V lese nedaleko jednoho z předměstí Los Angeles přistane kosmická loď. Drobní mimozemšťané se vydají z lodi na průzkum a odebírají vzorky pozemských rostlin. Brzy je však vyruší skupina lidí a mimozemšťané se v panice vrátí do kosmické lodi a odletí. Jednoho z nich, který se nestačil vrátit včas, tu však zapomenou. Trosečník najde skrýš v kůlně domu, kde bydlí desetiletý Elliott se sourozenci. Elliott si tvora všimne a tajně ho přiláká do svého pokoje a začne mu říkat E.T. Ten se z televize naučí několika pozemským slovům. Z různých hraček a věcí běžné potřeby začne podomácku vyrábět komunikační zařízení a současně se sbližuje s citlivým Elliottem. Chlapci využijí halloweenového průvodu masek a pomohou zamaskovanému mimozemšťanovi nepozorovaně proniknout do lesů za město, kde se E.T. uprostřed noci pokusí navázat spojení. Agenti, kteří po něm pátrají, se zmocní vyčerpaného mimozemšťana a v mobilní laboratoři ho podrobí sérii testů. Zatímco Elliott se jakoby zázrakem uzdraví, zdravotní stav E.T. se rychle zhoršuje. Nakonec jeho život vyhasne. Vědci se ho rozhodnou pitvat, dovolí však Elliottovi, aby se rozloučil. A tehdy chlapec zjistí, že mimozemšťan žije a jeho stav byl nutný k navázání spojení. Společně s bratrem se zmocní auta a spolu s kamarády dopraví E.T. na místo, kam si pro něj přiletí jeho druhové. (TV Nova)

marhoul

Kdo by nemiloval E.T.? Nemá smysl hledat chybky. Tento film nás (Husákovy děti) ohromil! "E.T. volat domů!" To bylo do srdce. ()

Rimmer100

Toto je důkaz, že Spielberg má světové filmové hity. Nejlepší věta z filmu je: "E.T. volat domů". Na svoji dobu skvělý rodinný film. ()

Šandík

Jako malý jsem některé části filmu proslzel. Teď už mě k slzám nedohání, ale stále si myslým, že je to jeden z nejlepších sci-fi filmů, co znám. ()

heyda

Na tak starý film dost slušné efekty a hlavně moje oblíbená Drew je fakt roztomilá. Pro někoho klasika, pro mě ´´pouze´´ dobrý film hodný 4 hvězdiček. ()

Flego

Prostý príbeh omylom zabudnutého škaredého mimozemšťana a desaťročného chlapca si musí získať srdce každého diváka. Silná emotívna scéna šprintu na bicykloch je skvele natočená a berie dych. ()

Nancy

Film, který mám od malička ráda, ale nikdy jsem ho nepovažovala za skvělý. E.T. je rozhodně roztomilý a příběh je také velice milý, ale vždycky se na to musím koukat správně naladěná. Něco mi na tom zkrátka přijde divného nebo nudného, co mě při výběru vždy odradí, ale když už se na to jednou začnu koukat, rozhodně mě to zaujme. ()

anais

K tomu se nedá moc co dodat. Až budu mít děti, tenhle film jim s klidným svědomým pustím. Krásná hudba, humanistické poslání, je to dostatečně dramatické, a na konci to děti dojme. Já jim pak budu říkat, že ET je můj kamarád, a oni si mě začnou vážit. Jo, tak to určitě udělám. (dodatek v závorce napsaný 17 let od původních pár řádků - děti to viděli už dvakrát (ke dni 26.11.2022), a skutečně to funguje - nejdřív strach z neznámého, pak humor, přes klíče, úzkostný plastový stan, E.T.ho smrt a loučení... stále funguje:) ) ()

Roman.Ticka

Rozhodně měl komentář v TV-mini pravdu, když psal v popisku k filmu, že budeme dojati a potěšeni. Jelikož nejsem už dávno dítětem, viditelně teda na stopro, i když uvnitř sebe se ho snažím stále udržet, proto hodnotím z pohledu dospěláka. Nejvíc mě potěšilo stejně jako děti ve filmu, že se ufounek dostal právě k nim, jelikož to už všichni víme, že děti jsou bezelstné, dobrosrdečné, čisté stvořeníčka, ať už zlobí občas nebo nonstop. To je vlastně celé povídání o tom, proč je tento filmek pořád koukatelný. Jo Berymorka byla fakt zlatíčko, no vlastně miloučká je dodnes. ()

MM11

Záležitost fantazie... Té musí být každý tvůrce plný a důkazem je právě E.T., Spielbergův nejmilovanější a dle tržeb nejzásadnější film. Ten jednoduchý nápad, totiž přetvořit koncept a udělat s lidí ve sci-fi ty zlé a ufony ty neposkvrněné, je prvotní nástřel s dobrým palivem, ale hrozícímu sklouznutí ke kýči. Mám pocit, že tomu se Spielberg ani moc nebránil a těžko si to připouštěl. Ani nemusel, dětští herci a kouzelná atmosféra budí dojem vypočítavosti jen pokud neumíte řemeslo a to není mistrův případ. Přesto, že film formálně není novátorský a dějově se hrabe v nostalgii, je jedním z razítek Hollywoodu. A to není náhoda. ()

Ivoshek

Opravdu pěkná záležitost, určená převážně pro děti. E.T. je vlastně ze všeho nejvíc takový opuštěný plyšák. Z tohohle (dětského) pohledu ji také hodnotím - je to nápadité, vtipné, napínavé a má to hezkou hudbu. Když jsem to ve svých asi 10 letech viděl, naprosto mně to uchvátilo. Některé scény se mi vryly do paměti jako vpravdě kultovní (krkající E.T., let na kole, E.T. domů). Znova se na to ale asi nepodívám, dneska už jsem přece jen cyničtější a na filmy, které neobsahují násilí, sex nebo černý humor se moc nekoukám. E.T. volat domů. E.T. volat domů. Pro volání vložte do automatu 5 milionů dolarů v drobných mincích. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (v HD): MARKÍZA = 28.12.2014, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2014) = MICHAL DOMONKOŠ - Ten kto to nevidel v dobe vzniku, nemá šancu pochopiť kúzlo tohto filmu. - Jeden z nezabudnuteľných detských zážitkov ... V časopise ZORNIČKA (alebo OHNÍK - fakt si už nepamätám) vyšiel za onoho času na titulnej strane príbeh o tom ako nejaký chlapec odmietol ísť navštíviť svoju starú mamu, pretože chcel ísť na tento film, imperialistický megahit. K článku boli aj veľmi pekné ilustrácie ... :-) No a po tomto "varovaní" už nebolo tej sily, ktorá by ma zastavila pred návštevou kina. Ja, moja sestra a kopa kamošov sme s napätím očakávali čo za zázrak to na nás tí imperialisti prichystali a poviem vám, že po prvej takmer hororovej polhodine sme mali všetci (teda CELÉ kino) vážne dosť a po sále sa šírili pohoršené výkriky rodičov, čo za hnusné filmy to tí američania púšťajú deťom. Mládež sa však nenechala odradiť a na konci filmu sme si všetci svorne poplakali a nikto neodišiel ani počas titulkov. A po záverečnom titulku sa stalo niečo čo som odvtedy v kinosále už nikdy nezažil. Spontánny potlesk ... Hold sentiment, ale aj po takmer 30 rokoch keď som to opät zhliadol, na tom filme nenachádzam žiadnu chybu. (12.2.2010) ()

HellFire

Jeden z milníků filmové tvorby a jeden z mnoha Spielbergových "poznávacích" filmů. E.T. Mimozemšťan je přesně tím důvodem, proč se díváme na filmy a ona magie stříbrného plátna v něm funguje na jedničku. A to bez rozdílu věku. Jako dítě jsem z filmu byl unešený (i když si z něj teď nevybavuji žádnou konkrétní scénu) a po x letech na mě zapůsobil stejně. Takový film v dnešní době digitálních efektů a digitálního filmu už nevznikne. E.T. je jako více než třicetiletá loutka stále uvěřitelnější než pět let staré digitální cokoliv. ()

eraserhead666

Na Ítým jsem byl dvakrát po sobě v kině ještě coby dítě socialistickou školou povinné. Neviděl jsem ho přes čtvrt století. Dlouho za to mohly hlavně dvě scény z něj, které mě dost vyděsily. Dnes banální scény s míčem a v kukuřičném poli. Jako malý jsem z nich byl pokakaný strachy. Ale po těch letech... E. T. neztratil nic ze svého kouzla. Chci zpátky do osmdesátek. Neskutečně sympatická Dee Wallace, Drew Barrymore již tehdy se schopností nahodil kukuč, při kterém vám tají kolena, Erika Eleniak ještě bez své výstavní hrudi (a ve srovnání se svými vrstevníky vysoká jak telegrafní sloup), veskrze přijatelné citové vydírání, kterému se rádi poddáte v jakémkoliv věku, hromada popkulturních odkazů, které jsem pochopil až teď, neb v dětství jsem neměl tu možnost. ()

Othello

Moje přirozená citová obrana vůči roztomile ošklivým breburdám se srandovními hlasovými projevy překonána nebyla, takže jsem tam pořád viděl toho beznohého mládežníka navlečeného v kostýmu. A to, že si z toho Williams v zásadě udělal operu a ty vzletný smyčce po celou dobu ani na minutu nezmlknou, tomu vůbec nepomáhá. V místech, kdy z toho vysvítá to pravé a nezapomenutelné klučičí dobrodružství, to ale pořád funguje dobře a dospělé instituce, jak je znázorňuje film vizuálně, vnímám stále naprosto stejně. Jen je škoda, že místo toho, aby v pozadí více probublávalo ono předměstské prostředí plné rozložených rodin, junk-foodů, rozbitých hraček a dětí bez dozoru, film veškerou pozornost upírá k nevinnosti protagonistů, zrcadlících se v olbřímích panenských očích přátelského a neškodného mimozemšťana. ()

fleker

kdysi mě jedna taková řekla, že sem, cituji: ".. z jiný planety" , teď mi dochází, že to měla bejt nejspíš urážka, ale v tu chvíli mě to přišlo jako zajímavej postřeh a tak sem nadšeně poděkoval..o pár let leter mi jeden profesor, po vyslechnutí mých progresivních myšlenkových pochodů oznámil, že jsem se narodil do špatný doby, a já mu řek že možná, a nebo že sem taky možná z jiný planety, a von dodal že "to je taky možný"...teď když sem konečně zistil, že je severka opravdu na severu, a dosáhl sem tak svého maxima v oblasti astronomického bádání, a je ze mě teda takřka skoro kosmonaut, rozhod sem se že je konečně čas najít tu svou rodnou planetu, a určitě to nebude nic extra těžkýho,,den na mojí planetě trvá dvacet šest hodin, to vím natuty, protože vždycky když du spát, vzbudím se přesně vo dvě hodiny pozdějc než předešlej den,,,, což vlastně znamená že sem skoro vo dva roky mladší než sem si původně myslel, taky absolutně nesnesu dotek molitanu a opalovací krém...to bude nejspíš nějaká represe z děctví, patrně se v mé původní domovině vyskytovali životu nebezpeční molitanoví chrousti, stříkající po okolí opalovací mlíko....navíc sem včera zistil, že mám levý oko ÚV,, koukal sem dvacet minut do sluníčka, a nic,,,viděl sem normální žlutý kolečko,,,ale teda jenom levým, pravý mám už adaptovaný, vodporoučelo se po pár vteřinách s neskutečnou bolestí někde uvnitř spánkového laloku, a další čtvrhodinu sem vpravo viděl jenom takovej tyrkysovej kaleidoskop,,,,ale pak sem mu dal voraz, a za těch patnáct minut se vzpomatovalo a úplně v pohodě....ale nevyvratitelnej důkaz mého skutečného původu sou prarodiče,,, vypadaj teď dost mimozemsky,,,tudle měli takovou radost, že sem se zas po pul roce ukazal,ale sou si tak podobný, že sem úplně ztratil přehled, kterej je kterej...a vypadlo ze mě jenom: babi, dědo....jak tak koukam na ty vaše vyzáblý postavy, tak sem přišel za pět minut dvanáct ()

ARI50

Rozhodně krásny film v krásnem prostředí a super E.T mimozemšťan a skvělé se kouká a nejsem vůbec zklamaný protože na rodinný film je to skvělé. ()

Necrotongue

Jak jinak můžu ohodnotit film, který mi ukázal, jak vypadá pizza a že se dá dokonce jíst? Ale teď vážně, tento snímek byl pro mě tím nejlepším ze Sci- Fi, dokud nedorazil na kazetách z burzy Terminátor a Věc. Dnes jsem si ověřil, že mi E. T. stále má co říct, a i když už jsem pizzu jedl, takže se vytratilo jedno mystérium, opět jsem se výborně bavil. Úroveň triků naštěstí nedosahuje dnešních "úžasných" digitálních kvalit, takže jsem si mohl znovu vychutnat film, který mi na prvním stupni základní školy přišel fantastický a i dnes se mi líbí velice velmi. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

17.04.2020

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)