Další variace na téma "záměna osob", tedy ne příliš origiální téma, ale zase tu je skvělá Adina a můj oblíbenec Raoul. Jako bonus tu zazní dětská písnička Šédí muška na štěně šedí a hajinká potvůrka malinká...(25.7.2011)

"Podívejte !! První cena, Marta Urbanová.. To jsem já !! Druhá cena, Karel Novák.. To jste vy !! Chcete snad ještě zapírat ??" - "Takže já jsem druhá cena ??" ;)(12.9.2015)

Ve srovnání s ostatními filmy té doby je to jednoznačný nadprůměr. Velice příjemná zábava na nedělní dopoledne. Adinka a Marvan vedou.(2.11.2003)

• kinderman

V dobovém tisku se psalo o "komedii, která má co říct" nebo o "veselohře, na kterou se čekalo". Já viděl jen neinvenční zpracování plytkého námětu a věru nesnesitelného B.Veverku v roli reportéra Kudrny. Pod dvě hvězdičky nenechávám padnout jen díky přítomnosti A.Mandlové.(26.9.2008)

Tradiční naivní veselohra, typický produkt své doby... Jak já mám rád tyhle tradiční naivní veselohry!(4.11.2009)

• - Adina Mandlová se během natáčení pokusila svést Raoula Schránila, ale ten proslulé koketě odolal. (Kulmon)

• - Ve filmu je poprvé zmínka o výstabě metra v Praze. (cariada)

• - Hotel, ve kterém natáčení probíhalo, se později objevil také ve filmu Dovolená s Andělem (1952). (artcha)