Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

stacey99

Kedysi som nemala rada DiCapria a páčil sa mi tento film (no dobre, možno príroda a hudba). Teraz je to skoro naopak. Keď nemusím tak nepozerám. A keďže pozerám len to, čo chcem, tak vlastne nepozerám... teraz neviem, čo som vlastne chcela? Aha...a DiCapria tiež stále nemám rada. Ale zase menej ako tri hviezdičky mu nedám. Na to sú tu aj oveľa väčšie perly. A DiCaprio nie je zlý herec. Len ho proste nemusím. ()

Mykhaluu

Krásné. Smutné. Rozporuplné. Jako všechno, v čem prsty lidé máme. Dřív jsem dával tři hvězdičky, ale tenhle film u mě zraje. Taky jsem si v něm všiml, že (nyní už můj oblíbený) DiCaprio umí hrát... :) ()

macetoma

Docela zajímavý film, netradiční námět, pěkné pláže :) a DiCaprio mi v tomto vůbec nevadil, naopak. Dávám tři hvězdy. ()

lake-lake

Leonarda nemusím a knihu bohužel neznám, ale tohle mě dost oslovilo ... Ráj, který není tak docela rájem. Uměli bychom žít bez vymožeností civilizace a nebrat si s sebou všechny záteže všedního života? Hrdinové filmu to evidentně nedokážou. A v zájmu své pohodlnosti ztratí smysl pro solidaritu a řídí se jen svými dětsky sobeckými potřebami. Bezvadný soundtrack, Porcelain od Mobyho vám bude znít v uších ještě dlouho. A ve volných chvílích můžete se přiučit i něco chorvatsky: Sutra cu putovati mnogo milja biciklom. ()

cress

Film, ktorý ma dostal, istotne by som ho nezaradil medzi najlepšie filmy ale môžem tvrdiť, že medzi najobľúbenejšie určite áno. Prekrásne zábery prírody a ta atmosféra. Akurát nechápem to poslabšie hodnotenie, mne v tomto filme azda nič nechýbalo. ()

Astinas

Chápu,že asi ne každému se tenhle snímek líbí.Kupříkladu otec tvrdí,že je to děj o ničem,nic moc to neukáže a v podstatě ani nějaká velká zápletka to není.Tak nějak má pravdu.Jenže je to jedno velké ALE(no možná je jich tu víc).Jenom kamera je skvělá-scéna kdy ústřední trojice vběhne poprvé na onu Pláž je tak skvěle zabraná do záběru,že hned jsem si řekl,že nic hezčího jsem neviděl do toho začne hrát Moby-soundtrack je tudíž taky skvělý.Výprava je taková nenápadná,ale když se člověk ponoří do toho Ráje,tak najednou je úplně jinde.Podle mě,když se divák nechá vtáhnout,nabírá pak tenhle snímek jiné otáčky.Pláž je hodně o úniku před děsivým světem,existencionálních myšlenkách a emocích.Budu se opakovat,ale první záběr na Pláž ve mě vzbudil něco nečekaného a tak nějak si přeji,aby takhle vypadal posmrtný svět,ale dost o kráse.Hvězda za skvělou gradaci dramatických scén,děj je lehce přímočarý,ale zrovna tady mi to vůbec nevadí,trochu v některých částech Leo lehce pokulhával,ale pořád mám pocit,že předčil úplně všechny.Jeho šílení v Ráji bylo opravdu dobře zpracované,scénář je celkem povedený.Jen tak mimochodem jsem rád,že v komunitě nezavládl nějaký totalitní režim,byl tam náznak vůdcovství,ale ne přehnaně-to se mi taky hodně zamlouvalo.Jde o opravdu zajímavý film,který se stal kultovním(ale nemám pocit,že by nějak ovlivnil kinematografii),ale určitě je vyjímečným ()

kristyy

And me, I still believe in paradise. But now at least I know it's not some place you can look for, 'cause it's not where you go. It's how you feel for a moment in your life when you're a part of something, and if you find that moment... it lasts forever... Prostě to miluju :) ()

J*A*M*B*O

Určite úchvatný snímok. Podľa mňa niektorý tento film podcenili. Niečo na ňom bolo. Bolo to asi jedinečnosťou pretože som sa pri tom bavil a nenudil som sa. Danny Boyle netočí len také blbosti, väčsinou sú to filmy na zamyslenie. Dávam 8/10 bodov. ()

Kubi21

Není to úplně špatné, ale v tomto případě film absolutně dostává K.O. od knihy. Ve filmu je téměř vše jako v knize, ale chybí tomu hloubka a ten pocit vyřízenosti a napětí. Prostě jenom koukáme co tam Leo provádí. A vůbec, jeho obsazení si myslím, že byl docela zásah vedle. Uznávám ho jako herce, ale tady byl jen kvůli tomu, aby nahnal do kina mladé slečinky. Je to velká škoda, protože z vynikající knihy vznikl pouze průměrný neslaný nemastný film. ()

kotasbk

Musím říct, že tenhle film se mi velice líbil, nevím čím to bude asi dicpariem. Samozřejmě nějaké zápory má, ale když je všechny vymažeme vznikne nám výborný film s napětím, krásnou pláží a s přidorou celkově a výbornou hudbou :) Škoda, že ty zápory nejdu vymazat nebo aspon jich nebylo tolik, že bych hodnotil 5 hvězdami. ()

Daryl.Dixon

Občas se nedivím, že si někdo raději film někde stáhne, než aby šel do kina a vyhodil za to peníze. Já je vyhodil a těžce litoval, protože při sledování tohoto filmu jsem měl pocit, že jsem zhulenej nějakým halucinogenem a nestačil se divit, na co koukám. Pak když přišla scéna DiCapria, při níž běhá po džungli jak počítačem upravený maňásek s rukou zaraženou do zadku tak hluboko, že jeho vodič může hýbat i ručičkama, tak jsem nevěděl, zda se smát pobavením nebo zoufalstvím. Tenhle film by asi člověk neměl sledovat střízlivý. ()

Phantasma

Celý film jsem marně čekal na to, že se z toho vyklube něco na způsob Perfect Getaway. I tak mě film neurazil a jedná se o příjemnou oddechovku, nad kterou nemusí člověk přemýšlet :-) ()

HuGOtrOniQ

Rádoby hustej beach trip o americkým turistovi, kterej posere co může, zničí ráj na zemi a zemřou kvůli němu minimálně 4 lidi. Slabota. ()

kubilov

Pláž je filmem tří fází. První je jakási úvodní a představovací, ve které se naprosto bravurně pracuje s očekáváním "co že to vlastně ta 'pláž' je", a ve které také dojde k prvním charakterovým křižovatkám. Ve druhé fázi následuje konfrontace hlavní trojice se samotnou 'pláží' a to z obou stránek, pozitivní i negativní. Část třetí, kterou lze nazvat jako část "divokou" pak patří skoro do jiného filmu, Leova hlavní postava dostává úplně jiné rozměry, což on jako skvělý herec dokázal naštěstí dostatečně věrně zobrazit. Závěrečné "prozření" pak tomuto takřka dokonalému mixu emocí, akce, filosofování a útěku od života nasazuje tu pravou korunu. Existencionalismus jak má být a navíc spolu s Trainspottingem nejlepší Boyle vůbec! O Leovi nemá cenu mluvit, ten je parádní, mile mě překvapila i krásná Francouzka Virginie Ledoyen a na pár minut i zdroglej Robert Carlyle. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)