Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

mrclTV

Americký futbal, hľadanie umenia v komiksoch, a dvaja ľudia z opačných koncov spektra šťastia....celý film som čakal nejakú pointu, ale nejako sa nedostavila. To by som povedal, ak by som nerátal poslednú scénu, ktorá trochu prekvapí a mierne pozdvihne hodnotenie. Ale ja som asi príliš pragmaticky zmýšľajúci človek na túto báchorku o mimozmyslovom vnímaní, mystike, nadprirodzených silách, vyššej forme komunikácie alebo ako nazvať tento nonsens... Thriller vôbec, dráma mierne a mysteriózne až príliš (tento štýl tajomna nemám rád). Typický shyamalanovský blud ako z jeho novšej tvorby. ()

Gamekeeper77

Vyvolenému jsem nepřišel na chuť ani po několikátém shlédnutí. Pro mě jen lehce nadprůměrný film s celkem pomalým tempem, který nedokáže zachránit ani poslednich skvělých 20 minut. 68%. ()

Mkartaylas56

Až na překvapivý konec mě Vyvolený zas až tak nevzal. Jako natočeno to není vůbec špatně, ale za prvé bych rozhodně neřekl, že se jedná o thriller, protože pocit napětí se u mě prostě nedostavil a za druhé jsem si vůbec nevytvořil vztah k postavám, což pokládám za dost velký mínus. Režisér M. Night Shyamalan má ve své sbírce dobré snímky, každopádně Vyvolený na mě bohužel nezapůsobil tak, jak měl a proto dávám 60%. ()

DoubleJack

Film ještě z doby, kdy Shyamalan uměl točit filmy. Pomalu budovaná atmosféra a smysl pro detail tvoří skládačku událostí, kde je rozehraná partie mezi Brucem Willisem a Samuel L. Jacksonem. Nečekejte přílišnou akci, a nebo bezmyšlenkovité tlačení na pilu. Opravdová síla tohoto filmu je v budování charakterů. A i když závěrečný twist není tak převratný, jako tomu bylo u Šestého smyslu, stále si i po těch letech dokáže najít svého diváka. ()

borohub

Asi největší problém tohoto filmu je to, že se prakticky celou dobu nic neděje. Nějaké scény jsou vyloženě zbytečně dlouhé (Bruce Willis a bench press, kde postupně zjištuje že má neuvěřitelnou sílu). Ale i tak díky celkové ponuré atmosféře se jedná o docela slušný film, který docela slušně odsýpá, rozhodně oceňuji originální námět a špičkové herecké obsazení. Konec je takový zajímavý, vzhledem k celkové otupenosti díky pomalému tempu filmu jsem to nečekal . Fakt nedokážu popsat co se mi na tomhle filmu nelíbilo, myslím, ale že stačilo opravdu málo a tenhle film by byl totální sračkou. 80% ()

horor2

Klasika, která nabízí napínavou podívanou o jedném muži, který přežije katastrofu, aby se posléze stal hrdinou :-) ()

Pitryx odpad!

Trest na mně za moji zvědavost. Na konci filmu Rozpolcený jsem viděl Bruce Willise a jeho narážku, na tento film. Tak jsem ho chtěl vidět. Radši jsem měl zobnout flašku alkoholu než čučet na to, jak si dva, nebo tři lidi vyprávějí. I tu havárii vlaku ti umělci přeskočili. Ten dabing Bruceho je hrozný. Nasládlý jako ehm někdo. Jestli toto byl thriller, tak já jsem Kacafírek. Je to nudný a ukecaný film. Nic více. ()

PlayEasy

Perfektní většinou pomalu až melancholicky laděný Thriller se skvělými výkony ústředních herců a také velmi zajímavou hudbou od J. N. Howarda., který si nás získal na svoji stranu už v prvních minutách své délky, a když jsme viděli to zdánlivě nenápadné, ale přesto úchvatné finále, tak jsme byli štěstím bez sebe! Sice jsme čekali něco akčního, něco superhrdinského, ale místo toho jsem dostali tohle, pomalu plynoucí originální snímek, který nepotřebuje akci k dokonalosti! 80% ()

Petule3

Boží nápad, ale to zpracování mi moc nesedlo. Páni herci jsou skvělí, to bez debat, ale já nevím...táhlo se to, furt tma, zvláštní kamera. Pořád jsem si říkala, tak kdy už se to nějak rozjede a ono nic. Posledních 5 minut filmu se vše vysvětlí, ale to je málo. Bohužel, šlo by to podle mě líp. 3 a půl hvězdy. ()

johnny01

Zápletka a celkové vyznění příběhu je fantastické, překvapivé a neočekávané. Bohužel ten příběh nebyl tak nosný vzhledem k rozsahu filmu a očekávání nějakého velkého souboje dobra a zla zůstalo nenaplněné. Celý film budovaná atmosféra nebyla zužitkována, závěr je sice zápletkově působivý, ale vlastně slabý a nepřinesl očekávané vyvrcholení. Škoda, určitě to šlo zpracovat lépe. ()

LAZARUS111

Skvelý počin M. Night Shyamalana je typickým príkladom jeho filmov. Superhrdinská tématika v jeho podaní je geniálna, žiadne plášte ani masky, len obyčajný ľudia s obyčajnými životmi a minulosťov. ()

JosefTomas

Shyamalan to opět dokázal. A platil stejný "Ty vole." efekt, jaký jsem měl naposledy u Šestého smyslu. Úžasná režie a scénář (Shyamalan mě opět dostal jako skvělý vypravěč). Excelentní herecké výkony (Willis má zase o roli navíc, o které může říct, "Zase jedna z mých nejlepších.") Hudba skvěle podtrhující celý promyšlený koncept a konec, který překvapil a vzal mi slova, tak jsem si ho pustil znovu a slova furt nepřicházely. ()

Tominni

Velmi dobrý thriller, který táhnou oba hlavní hrdinové, na jedné straně Bruce Willis (tak obyčejně neobyčejný hrdina, který má schopnosti, které nedává na odiv), na druhé straně Samuel L.Jackson, který si zlomí ruku i jen trochu špatným pohybem. A napětí se stupňuje..... ()

OJan

Velice tajemné drama, které má neskutečnou, postupně gradující atmosféru. Musím vyzdvihnout promyšlenost dialogů, skvělou kameru a hudbu. A postava Samuela L. Jacksona je strašně temná a to hrozně dobře zapadá do té husté atmosféry filmu. A ten konec byl opravdu nečekaný. |80%| ()

Blazkowicz

Zajímavý snímek, ale jako mistrovské dílo to nevidím. Nepřišlo mi na tom nic extra. Nějaká větší akce až v poslední půlhodině. No a týpek je teda co, superhrdina nebo má zvláštní schopnosti nebo jak. Toto bylo hrozně upozaděné na úkor nějakého přesvědčování. Někdo tady ještě píše, že prý je to komiks. Ten jsem tam neviděl. Beztak to má celé nějaké skryté významy, ale jen pro fajnšmekry. 4-* ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda