Kočičí oko

Tři horrorové povídky natočené na náměty Stephena Kinga volně spojené s postavou předoucího kocoura: Quitters, Inc.: Jistá společnost používá jisté radikální metody, aby své zákazníky zbavila kuřáckého návyku. The Ledge: Manželka má milence! A ještě je tu jeden problém. Jak udržet rovnováhu na dvacátém poschodí? The General: Kočka - zachránce malé dívky, která je pronásledována tajemným zlem. (Film & Video Studio Prague)

see_sawandrew

Tři povídky Stephena Kinga zfilmované kvalitativně sestupnou tendencí. V případě, že by se povídka Nekuřáci a.s. objevila samostatně v nějaké hororové minisérii, rozhodně by patřila k těm nejlepším. Zbylé dva počiny už tak zdařilé nejsou. 60% ()

Han22

Další hororová antologie, tentokrát od mistra Kinga. Spojujícím článkem je kočka, která se vydává přes půl USA pomoc jedné holčičce a mihne se v každé povídce. Pro fandy Kinga je tu pár pomrknutí - nejprve ji honí Cujo, pak ji málem přejede Christine a jedna z postav sleduje Dead Zone v televizi. Ale k povídkách. 1. Quitters Inc: Kuřák se rozhodne přestat kouřit a navštíví jednu agenturu. Ti mají v odvykání velice radikální metody včetně únosů a nejspíš i vražd. Kromě záměrně přepáleného a nesmyslného nápadu je zde dobře použitá klasika Every Breath You Take od Police, ale jinak pro mě průměr a 3/5. 2. Ledge: Paráda, na kterou jsem si pamatoval ještě z dětství. Chlápek se schází s milenkou mafiána, což se mu vymstí - mafián ho unese a donutí obejít mrakodrap po miniaturní římse. Pro někoho ze strachem z výšek je tohle vrchol napětí, navíc tu prudí jedno z nejdopornějších zvířat - holub. Povídka má brutální pointu ala Sedm a skvělé vůstění. Nejlepší část a 5/5. 3. General: Poslední povídka je nejslabší. Kočička dosáhne cíle a ochraňuje proti vůli rodičů malou Drew Barrymore před skřítkem, který ji krade dech. Celé je to příšerně dětinské, plné otravných klišé a rodinné pohody. 2/5. Celkově průměr s jednou pro mě nezapomenutelnou záležitostí. ()

wampire23

Keďže som veľkým fanúšikom Kinga, tak dávam za 4*, aj keď to úplne čisté nie sú. Je to jedna z tých lepších adaptácií Kingových poviedok (oveľa lepšie ako nedávno zhliadnutý Graveyard Shift). Prvé dve poviedky som čítal nedávno, tá tretia mi nejako ušla, preto ma zrejme najviac bavila, keďže som nevedel, o čo v nej pôjde. Výtku mám akurát k tomu, že v prvých dvoch poviedkach mi prišlo obsadenie hlavných padúchov akési fádne. Chcelo to niečo ostrejšie. Inak som vskutku spokojný. ()

Herman

Možná jsem lehce nadhodnotil, ale během filmu jsem se dobře bavil. Napětí okořeněné černým humorem, přesně tak jak to mám rád. Navíc se mi líbily letmé narážky na další Kingovy díla jako Cujo, Mrtvá zóna, Řbitov zvířátek, Christina. ()

drankeryth

Dobre spracovane tri poviedky podla Stephena Kinga. Kazda z nich ma zaujala a nelutujem volneho casu sledovanim tychto poviedok. Prva z nich sa zamerala proti boju s cigaretami, kde sa blysol James Woods a islo mu to naramne dobre odolavat, aby si nezapalil ani jednu cigaretu. Keby fajcil, tak by ho meninul trest, ale to uz nepoviem, ako sa to vyvijalo, to treba jednoducho vidiet:) Druha poviedka bola o hazarde a specialne v nej islo prekonanie chodze po rimse. Ked to budete skusat, tak pozor na holuby, pretoze su to pekne zakerne vtaky:) Posledna poviedka bola najviac priblizena ku zanru horror a tiez sa vydarila. Zamerala sa na jedno dievcatko, ktore v noci prepadaval taky miniaturny skriatok, ktory jej chcel ublizit na zdravi. Tu si zahrala este v detskom veku Drew Barrymore. Na pomoc jej prisla macka, ktorej sa vobec nepacilo, co zamyslal urobit maly skriatok s malym nozikom v ruke voci spiacemu neviniatku. Vsetky tri poviedky mi velmi rychlo ubehli a musim povedat, ze by som takychto pribehov aj stravil viacej, tak ma to okuzlilo:) ()

mourinho

Kingovka složená ze tří povídek. První nám nabízí poměrně originální způsob, jak odnaučit kouřit. Natočeno výborně, poutavý scénář má však jednu drobnou vadu, která to v mých očích všechno malinko sráží. Sám jsem totiž s kouřením dokázal přestat a v žádném případě nemohu potvrdit stavy, kterými náš "hrdina" trpěl (noční buzení, halucinace atd.). No ale budiž. Ve druhém příběhu je tenisový profesionál přinucen kvůli nevěře s manželkou jednoho mocného a bohatého gangstera k sebevražedné sázce a tady film podle mě jednoznačně dosahuje svého vrcholu. Přestože je nápad strašně jednoduchý, dokázal ho King rozvinout do tak nervy drásajícího dramatu, až to bere dech. Režisér se velmi věrně drží vynikající knižní předlohy, kterou sice nepřekonává, ale i tak je jeho adaptace výborná. Proto opravdu mrzí, že „třetí část“ o holčičce, kterou terorizuje jakýsi skřítek či příšera ze zdi, se vyloženě nepovedla. Absolutně nechápu, co tím chtěl autor říct, o filmovém zpracování ani nemluvě. Tato stupidní hovadina by nevystrašila ani moji šestiletou neteřinku a absolutně mi zakazuje dát celku více než tři hvězdičky. Opakuji ale, že je to velká škoda, protože jinak by se moje hodnocení rozhodně blížilo maximu. ()

Rockerman

Pěkný film složený ze tří povídek, které spojuje mourovatá kočka. Bavil mě první příběh jednoho vášnivého kuřáka o velmi neobvyklé odvykací kůře. Také druhá část byla solidní o člověku, který se rád sázel, ale nerad prohrával. Třetí povídka je taková hororová pohádka, kde se zlý skřet snaží zabít malou holčičku. Toho hororového tu bylo sice pomálu, ale přesto je to příjemný oddechový film na který se dá dívat. ()

Raziel_cz

Nekuřáci, a.s.: S přehledem nejlepší část filmu. James Woods je výborný a změny oproti originálu z ní dělají ještě podstatně drsnější záležitost. Římsa: S přehledem nejhorší část filmu... Moji oblíbenou Kingovu povídku devalvují otravné karikatury, hrající si na záporáky, a fakt, že (mimochodem zle obsazený) Robert Hays balancuje jen asi metr nad očividnou autodráhou, takže napětí nula. Generál: Jediný příběh napsaný speciálně pro Cat's Eye. A jediný, v němž se objevuje nadpřirozeno. Jenom se King s Teaguem už nedokázali rozhodnout, jestli to má být horor, nebo komedie, nebo fantasy. Nevkusně heroická hudba ubíjí atmosféru a humor nefunguje. Alegorie je to ovšem pěkná a vidím v tom odkaz na Lovecraftovy Ultharské kočky. Ve výsledku lehký nadprůměr, ale mnohem víc by se do celku hodilo, kdyby i tahle kapitola zůstala thrillerová. Případně mohl být King aspoň konzistentní a vzít pro podklady též z Noční směny. Jako celek oukej, ale dokážu vyjmenovat spoustu lepších antologií. Cujo a Christine ale pobavili. ()

MickeyStuma

Stephen King a jeho tři děsivé povídky vzájemně propojené obyčejnou toulavou kočkou, což má sice ohledně příběhů pramalý význam, ale zase je to v rámci povídkového filmu šikovné. Produkčně natočeno v podstatě jenl na základě filmového úspěchu obdobně povídkového snímku s hororovým zaměřením a taktéž na základě povídek Stephena Kinga pod názvem ´Creepshow´ (1982). Ano. Jen snaha z toho vytřískat další kapitál. Režisér Lewis Teague však není tak tvůrčně zdatný jako George A. Romero a tak to ve své době nemělo ten správný očekávaný šmrnc. Při dnešním pohledu se už však povídky jeví naopak poměrně dobře. Devízou je pevně ucelený černý humor, stejně tak uceleně vytvářející černou zábavu. Podivně jen vypadá etuda s onou kočkou, právě v rámci propojení povídek. Ale dejme tomu. Nějak se takový nápad realizovat musel. V onom zábavném tónu se povídky od jiných filmově zpracovaných ničím nevymaňují. Kromě děsivosti a zábavnosti má každá povídka i určitou moralizační výpověď a to nejen o povaze člověka. Jako celek to funguje a vedle obdobných filmů a seriálů se rozhodně neztrácí. ()

Mayaku

Poměrně zdařilá adaptace tří Kingových povídek. Strašidelný není film prakticky vůbec, ale zato je velmi zábavný. První část (dle povídky Nekuřáci s.r.o.) o velmi neortodoxní, ale účinné, odvykací kúře je bezpochyby nejzdařilejší, postupně však úroveň klesá. Druhá část (Římsa) mě ani přes výborného záporáka Kennetha McMillana nijak zvlášť nenadchla a třetí část (Generál) byla tak říkajíc „do počtu“. Poslední dvě části tedy pro mě stáhly hodnocení, i přes jinak takřka pětihvězdičkové Nekuřáky, na průměrné 3*. ()

Vabr

Nejlepší adaptace z knížky Noční směna! Ta třetí z tý knížky sice není, ale to neřešte. První povídka je hodně přesná, až na udělované tresty a ženskou bez prstu. Trochu děsivá byla scéna ve skříni, abych řekl pravdu. Povídka byla přesná, ale mohla být o něco delší. 3/5. Ale na druhou stranu, kdyby byla delší, tak by to mohlo dopadnout jak u Noční směny nebo Děsu v prádelně. Druhá je nejlepší. Je skoro celá přesná až na useknutou hlavu, kropení vodou a pád. Mafiánskýho bosse jsem si představoval o dost mladšího. Ne takovýho dědka 😄. Pak jsem si představoval celkově mrakodrap, hodiny naproti a ostatní budovy jinak, ale nevadilo mi to. Líbilo se mi lezení po římse a revenge. 4/5. Třetí povídku neznám. Je strašně jednoduchá a není vůbec hororová, i když vzhled skřeta je dobrej. Hodně mě nudila a byla předvídatelná. Od Stephena mi to přijde hodně líný. Kdyby šel po celý rodině, tak by to bylo možná něco jinýho, ale takhle to bylo trapný. 2/5. Celkově se mi opravdu moc líbila návaznost pomocí kočky! Byla skvělá a na rok 85 mě dost překvapila. Není to až taková komedie ani horor, jak může štítek napovídat. Nic to není. Je to nejspíš takový thriller. Když už, tak je nejkomediálnější byla ta první. Divím se, že zrovna tyto povídky byly zfilmované tak dobře, na rozdíl od ostatních, které byly nápadem mnohem zajímavější. Na to, jak dobře zvládnuté a profesionální to je, mi to přijde podhodnocené a myslím si, že by si to zasloužilo větší pozornost. Efekty jsou hodně dobrý a soundtrack pecka! Na to, že je to cover, jak se tady v zajímavostech píše, je to hodně přesné. Musím tu písničku v poslední době furt poslouchat - začala se mi líbit. Bez poslední povídky bych dal hodně dobré 3*, ale i tak řadím mezi mé oblíbené povídkové filmy. VYHODNOCENÍ: NEJLEPŠÍ ZPRACOVÁNÍ Z NOČNÍ SMĚNY!!! ()

lakart

Sám Stephen King psal scénář na základě svých vlastních třech povídek a je to hodně znát. Řekl bych, že Kingovi se podařilo dostat do filmu svůj spisovatelský rukopis a dle mého názoru to dopadlo dobře. Především bych vyzdvihl první povídku s Jamesem Woodsem, která je minimálně o příčku výše než ostatní dvě povídky. Celkově jsem spokojen. Není to žádná bomba, ale pro fanouška Kinga a jeho hororů je to nadprůměrný film. 75% ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra. V popise sa píšu tri poviedky ale ja som to celé vnímal skôr ako jeden veľký príbeh o mačke. Je to pekné prepojené a za mňa je to o niečo lepšie ako Creepshow. Príbeh je slušný a zaujímavý. Charaktery postáv sú celkom slušne spracované na tú krátku stopáž, ktorá je 94 min. Herecké výkony sú skvelé. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

giaruj

Príjemná béčkovská kvalita. Komu sa páčil Creepshow bude sa páčiť aj Cat´s eye. Každá z poviedok má niečo do seba, napríklad prvá odrezaný prst, druhá obrátený motív nikdy neprehávajúceho stávkara, tretia veselého škriatka killera. Pobehujúca mačička je obvzlášť sympatícká. Ide o obyčajný sivý pouličný druh mačky, žiadná cvičená perzia. Motívy v poviedok sú dosť z cesty, ale vôbec nevadí. Kingova vypointovanosť poviedkový nonsens absolútne zachráni:-) Vrele odporúča, nielen na odreagovanie sa. ()

jos_sep

První příběh celkem vtipný, druhý napínavý a třetí takový nějaký pohádkový. Všechny tři za rovné tři hvězdy. ()

Clark_Kent

Dobrý příběhy ta první moc povedená jak se odnaučit kouření. Rozhodně moc dobrá adaptace S.Kinga. Mladinká Drew Barrymore moc pěkná. ()