On už nad láskou zlomil hůl, ona se nehodlá spokojit se sňatkem z rozumu... Snímek režisérky, herečky, zpěvačky a producentky Barbry Streisandové vznikl na motivy filmu francouzského režiséra Andrého Cayatta Dvoustranné zrcadlo (1958). Není však jeho americkým remakem v pravém slova smyslu. Původní příběh maloměšťáckého manželství, které ztroskotává po úspěšné plastické operaci ženy, pojala režisérka jako milostnou komedii o dvou intelektuálech ve středním věku, kteří musí překonat vypěstované předsudky, aby k sobě nalezli cestu. Profesorka angličtiny na Kolumbijské univerzitě trpí komplexy kvůli svému zjevu. Její kolega, matematik Gregory Larkin, zase po špatných milostných zkušenostech považuje sex za překážku trvalého partnerského vztahu. Vzájemné přátelství na inzerát tedy vede brzy ke sňatku, podmíněnému dohodou, že se z manželů nestanou milenci. Barbra Streisandová si tu opět s vtipem a sebeironií zahraje oblíbenou a vyzkoušenou roli, ve které se z usedlého „ošklivého káčátka“ stane atraktivní a půvabná žena se zdravým sebevědomím. Stejný komediální prostor pak nechává svému hereckému kolegovi Jeffu Bridgesovi. Zaujme i Lauren Bacallová v roli ješitné matky, která si za svou vedlejší roli odnesla Zlatý glóbus. (Česká televize)

ostravak30

O vztazích můžu říct hlavně to, že kdyby nebyly, byl by lidský život o mnoho snazší, ubylo by sebevražd, vražd a vlastně i válek. Jenže jeden z nejhorších lidských vynálezů tu je a lidé se tak od té doby stále snaží přijít na to, jak je zvládnout a jak vybalancovat kompromis mezi mužským egem a ženskostí. Ne vždy se to daří. A pokud člověk zhořkne Gregory Larkin, pak se těžko nějaké navazují. Jeho plán vlastně není špatný. Rozhodně má pravdu, že vášeň a sex může za hodně problémů a mj. i za nevěry. Jenže sňatek z rozumu také není asi nejlepší nápad. Otázkou tak zůstává, proč prostě nezůstali přáteli bez svatby a společného bydlení. Jak už to tak v amerických blbinách bývá, museli se do sebe zákonitě zamilovat, aby film mohl skončit happy endem. Jeff Bridges je zábavný, Barbra Streisand působí stejně krásně a roztomile jako v jejím prvním filmu Funny Girl. A rozhodně bych v tomto snímku netipoval, že překročila padesátku. ()

DearS

"Moje řeč. Film naprosto vhodný pro sychravé podzimní večery (pohodová atmosféra, vínko, krb). Originální zápletka a trefně vtipné dialogy. Navíc nádherně praštěný, na své teorii o sexu umanutě trvající Jeff Bridges (a pozor:sluší mu to, v kontrastu se "seladonem" Brosnanem)." ()

Mejsy

Když jsem poprvé viděla tento film, byla jsem nadšená, ale při každém dalším shlédnutí mu začíná cosi chybět. Švih a vtip se jaksi vytrácí. ()

Bilky

Dokiaľ som nevidel tento film bol môj oblúbenec JEFF pre mňa prototypom silnýx mužov a skôr macho :) Ale moju dôveru nesklamal ani v romantickej polohe ako milenecký mantinel. Proste toto je pre mňa ta strávitelnejšia romantika... ()

Elio

The Mirror Has Two Faces se pro mě stal jednou z nejoblíbenějších romantických komedií a vlastně filmů vůbec. Už ani nevím, kolikrát jsem tuhle, z objektivního hlediska dosti průměrnou, komedii viděla, ale rozhodně nehodlám skončit. A když tak přemýšlím, proč je pro mě takovou srdcovkou, vlastně nevím, čím bych argumentovala. Jde o průměrnou komedii s nevýrazným humorem, a i když jsou zde moc dobří herci, příběh není extrémně dramatický, takže pro oscarové výkony zde stejně ani není místo (až na Lauren Bacall). A ano, je to předvídatelné až běda. Ale ke mně osobně pravděpodobně nejvíce promlouvá zvláště téma nízkého sebevědomí/nedostatečně přitažlivého zevnějšku, kterým hlavní hrdinka trpí a které je v příběhu postupně naťukáváno, takže možná zvláště proto si tenhle poklad našel cestu mezi stálice mojí televizní obrazovky. A mnohdy, když se cítím pod psa, mě tenhle film vždy dokáže nějak nakopnout. A na tom vlastně záleží nejvíc. Takže, objektivně 4, ale za mě 5 hvězd. ()

Ala007

Film, ke kterému můžete mít spousty výhrad, ale stejně si ho vždycky rádi pustíte znovu, tedy alespoň já ano. I když je to v podstatě pohádka pro starší a pokročilé (za všechny pohádkové prvky filmu stačí zmínit jen romantickou a naprosto nečekanou :-) proměnu Barbry Streisand z ošklivého kačátka v krasavici, za kterou se ohlédnou všichni muži v čele s Piercem Bronsnanem, o Jeffovi Bridgesovi ani nemluvě), najdete v ní inteligentní dialogy, reálné postavy a hlavně sestavu herců, kteří mají obrovské charisma. Nesmrtelná Lauren Bacallová jako matka hlavní hrdinky Rose, tápající Jeff Bridges jako Rosin budoucí manžel a nakonec samotná Barbra Streisand, která nikdy opravdu krásná nebyla, a přesto dokázala ve filmu i v osobním životě uhnat chlapy, které jí ostatní ženy mohly jen závidět. Právě proto, že má velikánské osobní kouzlo, jež se z jejích filmů přenáší i na diváky. A Dvě tváře lásky nejsou v tomto směru vyjímkou. ()

vrba68

Miluji B.S. To jako úvod k hodnocení filmu, který je mou srdeční záležitostí (ostatně jako drtivá většina jejich snímků). Milé, vtipné, chytré,kultivované, evidentně inspirované vlastními pocity Barbry. Její humor charisma , gesta.... Příběh pro ty, kteří věří, že zamilovaná žena dokáže vše. Nezbytný happy end, při kterém se vždy přistihnu, že mám pusu od ucha k uchu a zase chuť žít. Nádherná hudba. Skvělé obsazení. Bridges jako mírně potrhlý profesor k sežrání, Bacallová jako matka naprosto dokonalá. ()

Misterioso

Pohodový film, který neurazí, ať si ho pustíte v jakoukoli roční dobu v jakoukoli hodinu v jakémkoli rozpoložení. Barbra Streisand si potřetí sedla na režisérské křeslo a i tentokrát z toho byl moc pěkný film. Největší devizou tohohle filmu je výborný humor (chlámal jsem se každou chvíli) a herci. Barbra si vedla skvěle nejen jako režisérka, ale také jako ošklivé káčátko (její zaujetí při proslovu ke studentům o lásce a chtíči bralo dech) toužící po lásce. Výborný byl také neuvěřitelně charismatický Jeff Bridges a legendární herečka Lauren Bacall, kterou jsem moc rád zase jednou zahlédl v nějakém filmu. Šťopinkou je pak hezká hudba a píseň "I Finally Found Someone". Příjemná romantika, která patří mezi ty, které jednou za čas člověka zahřejí u srdíčka. ()

Nikiko

Dá se láska vypočítat? A opravdu ze sebe ta chytrá okouzlující a vtipná Rose musela nakonec udělat takovou slepici? Zábavné, navzdory všem prvsočíslům romantické, i dojemné (scéna s fotografií). ()

kolodej1

celkem klasické schéma romantických filmů, kdy člověk ví od začátku, jak to všechno skončí. Ale přesto musím poměrně vysoko hodnotit, protože se na to dobře koukalo, bylo tu pár opravdu podařených fórů a city to zase až tolik neždímalo, jak by mohlo ()

Adlytolk

Miluju Barbru, miluju Jeffa, miluju tenhle film. Nepřeslazená romantika s humorem, který nevymýšlel někdo s IQ 90. A pro mě naprosto dokonalá závěrečná scéna. ()

Kozlowski8

Naivní a kýčovité vyprávění o ničem - vlastně ne úplně o ničem, ale o velice podivném, absurdním a těžko uvěřitelném vztahu. Barbry Streisand si svým způsobem vážím a uznávám ji, i když mi není sympatická a Jeffa Bridgese mám hodně rád, ale tento snímek si mne rozhodně nezískal. 45%. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý romantický film, ktorý neskĺzava ani k melodráme ani ku komédii, ale snaží sa analyzovať oba aspekty ľudských vzťahov: rozum a cit. Hlavní hrdinovia, Rose a Gregory, už nie sú tínedžeri, ale zrelí ľudia s vysokoškolským diplomom. Môže byť spriaznenosť duší dostatočným pojivom manželstva? Gregory si myslí, že áno a vďaka určitému nedorozumeniu si mysli, že Rose ma ten istý názor. Tento rozpor vydrží niekoľko mesiacov, ale keď vybuble na povrch, tak všetko zmení. Takže máme možnosť sledovať zmenu Barbry Streisand zo šedej myšky na sebavedomú dračicu. Tu už to začína byť mierne sentimentálne, ale vďaka výbornej produkcii, dobrému scenáru a vynikajúcim hereckým výkonom neprekročí hranicu vkusu. Otázka je prečo by mal pri bozku znieť Puccini? Táto myšlienka, ktorou sa hrdinovia zaoberajú pri svojich debatách je vtipne vložená do záveru filmu, ktorý už je v záverečných titulkoch mierne presladený. 75% ()

Vig

Zajímavý film s omšelým tématem ošklivého káčátka. Barbara mi do role nějak nesedí, režisérskou práci ale odvedla dobře. To samé nelze říct o Jeffovi, kterému tyhle role prostě sedí. Velké plus za hudbu a průvodní píseň od Bryana Adamse I finally found someone. ()