ZoltanCZ

Všechny dnešní komedie pro teenagery jsou o třídu i víc horší, a to včetně zahraničních. Navíc s výborným hereckým obsazením, aneb Suchoš Rulez... ()

lekr

Tak tenhle film vyloženě nemám rád!! Trapná stupidní nahořklá komedie o pubertálních výrostcíh, kteří si ani neuvědomují jak svým jednáním škodí okolí....kdyby to Radek John napsal jako alegorii na zkaženou mládež ještě bych to bral ale film na mě zapůsobil jako pubertální kravina což je vůbec žánr který nemám rád.....ale u českých filmů už mě nepřekvapí vůbec nic..... ()

rakovnik

Předchůdce teenagerovských komedií, kterým dnešní výtvory nesahají ani po kotníky. Plno hlášek, velmi sympatické obsazení, velmi realistický příběh, prostě můj oblíbenec nejen pro zimní večery. ()

Martin741

Sranda, ze ked sme my mali lyziarsky vycvik a ked bol natoceny tento film, tak rozdiely boli len minimalne. Ignorovanie vecierky, pasovanie alkoholu, hystericke ucitelky /obcas aj ucitelia/. Brzochudobneho osobne nemam rad, ale toto je realny zivot, Snowboardaci a podobne zhowadilosti at tahnu do zumpy. 69 % ()

kaposlav

Rozhodne na tú dobu výborny film na ktorý sa dá pozerať aj v dnešnej dobe. Nie je čo kritizovať. Pôsobí to realisticky a dôverihodne. ()

Rocky88

Spíš než čistokrevná komedie mi to přišlo jako drama, které dokáže obstojně zabojovat i ve vodách komediálních. Myšlení "teenagerů" je zde dokonale vylíčeno a scénář Radka Johna také není k zahození. Co podle mého názoru nejvíce snižuje kvality tohoto snímku, jsou příšerně zahrané postavy ve vedlejších rolích........... Ale to vem čert. Hlavně, že jsem se bavil a se slzou v oku zavzpomínal na staré časy.....PS: Janáku, tohle je komedie pro mladé!!!!! ()

dezorz

Chce to vela spolocnych nahod, natocit kvalitny komercny film s detmi o detoch v byuvalom CSSR. A tento film ma vsetko, je zaujimavy, je vseobecny, takze kazdemu kto v tej dobe bol na zakladnej ci strednej sole na lyziarskom zajazde povie vsetko, je vtipny a prakticky aj dnes si ho tinedzeri mozu pozriet ako kvalitnejsiu veziu snowbordakov. Snowbordakom sa take nieco 20 rokoch po natoceni iste nepodari. ()

Trainspotter

Sněženky a machři jsou úžasní v tom, že se celý film z počátku tváří jako povedená dobová teenagerská komedie se všemi příslušnými aspekty a nakonec se vše zvrhne v pravdivou psychosociální studii. Trochu mi vadí, že hlavní úlohu přebral živelný Duchoslav, ačkoliv, alepoň pro mě, komediální prim hraje Mácha v podání Suchánka (jeho kreace na běžkách v prudkém svahu jsou naprosto fenomenální). V celku je film nadprůměrný v tom, že na pozadí dobré komedie se skrývá právě mylenka hodná zamyšlení, ale mohlo to být natočeno na kvalitnější materiál, protože ty barvy a osrost jsou na svou dobu příšerné. ()

dubinak

Česká klasika, která nikoho neurazí. Pár nesmrtelných hlášek zůstaly mnohým z nás v mysli až dodnes. Příběh už sice nemohl být jednodušší, ale na lidi to pořád funguje. ()

C0r0ner

Kdo zažil lyžák, musí házet hvězdičky navíc. Kdo ne, tak tomu se prostě musí líbit šaškování dětí s učiteli a komické scény na svahu a především mimo něj. Pokud Suchánek vypadal v reálu stejně jako ve filmu, musel být určitě neskutečný looser. Dokonce i na tehdejší poměry. 90% ()

tomtomtoma

V dětském věku patřil film Sněženky a machři k mým oblíbeným. S odstupem mnoha let nedokáže na mne již zapůsobit se svojí původní silou. Vnímám mnohem více nedostatky, včetně neuspokojivě rozvinuté hlavní zápletky, která se rozpadá v hromadnou moralizační katarzi. Hlášky, kterými jsou diváci okouzleni, postrádají svou přirozenou eleganci. Konflikt mezi dospělými a dospívajícími je zúžen do prostoru světácké veselice a o psychologickém dopadu sváru na jednotlivce není radno hovořit. Humorný nadhled nedokáže plnohodnotně nahradit rozdrobené dramatické linky a zážitek zůstává nedostatečně naplněný. Není všechno špatné, jen se nepodařilo naplno využít veškerý nabízený potenciál. Upozorňuje se, poodhaluje se, ale neprožívá se a většina duševní očisty ve svém výsledku pouze bezradně přešlapuje na místě a apaticky umlká. Hlavní postavou příběhu je středoškolák Radek Převrátil (zajímavý Václav Kopta) s nejprůkaznějším ztracením výsledku konfliktu. Jeho citlivější vnímání světa se často ztrácí v póze a nenasytné dravosti masy. Druhým nejvýraznějším dospívajícím je Viki Cabadaj (Jan Antonín Duchoslav), který neústupností a divokostí přirozeně zaujímá vůdcovské místo skupiny studentů. Třetím do party středoškolských floutků je Karel Mácha (příjemný Michal Suchánek), přitahující nejkomičtější situace absurdity života. Hlavní mužskou postavou je profesor Karda (dobrý Radoslav Brzobohatý), nekompromisní vedoucí lyžařského středoškolského výcviku. Hlavní ženskou postavou je mladá učitelka Hanka (dobrá Veronika Freimanová), v idealistickém nadšení i s profesně osobním zklamáním. Hlavní dívčí postavou je Kardova dcera Marika (mlaďounká Eva Jeníčková s hlasem Ilony Svobodové) v centru zájmu díky své vizáži a bezprostřednosti. Poslední výraznější postavou je mladý lyžařský instruktor Vláďa Prťka (zajímavý Pavel Marek), hrdina každé dospívající dívky. Z dalších rolí: rezervovaná učitelka Boženka (Valentina Thielová), či povalečský topič Douda (Boris Halmi). Sněženky a machři dokáží pobavit, ale své ambice nebyl film schopen naplnit, byť svou všeobecnou oblíbeností dokáže ojedinělá divácká rozčarování potlačit. ()

MarekT

Škoda, že se v souvislosti se Sněženkami tolik vžilo označení "komedie" (když jsem snímek viděl prvně, očekával jsem právě toto zaměření a byl jsem pak i mírně zklamán), ovšem povedený film je to tak jako tak, navíc vůbec jediný případ, kde mě klasická mladistvá namyšlenost vůbec neirituje, ale i baví, za což můžou celkem slušné (nejen) studenstké výkony. ()