poster

My tři a pes z Pětipes

Rodinný

Československo, 1971, 70 min

 • cariada
  ***

  Dětský příběh o chlapci ,který přijíždí na prázdniny na venkov. Loví ryby a jak už to bývá mezi vrstevníkami najde kamarády a nepřátelé.(1.8.2008)

 • balba
  ****

  Skvělí dětský prázdninový příběh.Volně podle knihy Václava Čtvrtka.(10.2.2007)

 • duklak2
  ***

  Film patřící k letním prázdninám. Je to dobrodrůžo, které by si nemělo nechat ujít žádné dítko. Vidíme pěkný příběh, který doplňují celkem solidně odvedené herecké výkony. Filmu se v podstatě nedá nic vytknout, ale z mého pohledu více než tři hvězdy dát nemohu.(12.6.2010)

 • Tommassi3
  ***

  "Klucí, klucí !! To je úhoř jak nohavice !!" ;)(1.3.2015)

 • triatlet
  ****

  Nádherný barevný úvod – kreslení očekávaných prázdninových dobrodružství končí plačícím černým sluncem… Vlastní vesnická prázdninová dobrodružství poznamenala určitě tvůrce snímků Páni kluci, Prázdniny pro psa nebo Za trnkovým keřem. Adaptace Čtvrtkova příběhu upozaďuje děj a upřednostňuje lyriku (vnímání prostřednictvím lupy). Zajímavá je symbolika (lov úhoře). Některé záběry připomínají foglarovskou krajinu klukovských dobrodružství. Příjemný poetický snímek, který si za nápadité závěrečné titulky zaslouží i tu čtvrtou hvězdičku.(5.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace