Říše slunce

• slovenský

Ríša slnka

Drama / Válečný

USA, 1987, 154 min

Ďalší film z pre nás neznámej časti druhej svetovej vojny. Japonská okupácia Číny, v tomto prípade konkrétne Šanghaja očami 10 ročného chlapca, ktorý sa dostal priamo do víru bojov. Sám, stratený bez rodičov, v cudzom prostredí predčasne dospieva. Chýba mu však rodinná láska.(14.4.2012)

Extrémně otravný dvanáctiletý Christian Bale v standardním spielbergovském ždímání emocí. V půlce jsem si uvědomil, že jsem to už kdysi viděl, ale moc mi to v paměti neutkvělo. Nemyslím si, že by to teď mohlo být jiné.(2.6.2012)

Skvělý budoucí Batman Christian Bale v hlavní roly. Nepamatuju se že bych někdy viděl lepší dětský herecký výkon. Trochu se mu přibližuje snad jen Jamie Bell v Billy Elliotovi. John Malkovich hraje také celkem dobře, ale na mladého Balea jednoduše nemá. Po technické stránce nelze filmu rovněž nic vytknout. Vizualně působivé válečné drama, všechna čest. Ale ze všeho nejvíc mě překvapil pro Spielberga tak netypický nehollywoodský závěr a scéna "setkání".(7.8.2006)

Povedeny film o jednom klukovi a jeho "dobrodruzstvi", nebo jak to nazvat, behem druhe svetove valky. Barvite vylicene postavy, zajimavy dej, ale take dosti zdlouhavy, coz ma za nasledek lehke nudeni divaka v druhe polovine. John Malkovich ale opetne hraje jako buh a vyprava dela z tohoto snimku nadprumerne kousky. Vic jak na 4* to ale neni...(4.3.2004)

Ten dej ma moc nebavil ale celý film stál na úžasnom hercovi menom - Christian Bale.A to mal iba 13 rokov.Zlý film to rozhodne nieje ,ale ako som povedal mňa to moc nebralo.John Williams (hudba) a Christian Bale boli pre mňa najvýraznejší s celého filmu.79% - 3*(16.6.2010)