V lese nedaleko jednoho z předměstí Los Angeles přistane kosmická loď. Drobní mimozemšťané se vydají z lodi na průzkum a odebírají vzorky pozemských rostlin. Brzy je však vyruší skupina lidí a mimozemšťané se v panice vrátí do kosmické lodi a odletí. Jednoho z nich, který se nestačil vrátit včas, tu však zapomenou. Trosečník najde skrýš v kůlně domu, kde bydlí desetiletý Elliott se sourozenci. Elliott si tvora všimne a tajně ho přiláká do svého pokoje a začne mu říkat E.T. Ten se z televize naučí několika pozemským slovům. Z různých hraček a věcí běžné potřeby začne podomácku vyrábět komunikační zařízení a současně se sbližuje s citlivým Elliottem. Chlapci využijí halloweenového průvodu masek a pomohou zamaskovanému mimozemšťanovi nepozorovaně proniknout do lesů za město, kde se E.T. uprostřed noci pokusí navázat spojení. Agenti, kteří po něm pátrají, se zmocní vyčerpaného mimozemšťana a v mobilní laboratoři ho podrobí sérii testů. Zatímco Elliott se jakoby zázrakem uzdraví, zdravotní stav E.T. se rychle zhoršuje. Nakonec jeho život vyhasne. Vědci se ho rozhodnou pitvat, dovolí však Elliottovi, aby se rozloučil. A tehdy chlapec zjistí, že mimozemšťan žije a jeho stav byl nutný k navázání spojení. Společně s bratrem se zmocní auta a spolu s kamarády dopraví E.T. na místo, kam si pro něj přiletí jeho druhové. (TV Nova)

Redlum

Nekdo objevil E.T.-ho jako male dite. Ja jej objevil v 19 letech, coz nic nemeni na tom, s jakym ucinkem na me zapusobil. Vedel jsem, ze mi v detstvi neco chybelo...:)) ()

Macejko

Esenciálny a nesofistikovaný prístup k detskému filmu sa niekedy môže vyplatiť. Aj po toľkých rokoch fungujúci a emotívny film. ()

gogos

Výborný rodinný film. Pěkný námět, suprově zfilmováno, dobrá hudba. Dva vynikající filmy během roku. Tady se začalo projevovat to, čemu bych řekl "čuch na peníze". Steve prostě ví, co na lidi platí a tak to výborně uplatňuje.... Film pro celou rodinu, ale je to opravdu veliká limonáda.... ()

blackrain

Skvostný film, velmi citlivě natočený, který dokáže dojmout. Nezapomenutelná pohádka. Malá Drew je roztomilá holčička. Spielberg měl šťastnou ruku a má pořád. Jednoznačně za pět. E.T patří k filmům, které můžu vidět pořád. Nikdy mě neomrzí. Je to taková lahůdka, bonbónek. ()

ABLABLABLA

Ano, konečně i já jsem se dostala k této klasice jménem E.T. Od teď už když budu slyšet tu hudbu od J. Williamse budu vědět, o co jde, nebo když uvidím scénku se zázračným prstem, který léčí, nebudu na to hledět jak vyoraná myš...nechápu, jak jsem se o požitek z tohoto filmu mohla tak dlouho ochuzovat. Každopádně velká poklona Stevenu Spielbergovi a J. Williamsovi za tento báječný film, který nepostrádá absolutně nic. ()

kaylin

Ale jo, jako rodinnému filmu se tomu dá vytknout máloco, navíc má Spielberg cit pro skutečně epické a zapamatovatelné scény. Je jich tu hned několik. Stejně tak má cit i pro ty správné herecké představitele. Jenže já jsem prostě na "E.T. - Mimozemšťanovi" nikdy neujížděl a to se ani v současné době nijak nezměnilo. Hezké, ale prostě mě to nedojímá. Asi je to až moc profláklé. ()

Rakosnicek77

Zdá se, že tento snímek je co se týče kvality nepřekonatelný. Ano, jedná se zatím o nejlepší dětský film o setkání s mimozemskou bytostí, jaký kdy byl natočen. Léta běží a toto dílko nechce stále zestárnout. Každou novou generaci dokáže oslovit. Čím to je? Roztomilostí onoho mimozemšťana? Steven Spielberg vytvořil dílo, které svou jedinečností překračuje všechny hranice. Nová verze je o to sympatičtější. A může mi někdo vysvětlit, proč ve všech amerických filmech jsou mimozemské bytosti (mimo Alfa) neustále nahé? :-) Je to klasika, která asi ještě nějakou dobu zůstane nepřekonána. ()

Kaluž

Tak jsem to poprvé pustil své šestileté ratolesti a nadšený ohlas předčil očekávání. Prvotní horor a strach z neznámého vystřídala nefalšovaná rozjařenost, pak na chviličku smutek a nakonec napětí, že by se jeden krve nedořezal. Dobře to ten pan Spielberg před lety skoulel, furt to má neskutečný tah… a ta hudba, panečku! Jsem zvědav, co na to řeknou vnoučata. ()

Desperado

Tradičná Spielbergová limonáda pre celú rodinu, ktorá časom, teda aspoň pre mňa, postupne vyprcháva. Sám neviem do dnešných dní prísť na to, čo až tak lákalo davy na tento slzopuďák. Chápem, že rodinné zameranie snímku sľubovalo pekné tržby, ale až tak, aby sa takmer desaťročie držalo na vrchole rebríčka komerčne najúspešnejších filmov, je pre mňa stále akási záhada. Po technickej stránke filmu niet čo vyčítať, no predovšetkým s blížiacim sa záverom Spielberg ždíme zo sentimentálnej polohy filmu takmer všetko, čo len môže. A nejednému cukrovkárovi môže prísť nevoľno. Asi sa vekom mením na cynika. ()

stration

Další Spielbergova trefa do černého. Dojemný, až lehce přeslazený příběh roztomilého mimouše, který najde nerozlučného kamaráda mezi lidmi, když je omylem zapomenut na matičce Zemi. Nezapomenutelné: květina, E.T. v příkopě, jízda na kole, "E.T. volá domů". ()

Aiax

Krásná pohádka pro děti. Škoda že Spielberg nemyslel víc na dospělé. Pak by to bylo určitě na 5*. ()

FilmFan24

Prostě E.T. je nádherné sci-fi pro celou rodinu a pro všechny věkové generace. V panoramatickém kině to byl kdysi velkolepý zážitek. ()

Lucjen

Počas filmu mi bolo niekoľkokrát pripomenuté, že je to rodinný film pre deti. Snažila som sa, skutočne som sa snažila na E.T.ho pozerať s touto myšlienkou, ale nefungovalo to ani tak. Možno by som sa potrebovala vrátiť o pár rokov späť, aby som objavila to čaro, ktoré tu väčšina uživateľov spomína. Ja som ho nepostrehla. ()

major.warren

E.T. - Mimozemšťan - klasika, kterou nic nepřekoná. Steven Spielberg tímto filmem už jen definitivně stvrdil, že ho v práci režiséra nikdo nepřekoná. Jeden z filmů mého dětství. "E.T. volá domů!" U mě to nejlepší hodnocení. Tři Oscary za nejlepší vizuální efekty, střih zvuku a hudbu Johna Williamse. ()

Blackhand47

E.T.ho jsem naposledy viděl, když mi bylo asi pět nebo šest let. Na kazetě ani dvd jsme to neměli, ale věřím, že by tehdy patřil k mým nejoblíbenějším filmům. Jelikož jsem to viděl fakt před lety a patrně jen jednou, žádná nostalgická vlna se nedostavila. Jediné co mi vlastně přišlo na mysl byla "kauza s vysílačkami", z níž si dělali legraci i v jedné epizodě South Parku. E.T. jako takový je skvělá sci-fi pohádka s dobrým a krapet smutným koncem. V příběhu není vyloženě nikdo zlý, ale dítěti to samozřejmě připadá jinak. Fajn hudba, skvělé herecké výkony dětských herců a dobové triky jsou taktéž špičkové. Teď už jen udělat sequel, kdy se E.T. vrátí na Zemi a podnikne krvavou invazi. 80% ()

L_O_U_S

Sympatický film o sympatickém mimozemšťanovi. Jen škoda toho klišé se zlými vojáky, kteří chtějí E.T. zkoumat, ale jinak by to holt ve filmech podobného charakteru asi nešlo. A co chtěli tvůrci nové politicky korektní verze říct těmi vysílačkami namísto samopalů, mi není příliš jasné. (107.) ()

kajas

Jeden z největších filmových fenoménů mě více zasáhl v mých dětských letech. Když jsem si ho nyní připomněla, dokonce jsem ani neplakala (a to je co říct). Při letu na kolech a při dokonalé Williamsově hudbě jsem ale měla husí kůži, to přiznávám. A jak může někdo říct, že je E.T. ošklivý? Milejšího mimozemšťana v dějinách filmu nenajdete. Jo a malá Drew byla vážně čumáček :). ()

Aleee89

E. T. volá domů! Tahle a spousty jiných hlášek, to je prostě tááák dojemné, kolikrát se mi u tohohle filmu chtělo brečet... Myslím, že je to skvělé sci-fi, ale svým námětem je film vhodný právě i pro děti, které si ho prostě zamilují a neopustí, ani když budou velcí. Spielberg dokázal, že opravdu umí filmovat, tohle se mu totiž náramně povedlo. A taky si myslím, že tenhle film nehraje na city jako některé, on je prostě sám o sobě dojemný a nedělá to jen pro větší atraktivitu. ()

Eldrick

Tuhle pohádku je lepší vidět jako dítě. Původní verzi jsem žral jako malý capart, loni jsem zkouknul novou verzi k 20. výročí a už to nebylo ono. Holt člověk roste... ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

17.04.2020

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)