Kočičí oko

Tři horrorové povídky natočené na náměty Stephena Kinga volně spojené s postavou předoucího kocoura: Quitters, Inc.: Jistá společnost používá jisté radikální metody, aby své zákazníky zbavila kuřáckého návyku. The Ledge: Manželka má milence! A ještě je tu jeden problém. Jak udržet rovnováhu na dvacátém poschodí? The General: Kočka - zachránce malé dívky, která je pronásledována tajemným zlem. (Film & Video Studio Prague)

fcreading

Lewis Teague za pomoci Stephena Kinga výborne vykreslil tri príbehy, hraničiace s obdobným humorom a atmosférou, ktorá číha na každom rohu príbehu. Prvý príbeh zaujme skoro každého fanúšika hororu, hrá tu James Woods a najmä on vytvára atmosféru a drží celý ten príbeh dohromady. Druhý príbeh je už iná záležitosť a prekvapila ma svojim pojatím príbehu do krásneho mesta, kde žije starý muž. Tretí príbeh je pekne dokreslený a spolu s ostatnými príbehmi drží celý ten poviedkový cyklus a necháva nás v strhujúcej atmosfére v škriatkovom náručí. 80 percent. ()

kinderman

Chvíli jsem váhal, zda si tenhle sebeuvědomělý film nezaslouží čtyři hvězdičky, když ho tak krásně nasnímal Jack Cardiff a těch (údajně) šestnáct mourků v něm báječně odehrálo svůj part, ale pak mi došlo, že Kočičí oko vytahuje svůj trumf hned v úvodní půlhodině. Ne, že by zbývající dva segmenty byly vyloženě slabé, ale přesvědčivosti cigaretového závisláka Jamese Woodse už žádný z jeho hereckých kolegů nedosahuje. ()

Martin741

Slusny horor na motivy poviedok od Stephena Kinga ....... a pribehovo je to slusne, trikovo tiez ba dokonca aj strasidelna atmosfera. A hlavny herec James Woods /Salvador...../ sa snazi, takze tiez plus. 69 % ()

cariada

První dvě povídky skvělé, zvlášt ta první o odvykaní kouření nemá chybu, mohli jí roztáhnout do celého filmu. Ta druhá je taky skvělé psycho, které skončilo jak mělo. Ale ta třetí povídka kravina na entou. Celé to spojuje cestovní kočka.Jako celek lepší průměr. ()

Streeper

Hlavní předností filmu je napětí. Moc se mi líbila první povídka, vážně zažít bych ti nechtěla. Ještě, že nekouřím. Druhá povídka byla hlavně o tom napětí. Asi bych nevydržela ten stres na tom baráku. Spadla bych po pár krocích. Třetí povídka byla jen tak pro zajímavost, zaujala mě nejméně. Ale jinak se na to koukat dá. ()

Wormboy

Skutocne vydarene sklbenie troch Kingovych poviedok. Prvou je Nefajciari, s.r.o. (alebo ako to bolo u nas prelozene), v ktorej James Woods podstupuje zaujimavu odvykaciu kuru:) Druha poviedka je Rimsa alebo Muz na rimse, uz velmi nepamatam a tretia je General. Prve dve su nabeton zo zbierky poviedok Nocna zmena, ale ta tretia neviem. Vsetky tri poviedky maju velmi dobru atmosferu, dostatocnu nadsazku, aby bolo jasne,ze ide predovsetkym o zabavu a kratku stopaz, takze je iste, ze nuda sa nedostavi...(aj ked posledna poviedka je o cosi slabsia).Pre mna fakt mile prekvapenie.3,5/5 ()

Alfréda

Řekla bych že splnilo moje očekávání. Pod pojmem horor si sice představím něco jiného ale styl mistra Kinga popřít nelze...scéna na římse věžáku je fantastická :) ()

WolfR

Ucházející “Kingovka“. První dva příběhy natočené podle povídek jsou solidní a dokonce jsou opředeny i slušnou dávkou napětí. Třetí trochu kalí dojem z předchozího díla. Celému tomu ale náramně prospívají 80. léta. 3 hvězdy. ()

kosta73

Lewis Teague mě velmi příjemně překvapil filmovou adaptací CUJA a tak jsem se těšil i na tento povídkový film. A to i proto, že první dvě povídky, tedy Nekuřáci a.s. a Římsa patří pro mě v originálu k tomu nejlepšímu, co King ve své povídkové tvorbě napsal. Mým představám se nejvíce tvůrci přiblížili v povídce Římsa. Velmi mě překvapil Robert Hays a celá povídka ( až na konec ) je natočena velmi věrně knižní předloze. Z Nekuřáků a.s. mám pocit, že jsou šití moc horkou jehlou ( dalo se toho zde předvést daleko víc ) a ani můj velký oblíbenec Woods mě nějak zvlášť nepřesvědčil. Třetí povídka je zajímavá především výkonem kočky, se zvířaty to Teague umí, což dokázal již ve zmiňovaném CUJOVI. Drobné odkazy, o kterých ve svém komentáři psal již Choze potěší, ale osobně postrádám ve filmu drobnou roličku samotného Kinga. ()

A.L.E.S.

Na tenhle film jsem se podíval s původní představou, že se bude jednat o podobnou záležitost, jako byl film o "pejskovi Cujovi". Nicméně tohle tvrzení mi bylo ihned vyvráceno, když jsem viděl člověka, který jde do protikuřácké léčebny. Jednoznačně jsem byl příjemně překvapen. A kupodivu kočka, která zde neměla hlavní úlohu, zde sehrála velkou roli, jenž zasáhla do života všech postav. Shodnu se s většinou, že první příběh byl vynikající. A k tomu jedna skvělá hláška ústředního hrdiny, kterou jsem si zapamatoval, když pan Donatti prapodivným způsobem zlikvidoval krabičku cigaret (stejně bych to udělal i já) svého pacienta: "Jako léčebná metoda je to kravina...". Námět s metodami proti kouření tak působivými, že by si je rozmyslel i Jiří Wimmer. Neublížíme vám, abyste přestal kouřit. Budeme ubližovat vašim blízkým... Druhý námět s tenisovým trenérem a miliardářovou manželkou dopadl poměrně předpojatě, bylo jasné, že se karta obrátí. Ale za průměrný výsledek nemohou skvělé role, které postavy předvedly. A třetí příběh bych přirovnal spíše k jakési pohádce o zlém trpaslíkovi, který bere dětem dech. Překvapil mě ale závěrečný souboj dvou nelidských postav. Suma sumárum - čtyři hvězdičky. Rozhodně tedy stojí za shlédnutí, alespoň první povídka... ()

TO

Dobré, a kdyby ty povídky byly ještě lepší, byl by lepší i ten film, protože natočený je bezchybně. Něco jako Cujo nebo Christine. ()

lennyd

1. Dick Morrison (James Woods) by chtěl seknout s kouřením, a tak se přihlásí do protikuřácké léčebny. Majitel ale využívá velmi neortodoxních metod, a jen málokdo se odváží opět si zapálit. 2. Milionář a šéf mafie Cressner, který se velmi rád sází, uzavře sázku s tenisovým trenérem a zároveň milencem své ženy - buď obejde mrakodrap ve výšce po úzké římse, nebo jej zničí. 3. Malá holčička Amanda (Drew Barrymore) je terorizována zákeřným skřítkem žijícím ve zdech jejích pokoje. Jen kočka jej může zastavit - ale Amandini rodiče si myslí, že si vše Amanda jen vymýšlí ... Tři příběhy z pera mistra hororu Stephena Kinga. Pravda je, že první dva příběhy mají k hororu hodně daleko, jde spíš o velmi napínavé thrilery, a hlavně první z nich bych si klidně dokázal představit i jako celovečerní film (samozřejmě s Jamesem Woodsem v hlavní roli). Druhý je už o chlup slabší, ale i tak by se napětí dalo krájet (a škoda toho rychlého konce) a třetí příběh, ten hororový, je už tak trošku hovadina - obzvláštněno snad jen dětskou rolí Drew Barrymore. Každopádně celkově ani tyto příběhy neprolomily prokletí Stephena Kinga ve filmové rovině.. ()

Antek

Quitters, Inc.: Černá komedie s vynikajícím Jamesem Woodsem, která spíše než na atmosféru sází na originální myšlenku -- a skvělou pointu ;-) 60% The Ledge: Stephen King vždycky mistrovsky vynikal v rozvinutí jednoduchého nápadu do plnohodnotné povídky. Tady máte dva chlapíky a jednu římsu. Víc netřeba říkat. 60% The General: A teď se konečně dostávám k důvodu, proč si vůbec Cat's Eye pustit. Tato horrorová variace na Toma a Jerryho disponuje skvělou atmosférou a mistrovským příběhem. Byla to právě ona, která mi jako malému klukovi přinesla neklidné spaní a živé sny. A byla to právě ona, kvůli které jsem si film opět po letech sehnal. Onen ďábelský trol je ztělesněním všech dětských nočních můr (s čímž ostatně King pokaždé počítá a pracuje) a jeho ztvárnění na plátně je brilantní. Tohle je za 100%. ()

brooklyn73

Dalsi z pera Stephen Kinga,excellent stuff.Dovoluji si vsak upozornit na druhou povidku s rimsou,nemohu opomenout zaber na padajici trubku z nevimkolikateho patra vyskove budovy i s jejim nasledujicim deformovanim se pri dopadu na chodnik - pekne udelano.Naopak trochu mi nedavalo a nebralo, v treti povidce zelene pero na hlave monstra(chtelo by se rici pero na klobouku), mne se tam vsak moc nehodilo, i kdyz pravdepodobne melo trochu odlehcit atmosferu,zvlaste kdyz zasimranim na chodidle probudilo hlavni hrdinku,presto mi prislo divne videt monstra se zelenym perem andulky,ktera byla jeho predchozi obeti jakoby prilepenem na hlave.Bral bych to u nejake parodie, ale ne u tohoto dilka,presto vsak 5 stars. ()