Arbiter

... Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak smíříme, horší jeto s tím, čeho jsme se dopustili sami na sobě... Lidi jako je Radek budu dycky respektovat... Být tim, čim doopravdy jsme, neni nic lehkýho a v pubertě už vůbec ne. V každym se to pere a málokdo se dostane tak daleko, aby se nechoval tak, jak se od něj očekává, ale tak, jak to cítí.. Pro mě hrozně důležitý téma, ač postavený v kulisách lyžáku souškovacího období... Edit: Jak tak koukám na ostatní komentáře, tak jsem vlastně úplně zapomněl, že to je i výborná komedie! :-D Jsem se holt nechal strhnout tim koncem no... ()

-bad-mad-wolf-

Hm, nakonec se z toho vyklubalo spíše drama, ale je to příjemné. Jen jsem litoval, že Cabadajovi nedal nikdo přes držku. Oddechový průměr z nejprůměrnějších. ()

Phobia

Tohle kultovní komediální drama jsem viděla nejméně 4x a vždycky mě spolehlivě pobavilo, jako bonus navíc nabídlo i trochu moudra a moralizování pro mladé nevychovance:-). Kam se hrabou spratkovití, protivní "Snowboarďáci". Moje nejoblíbenější hláška: "Pojedeme zkratkou. Sice je to delší, ale zato horší cesta." :-) 95% EDIT: Tak jsem udělala chybu a podívala se na film po letech znovu... nějak už to není ono. Několik vtipných či silnějších okamžiků zůstalo, ale ta přemíra moralizování tak nějak irituje. Nicméně pořád slušný nadprůměr a stojím si za tím, že "Snowboarďáci" a vůbec filmy o současné generaci teenagerů se imho můžou jít zahrabat. 80% ()

lesumir

Predchudce dnesnich teenegerovskych komedii :) Ale pro me nic vyjimecneho, nesympaticti herci, ty tri hvezdicky udelal Brzobohaty. ()

Hrabka

Pro naši generaci z přelomu 80. a 90. let to není taková bomba jako pro naše rodiče. Komedie je to velmi povedená s pikantními scénami a hláškami. 75% ()

cheyene

Film, z něhož mnohé hlášky již dávno zlidověly a sám se již dá považovat za klasický snímek. Já jej však poprvé viděl až nyní a bavil mě. Brzobohatý s Freimanovou byli skvělí a pobavilo i obsazení dalších rolí. V lecčem je sice příbeh šablonovitý a není prost klišé, ale ve výsledku to nevadí. Zejména závěr, jenž nelze považovat za obligátní happyend, jenž ke komediím obdobného ražení patří, činí tento počin zajímavějším. Na pokračování po letech jsem se chtěl původně vrhnout záhy, avšak po přečtení komentářů ztrácím odhodlání tak učinit. ()

Jamal

Film který je o rok starší než já, ale viděl jsem ho poprvé jen před pár měsíci. Ale líbil se mi stejně více než mnoho US komedií podobného žánru, ale bohužel bez vtipu a příběhu. (( :: ()

juta

Smaženky a majstři mají působit komediálně, ale z mého pohledu je to spíše takové drama o tom, jak se na lyžařském kurzu rozhádá a roztrhne celá supr parta, což může negativně ovlivnit i diváka. Hlavní je, že se člověk u toho dokáže pobavit i zamyslet a že tu hrajou skvělí čeští herci. ()

paascha

Film o mé generaci. Prožíval jsem totéž v témže věku a téže době, snad jen ne tak dramaticky. Dnes k pousmání:-) ()

lamps

Na to, jak nemám rád české filmy, v nichž se hlavních rolí chopili dospívající teenageři, tak tohle bylo hodně povedené. Duchoslav, Kopta i Suchánek působí velmi přirozeně a zábavně, když hrají karty o svou vysněnou holku, a stejně tak i Radoslav Brzobohatý, jenž jim coby učitel a dívčin otec nedává nic zadarmo. A konečně to hašteření s alkoholem je opravdu jako ze skutečného života, jeden můj spolužák by mohl vyprávět:-) ()

Big Bear

Slušná komedie, ze které na Husákovské ročníky dýchne mládí, čas škol v přírodě a lyžařských zájezdů... I když hráli coby děti i dříve, vstoupili zde do širšího povědomí Jan Antonín Duchoslav a Michal Suchánek. Dnes je jich bohužel TV plná a jsem jimi zcela přesycen. Ve filmu rozhodně zaujmula Freimanová a Brzobohatý. Příjemná nostalgie, vzpomínka na večírky, tajné kalby, lyžákové kanady, lyže Artis s vázáním Kandahár a vůně vosků Skivo vax :-).. :-) * * * ()

Boogeyman

"Zatímco v amerických teenagerských komediích hlavní hrdinové řeší jak zasunout, v Čechách jim jde především o to, jak zachlastat." Parádní komedie okořeněna nádhernou hudbou a nesmrtelnými hláškami! ()

Je.n.n.y

S tím, čeho se na nás dopustili jiní, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami. ()

salahadin

Tínejdžři jsou konstanta = furt stejní, ať jsou to Snowboarďáci, nebo Machři. Zato filmy jsou proměnné. A Smyczekovi tahle rovnice vcelku vyšla. Až na Cabadaje, na tohohle nevycválaného holomka nemá ani Ko(ko)tek... ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +je to pěkný film, pobaví, zaujme, holky jsou sympatický, příběh je zajímavej -teď docela lituji, že jsem sněženky neviděl dříve/// Před Snouborďáky byly Sneženky a machři a předpokládám, že udělali stejnou díru do sněhu jako před pár lety právě duo Kotek+Mádl. A i když tato dvojice je zábavnější (alespoň pro současné publikum), tak ani Sneženky a machři nejsou k zahození. A to ani po letech (schávlně neuvádním číslovku, abych nezaměňoval s pokračováním). Příjemně jsem se totiž bavil. Některé hlášky jsou již možná zapomenuty a ani já osobně si nepamatuji, že by je někdo v mém ranném stádiu vývoje používal (rozuměj: ve škole), přesto mají něco do sebe (a nebo možná jsem je slýchával, ale nevěděl odkaď vítr vane). No a tehdá to musel být vážně mela. A stejně tak bude mela to nové pokračování. Rozhodně si jej nenechám ujít a tento první díl si dám rád kdykoliv znova./// Celkem 77%/// ()

Disk

Až po letech mi došlo, že je to vlastně velmi smutný a melancholický film o teenagerech. Radek John s Ivem Pelantem geniálně vystihli mentalitu nejen tehdejší osmdesátkové mládeže, ale puberťáků celkově. A my dnešní třicátníci jsme nebyli o nic lepší, to jenom o sobě tvrdíme. Ten závěr je zkrátka úžasný. A k tomu skvělý hudební motiv Zdeňka Johna. ()

Allien.9

Fascinuje mě, kolik lidí je schopno dát "Sněženkám a machrům po 25 letech" odpad! a okomentovat to slovy "čekal jsem skvělou komedii ala první díl". Taková individua buď vůbec nepochopila, že "Sněženky a machři" nejsou zas tak úplně komedie (viz depresivní konec apod.), nebo jsou prostě jen omezená. Že vůbec váhám, B je správně. ()