On už nad láskou zlomil hůl, ona se nehodlá spokojit se sňatkem z rozumu... Snímek režisérky, herečky, zpěvačky a producentky Barbry Streisandové vznikl na motivy filmu francouzského režiséra Andrého Cayatta Dvoustranné zrcadlo (1958). Není však jeho americkým remakem v pravém slova smyslu. Původní příběh maloměšťáckého manželství, které ztroskotává po úspěšné plastické operaci ženy, pojala režisérka jako milostnou komedii o dvou intelektuálech ve středním věku, kteří musí překonat vypěstované předsudky, aby k sobě nalezli cestu. Profesorka angličtiny na Kolumbijské univerzitě trpí komplexy kvůli svému zjevu. Její kolega, matematik Gregory Larkin, zase po špatných milostných zkušenostech považuje sex za překážku trvalého partnerského vztahu. Vzájemné přátelství na inzerát tedy vede brzy ke sňatku, podmíněnému dohodou, že se z manželů nestanou milenci. Barbra Streisandová si tu opět s vtipem a sebeironií zahraje oblíbenou a vyzkoušenou roli, ve které se z usedlého „ošklivého káčátka“ stane atraktivní a půvabná žena se zdravým sebevědomím. Stejný komediální prostor pak nechává svému hereckému kolegovi Jeffu Bridgesovi. Zaujme i Lauren Bacallová v roli ješitné matky, která si za svou vedlejší roli odnesla Zlatý glóbus. (Česká televize)

Cycake

Krásný příběh o tom, že když se snažíme sami/y sebe přesvědčit, že se dokážeme od začátku spokojit s půlkou, tak s největší pravděpodobností skončíme s nulou a taky že chlapi jsou někdy děsně aritmeticky necitlivě tupí. ()

Spike86

Ano, trochu klišoidní a předvídatelný "romanťák", ale pěkný. Občas vtipný, pěkná atmosféra, hudba a i herecké výkony hlavních dvou představitelů. 78% ()

Peršanka

Dám čtyři, ale na za Barbru, která sice hraje skvěle, ale ňák furt stejně. Dám je Jeffovi, kterej byl ještě prkennější než ve Starmanovi. Dokonalý podivín. Ano, takoví muži existují... ()

Unrealik

Potěšila přítomnost vtipných hlášek/situací. A byť má film delší stopáž, uteklo to rychle. Časem se na něj možná někdy podívám znovu. ()

vlk++

Skvostná romantická komedie, která ani po těch letech nezestárla. Barbra Streisand a Jeff Bridges, inteligentní humor, klasická hudba... jednoznačně 5* film, který jsme před chvílí dokoukali na Nova Cinema. ()

julie_mie

Velmi příjemně vystavený scénář, nenásilná režie. Role sednou všem protagonistům jak hrnec na záď... Opravdu skvělá komedie pro večerní pokoukání. ()

darkchipmunk

Hlavní partnerská dvojice mi místy lezla těžce na nervy, a to dost nehot způsobem. Navíc ta závěrečná scéna tance za tónů opery už byla přes čáru vší přeslazenosti, jakkoli byla kompozičně odůvodněná (zamilovaní lidé slyší Pucciniho). Proč si musí Barbra točit filmy, v nichž si léčí pocity méněcennosti ze svého vzhledu? Ano, vysoce inteligentní ženy touží, zdá se, po archetypální představě pohádkové lásky ještě mnohem víc než holky Bimbo, protože si ji asi více zaslouží. Asi si na podobné téma pustím Bimboland. Je sice cheessy, ale experimentálně přínosnější. ()

ABC1

Taky jsem neodolala a po letech se opět na Barbru a Jeffa podívala...a líbilo se mi to stejně, jako kdysi. Zajímavé téma, pro mě tenhle příběh není žádná limonáda, ale skvělý film s úžasnými herci, dialogy a hudbou. Škoda, že dnes takové filmy nikdo netočí.... ()

haruna

Klasická romanťárna, ale pěkně provedená. Vadí mi koncept, že dokud se žena nevylepší, tak se to nikam nepohne-ale tak to byly osmdesátky no. ()

FireFox

Před kamerou, za kamerou, Barbra musí stát, jinak se nebudu smát... Ne, fakt, oba s Jeffem prostě zářej. Mám je ráda, a tenhle film taky. ()

aliki78

Když jsem smutná, tak si pouštím tento film:). Lásku můžete najít v každém věku a z každého káčátka může být pěkná žena, když na sobě zapracuje a hlavně když se na sebe dívá i jiným pohledem. Vždy v něm najdu něco nového čemu se nově zasměju a hlavně mě pohladí na duši. Barbra je zde výborná jako vždy a Jeff Bridgis také. ()

Sejkorka

Námět není špatný, ale zpracování poněkud zaostává. Jednak Barbra S. je o 7 let mladší než Jeff B. a je to znát. Závěr je úplná tragédie a taneček pod titulky jen jen jakási parodie. Závěrečné líbání též nepůsobí příliš přesvědčivě. Romantická komedie ano, ale drama ani náhodou. Lauren Bacall, získala nominaci za VR , no nevím, nevím. Budu se muset mrknout, kdo jí v roce 1996 konkuroval. ()

lialia

Já vím, klišé klišé klišé ...  Ale tohle mě doslova pohltilo. A to už mě hned tak nějaká laciná romantika nedostane, vlastně mě romantické filmy nudí čím dál víc. Tohle se mi ale zarylo pod kůži, slzy se mi koulely a srdce se mi svíralo, tohle se mnou asi žádný romantický film ještě neudělal... ()