, který se pohybuje od příšerných filmů (Arachnid) k mizerným (Supernova) a dokázal málem zabít sérii o Freddy Krugerovi hned ze začátku. Kromě skvělého Tajemného zla nenatočil nikdy nic pořádného a tohle rozhodně není výjimkou. Alone in the Dark má výborný herní název, námět "home invasion", skvěle vymyšlené psychopaty a známého herce, ovšem nic z toho režisér nevyužije. Psychopati nejsou moc na plátně, místo toho sledujeme rodinnou nudu s otravným děckem a ještě otravnější sestrou. A když už se psychopati objeví, nejde z nich strach a vraždy jsou takové nijaké. Herci škoda mluvit, Palance a Landau nijací, Pleasence hraje snad poprvé mizerně. Finální řežba v domě je slušná, stejně jako Dwight Schulz (alias Barclay ze Star Treků), ale zbytek průměr až podprůměr. Nebál jsem se, nebavil, ale nudil jako u většiny špatných hororů. ()

Ronaldo79

Byl jsem na Alone in the Dark dost natěšený a musím přiznat, že zas tolik nadšený nejsem a to stačilo o pár vrahů méně. Herecké obsazení nemá chybu a obzvláště Martin Landau a Jack Palance, vypadají jako prvotřídní maniaci. Úvodní snový začátek s vynikající atmosférou a nepříjemným koncem, upoutal moje smysly a jen potvrdil, že se bude jednat o áčkovou podívanou. První polovina snímku atypická pro vyvražďovačku, není to 40 minut keců a žádný skonání, partička z 3. patra se dostává na svobodu celkem rychle a je jí jedno, kdo stojí v cestě. Druhá půlka je atmosféricky na dobré úrovni, přesto mohla být o něco napínavější a krvavější, ostatně gore bylo dost chabé a určitě nedosahující zvyků 80. let. Celkově hodnotím jako mírně nadprůměrné dílo bez ambicí stát se v budoucnu kultem, protože lepší příběh s větším počtem vražď by snímku jen přidal na atraktivitě. 7/10* ()

Teardown

Celovečení debut Jacka Sholdera dopadl nad má očekávání. Ačkoli těžce ohraný námět, kterých bylo zrealizováno snad stovky, tak zde jsem neměl prakticky žádný větší problém. Efektivní v každém směru včetně výraznosti hlavních záporáků. Magoři až na půdu, kterým nebylo potřeba devastovat ksift a schovávat jej pod maskou, jak to bývá často zvykem. Tlustá pedofilní svině, kněz žhář a maniakální schyzofrenik, jako vedoucí celého tohoto krvavého komplotu. Další výstavní trojlístek u kterýho bych nebyl moc rád, aby si mě vzali do parády. Velmi kvalitní osmdesátka, kterou si nenechte ujít. ()

Hapretor

Spíš nuda. Nic, co by mě "šokovalo". Psychopati vesměs dementi, neimponovali - jako třeba Hannibal Lecter a konec je demence a zbytečně otevřený, nejasný. ()

Rathalos

Aj napriek dobremu hereckemu obsadeniu sa jedna o nudnu hororovu zalezitost,v ktorej az koniec za nieco stoji,dovtedy mi cas siel hrozne pomaly,takze dve hviezdicky su az az...:-) ()

GOREGASM

Tak tady jsem do toho šel jenom kvůli mému holohlavému oblíbenci, Donaldovi Pleasencovi, který tady hraje tak trochu bláznivého doktora psychouše, a kterému z jeho vymazleného blázince utečou ještě větší blázni než je on sám. Jack Palance a Martin Landau dávají uprchlíkům hereckou kvalitu, která diváka zabaví, ale na víc solidní podprůměr snímek nedotáhnou. Je to totiž docela průběžná nuda. 40% ()