poster

My tři a pes z Pětipes

Rodinný

Československo, 1971, 70 min

 • balba
  ****

  Skvělí dětský prázdninový příběh.Volně podle knihy Václava Čtvrtka.(10.2.2007)

 • topi
  ****

  Krásný film, návrat do dětství a prázdninových prožitků. Snímek v sobě ukrývá dětskou touhu po dobrodružství a křehkou lyrickou poetiku. Opravdu krásné zachycení letní atmosféry, podtrhnuté malebnými záběry vesnické krajiny. Hudba Luboše Fišera dodává magickou poetiku nebo naopak vyloženě hororovou atmosféru (souboj Tondy s obrovským úhořem). Některé hudební motivy připomenou seriál Arabela, který vznikl deset let po tomto filmu, mistr Fišer je prostě jen jeden a je absolutně osobitý a nenapodobitelný. Úvodní a závěrečné titulky nakreslené křídou na různých předmětech jsou taktéž originální. Takových filmů si vážím!(19.10.2015)

 • triatlet
  ****

  Nádherný barevný úvod – kreslení očekávaných prázdninových dobrodružství končí plačícím černým sluncem… Vlastní vesnická prázdninová dobrodružství poznamenala určitě tvůrce snímků Páni kluci, Prázdniny pro psa nebo Za trnkovým keřem. Adaptace Čtvrtkova příběhu upozaďuje děj a upřednostňuje lyriku (vnímání prostřednictvím lupy). Zajímavá je symbolika (lov úhoře). Některé záběry připomínají foglarovskou krajinu klukovských dobrodružství. Příjemný poetický snímek, který si za nápadité závěrečné titulky zaslouží i tu čtvrtou hvězdičku.(5.10.2009)

 • blackrain
  ****

  Neobyčejné dobrodružství se dá zažít i na Berounce,obzvlášť, když jste malý kluk z Prahy a jedete na prázdniny do Pětipes. Dospělí herci jsou zde jen do počtu, hlavní prim hrají děti a uhoř velký jako nohavice.(3.10.2009)

 • duklak2
  ***

  Film patřící k letním prázdninám. Je to dobrodrůžo, které by si nemělo nechat ujít žádné dítko. Vidíme pěkný příběh, který doplňují celkem solidně odvedené herecké výkony. Filmu se v podstatě nedá nic vytknout, ale z mého pohledu více než tři hvězdy dát nemohu.(12.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace