Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Horxus

Wow z Jacksona jde strach!!!! V tom jeho kabátě s těmi vlasy a hůlkou... pro mě hotová extáze jen se dívat na ten jeho strašidelný výraz!! A celý film je to perfektní! Spojení mírného fantasy s tou věcí o kterou tu celou dobu šlo (nic víc neřeknu) je to po Sixth sense další Shyamalanův kousek, který se zapíše do filmové historie a do mé paměti. Rozhodně se po něm poohlédněte, tenhle film je jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. ()

princesofpersia

Perfektní pomalejší thriller od začátku do konce. Skvělý námět, hudba, scénář, herci... a jak to tak se Shaymalanem bývá, brilantní konec, který potvrzuje tu 4. hvězdu. ()

kubas369

Pro mě osobně nejlepší Shyamalan a to myslím smrtelně vážně a možná jeden z těch nejlepších vůbec. Dost nedoceněný film s naprosto skvělým Willisem a Jacksonem. ()

thomasnikrs

FILM MĚ ÚPLNĚ DOSTAL.. LÁMAL JSEM SI KOSTI SE S.L.J.... TOPIL SE S B.W. A NAKONEC ZŮSTAL S OTEVŘENOU TLAMOU NAD ZÁVĚREM... JSEM RÁD, ŽE JSEM SE K FILMU VRÁTIL A NEBÁL SE ZAJÍT DO WILLISOVY MINULOSTI A DAL NA VAŠE HODNOCENÍ. DĚKUJI ()

Patches1984

Můj asi nejoblíbenější Shaymalanův film. Komorní a s minimem akce, vystačí si bez lekečak a zjevného nadpřirozena, přesto ale napínavé a atmosferické. Navíc vypointované doslova do poslední minuty. Vlastně nemám, co bych vytknul. 9/10 ()

Sarcasmgirl

Nějak se u mě tenhle film minul účinkem. Shyamalan dokáže výborně brnkat na nervy, tady se mu to nějak nepovedlo, ale už aspoň vím, proč Bruce Willis nehrál v Titaniku... ()

64B

Solidní drama se solidním koncem, který sem opravdu nečekal. Herecké obsazený na jedničku, zajímavě zpracované a nevšední námět, který na kvalitě neubírá, ba naopak. ()

liquuid

Nápad skvělý, nicméně něco se mi na tom pořád nelíbí. Asi bude problém v tom, že film postrádá to něco, co každý čeká, že přijde. Prakticky jde jen o to, že dochází ke změně obyčejného člověka na hrdinu, ale tím to končí, jen na konci co-si, co mě nijak neuspokojilo.Nijak zvlášť mě nemrzí strávený čas na takové tvorbě, ovšem přijde mi, jako kdybych byl celý film napjatý, co se vlastně bude dít a na konci jsem děsně zklamaný. Konec měl být podle mě nějaká pasáž cca v polovině filmu, ale toho se prostě nedočkáme. Mám originální filmy rád a zřejmě i tento je originálně pojatý. Nemohu ovšem zchroustnout, že defakto celý film to někam směřuje, až se dozvíme, co jsme se měli dozvědět už dávno předtím. Scénář jako kdyby zůstal stát nehybně 80% filmu a to mě nutí dát 3H a to ještě dávám hodně. Bohužel, čekal jsem více. ()

Alex696

Tak čudujem sa len tomu, že sa Bruce Willis dal nahovoriť na takúto hovadinu. Ak by som sa chcel niekomu pomstiť tak mu doporučím tento film. Absolutne spomalené bez šťavy. Tí čo dali 5 * musia byť poriadny filmoví maniaci alebo... No čo už, každý má vkus na niečo iné. Viac ako 1 * nedám a od odpadu tento film zachránila len skutočnosť, že som ho dopozeral. ()

helrohir

Nó, to boli ešte časy, keď Shyamalan točil jeden famózny film za druhým. Celkove je film o niečo slabší než "Šiesty zmysel", keďže nie je až taký šokujúci, ale aj tak má výborný dej postavený na originálnom scenári. Hoci tempo filmu je dosť pomalé, režisér sa s nami pohráva a nechá nás pozvoľne unášať atmosférou podporenú premyslenou kamerovou prácou a podmaňujúcou hudbou. Bruce Willis aj Samuel L. Jackson podávajú fantastické výkony a nebyť niektorých nedostatkov v samotnej kostre príbehu, kde nie sú vysvetlené všetky podstatné aspekty, dal by som plný počet. Takto musím pár percent stiahnuť. 80%. ()

Dzegr

(1) "Víš, co je nejhorší ze všeho? Neznat své místo na světě. Nevědět, proč jsi tu. To je strašlivý pocit." (2) "Vidíte tady nějaký plyšový Teletubbies? Mám na košili umělohmotnou visačku se jménem? Vidíte tu malýho Asiata s tupým výrazem sedícího venku v helikoptéře, která sebou cloumá, když do ní hodíte peníze? Ne? To je k vidění v hračkářství a vy si musíte myslet, že v něm jste, protože tu nakupujete pro děcko jménem Jebb. Jeden z nás udělal strašlivou chybu a připravil toho druhého o drahocenný čas. Tohle je umělecká galerie, příteli, a tohle je umělecký dílo." (parádní hudba) ()

subic

Po letech jsem viděl znovu a nadšení značně opadlo, proto jedna hvězda dolů, přesto stále slušných 70% ()

Emjecko

Nedalo mi to a po celou dobu, co jsem se díval na Vyvoleného, jsem ho zároveň srovnával se Znamením, což je o něco novější snímek od stejného režiséra, přičemž oba filmy dosáhly podobného diváckého úspěchu. Proč to zmiňuji? Unbreakable jsem si pustil cíleně s tím, že chci vidět to lepší z Shyamalanovy tvorby, to jsem i dostal, nemůžu se však zbavit déja-vu pocitu. Struktura příběhu, budování atmosféry, nevědomost, komorní dění, dialogy, rychlé a geniální závěrečné rozuzlení... Přišlo mi, jako kdybych sledoval Signs oblečené do staršího kabátu. Neberte to ale nijak zle, jedná se spíš o takový můj postřeh, se kterým možná nebude nikdo souhlasit, ale od čeho je možnost komentovat filmy, když ne k popisování subjektivních pocitů. ()

Mr.nachos

To je tak utahanej film, že mě to nebaví. Všichni jsou příšerně zpomalení a nudní. Děj se táhne jak žvejka a pořás se nic moc neděje. Chybí tomu spád. A kde je to napětí o kterém všichni mluví? ()

MartinTerran

Vcelku originální film o "superhrdinovi", ale o žádné komiksové zfilmování se nejedná. Film se vleče v pomalém tempu, což mi docela vadilo, ale to byl asi tvůrcův záměr a já to jen nepochopil. Bruce i Samuel se svých rolí zhostili velmi dobře a konec byl bravurní. I když co udělal bylo špatné, tak bez něho by se nezrodil, takže se potvrdilo staré známé, že bez padouchů by nebylo hrdinů. Hodnocení: 62/100. ()

kubilov

Unbreakable je v podstatě strašně zvláštní film, který podle mého názoru není možné zcela pochopit na první shlédnutí. M. Night Shyamalan jej napsal a natočil ihned po svém extrémně úspěšném filmu Sixth Sense, takže si mohl dovolit prakticky cokoliv, což také natočil. Opět brilantně natočený mysteriózní thriller s notně kontroverzní zápletkou a vynikajícími herci, přičemž Samuel L. Jackson ve své posedlé kreaci strká Bruce Willise až nečekaně lehce do kapsy. ()

Brano

Príbeh mohol byť zaujímavý a film mal aj istý potenciál, lenže už po úvodnej polhodine snímok nedokázal upútať moju pozornosť na dlhšie. Strašne dlhé, pomalé a nudné. Nezachránilo to ani dobré herecké obsadenie. Viackrát to už vidieť nechcem. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda