On už nad láskou zlomil hůl, ona se nehodlá spokojit se sňatkem z rozumu... Snímek režisérky, herečky, zpěvačky a producentky Barbry Streisandové vznikl na motivy filmu francouzského režiséra Andrého Cayatta Dvoustranné zrcadlo (1958). Není však jeho americkým remakem v pravém slova smyslu. Původní příběh maloměšťáckého manželství, které ztroskotává po úspěšné plastické operaci ženy, pojala režisérka jako milostnou komedii o dvou intelektuálech ve středním věku, kteří musí překonat vypěstované předsudky, aby k sobě nalezli cestu. Profesorka angličtiny na Kolumbijské univerzitě trpí komplexy kvůli svému zjevu. Její kolega, matematik Gregory Larkin, zase po špatných milostných zkušenostech považuje sex za překážku trvalého partnerského vztahu. Vzájemné přátelství na inzerát tedy vede brzy ke sňatku, podmíněnému dohodou, že se z manželů nestanou milenci. Barbra Streisandová si tu opět s vtipem a sebeironií zahraje oblíbenou a vyzkoušenou roli, ve které se z usedlého „ošklivého káčátka“ stane atraktivní a půvabná žena se zdravým sebevědomím. Stejný komediální prostor pak nechává svému hereckému kolegovi Jeffu Bridgesovi. Zaujme i Lauren Bacallová v roli ješitné matky, která si za svou vedlejší roli odnesla Zlatý glóbus. (Česká televize)

G.W.Bush

Muž, který se zamiloval do mozku své neatraktivní partnerky, najednou musí řešit, co si má počít s její nově vytvořenou atraktivní podobu. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Jestli romantika - tak takováto...Vidím, že se všichni zdráháte dát za pět, tak se toho chopím já... (:o) ()

Michelle75

Velmi příjemná komedie, na kterou se vždy ráda podívám. Barbra mě stále překvapuje, je fajn, že si ze sebe umí udělat pořádnou srandu, Jeff Bridges byl správně mimo, jeho mimika je v tomhle filmu trefná a zábavná, paní Lauren Bacall je okouzlující. Nevím která ze dvou tváří lásky byla ta zábavnější, možná ta první, ale kdyby to tak zůstalo- asi by se ten děj neměl kam dál vyvíjet, takže spokojenost. ()

Vajonek

Pár věcí mi v průběhu sledování tohoto filmu trochu haprovalo - Neponižovala se Rose příliš, když přistoupila za daných okolností na sňatek, ač sama to poměrně záhy evidentně cítila a chtěla celé jinak? Neměl Gregory ze svého "předsevzetí" ustoupit a Rose odprosit na kolenou mnohem dříve - vzhledem k tomu, jak popisoval v závěru "vývoj" svých pocitů? Vážně měla Rose zapotřebí podlehnout nějakým zažitým všeobecným představám o ženách a tak trochu ze sebe pak dělat někoho, kým asi úplně nebyla?... Celkové dojmy jsou ale více než dobré. Příjemné herecké výkony, chemie mezi ústřední dvojicí, námět, atmosféra... Vlastně mi to celé postupně do sebe hezky zapadlo, co mi tam haprovalo, haprovat přestalo nebo už jsem to aspoň necítila v takové míře jako ze začátku. A vyzdvihla bych ten nádherný romantický závěr, určitě jeden z nejpovedenějších, jaké jsem v rámci žánru viděla. Takováto neohrabaná a přesto dokonalá vyznání a to vše okolo, to je přesně to, co (nejen) my holky chceme zažít:) Nebo alespoň vidět v povedeném filmu. 80 %. ()

Paity

Barbru Streisand vůbec nemusím. Také proto jsem přesvědčen o tom, že Dvě tváře lásky nejsou ničím vyjímečné a takových filmů, nebo výrazně podobných už spatřilo světlo světa spousty. ()

Bouřňák

No pro mě opravdu velmi příjemné překvapení. Jeffa Bridgese mám velmi rád, z Barbarou to mám obráceně - nicméně dohromady to zvládli parádně. Navíc velmi inteligentní scénář. Takže moc fajn romantika. ()

.baris.

Jak já tenhle film miluju.. :) Ano, zásadní zvraty a překvapení se v něm asi čekat nedají, je to prostě tisíckrát obehrané téma, ale tak originálně podané.. A Barbra Streisand je kočka! Ale co dělá v mých očích tenhle film výjimečným, to jsou Rosiny hlášky :)... Namátkou: "Tři miliony dolarů, ale za co, za co?" (přesně takhle nadávám u fotbalu)... "Takže když mě muž doprovodí domů, políbí mě a já neslyším filharmonii, dám mu kopačky".. (jak přesné! :D )... "Když se zamilujeme, slyšíme v hlavě Pucciniho hudbu" :).. (A to je pravda..Fakt! :) ) ()

derryl

Krásná a velmi odlišná romance od všech ostatních. Film neztratí své kouzlo ani po opakovaných shlédnutích. Barbra Streisand točí velmi zajímavé filmy. ()

Morlok

"But I love the old Rose! The one with no make-up and baggy clothes who loves 'the perfect bite'! ... she eats carrots now, isn't that tragic?" ()

naxicka

Vynikající herecké výkony, smekám...Opravdu dokáže vzít za srdce. Jeff Bridges předvedl skvělý koncert v roli zprvu "směšného" profesora. Barbra mě velmi mile překvapila, do té doby jsem ji moc jako herečku nevnímala. Opravdu krásné. ()

kaze

Už som ten film videla mnohokrát, ale stále je to milé a krásne...A Jeff Bridges je fešák ako vždy ()

Milwa

jeden z mých nejmilejších dojáků...Barbru mám ráda, Jeff Bridges je sexy a Laren Bacall si zasloužila takový to comeback:) A je mi vážně fuk, že je to nacpané klišé od začátku do konce...já to žeru...po těžkém dni pohlazení bodne!! :)) Čistě holčičí záležitost ()

monaMis

Jeff Bridges je v tomto snimku naprosto uchvatny, a to po vsech strankach. Nekdy si preju, aby nezestarl a zustal stale takovyto. Jinak atmosfera filmu dokonala, miluju romanticke komedie odehravajici se v New Yorku. Zaverecna scena, kdy oba poblaznene tanci na ulici, me vzala za srdce.. ()

lemonova

Viac ma bavil Jeff ako Barbra a to je čo povedať, pretože obvykle býva komickým ťahúňom práve ona. Inak veľmi milá záležitosť, ktorá ma však nijak zvlášť nechytila za srdce. ()

helloween93

Bridges jako nudný univerzitní profesor matematiky a Streisandová jako ošklivé kačátko. Streisandová mi nikdy nebyla moc sympatická, a to ani po té proměně v tomto filmu. Ačkoliv jsem nikdy nebyl moc fandou romantických filmů, tak tohle je příjemný film, který sice nevybočuje z klasického schématu, ale zásluhou obsazení určitě nudit nebude, spíš naopak. Vysílalo AMC. ()