Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

bangee

K tomuhle snímku jsem zprvu přistupoval dost kriticky, ale nakonec mě příběh pohltil. Dicaprio hraje obstojně, příběh originální, dobrá atmosféra... A navíc ten ostrov... ()

fixaman

Jasně si pamatuji, jak jsem tenhle film napoprvé v letním kině vůbec neprohlédl do rozměrů, které mi ukázal při pozdějších sledováních.. Hlavně díky tomuhle filmu jsem přestal brát Lea jen jako Jacka z Titanicu.. The Beach je navíc jedním z mých nejoblíbenějších soundtracků vůbec.. ()

Puol

Danny Boyle len potvrdzuje svoje umenie a DiCaprio zahviezdil, čo sa mu podarilo ešte nespočetnekrát. Rozhodne sa nejedná o ľahho stráviteľný mainstream a fanynky Lea boli po Titaniku veľmi sklamané. Nádherná príroda i soundtrack (roztomilá je samozrejme i Virginie Ledoyen) a správne ujetý Robert Carlyle. ()

Lyžař

Ač s marihuanou nemám už dlouhé roky nic společného, tenhle filmek mě dokázal nadchnout onou volností, která nezná meze. Ale jak se přesvědčíme, i volnost má určité meze. Když se o tajemném ostrově dozví moc lidí, vize dokonalosti končí. Jako by mi to připomínalo to, co lidé předvádějí na této planetě. Místo toho, abychom Zemi chránili, dokazujeme si, že volnost je to, co chceme a na planetu nehledíme..a na to i dojedeme..brutální paralela, kterou ve mně filmek vzbudil.. ()

crha

Levičácký film, díky kterému jsem hrdý na svůj konzumní život. Místama mi připomínal Apocalypsu, hlavně pasáže s Marlonem Brandem. 75% ()

zeres

kedže som na strednej študoval cestovný ruch...miloval som, keď som tým komunistickým zakomplexovaným sliepkam mohol uvádzať konkrétne a overiteľné dôkazy, že aj iné faktory ako demografické môžu ovplyvňovať cestovný ruch..!!! ()

Wolvie

Velmi zajímavá,byť značně nesourodá adaptace.Boyle filmu vtisknul svůj charakteristický vizuální rukopis plný dynamického střihu a překvapivých kamerových jízd.Ta nesourodost obou samostatně vynikajících polovin ale filmu značně ubližuje,díky čemuž nikdy nebude jednostraně brán jako dobrý film.Což je velká škoda. ()

Hapretor

Leo Di Kapr ve "svém" nejnudnějším filmu. Než čumět na jeho kokotský herecký výkon, to si radši na sebe rozsvítím lampu a pustím z kazeťáku šumění mořské vody. Tomu pak říkám "pláž". Nebo sem nefér? Já ho totiž přímo nesnášim. Po shlédnutí ještě víc. Puštěno jen ze zvědavosti. Příště budu rozvážnější. ()

HDeer

Priznám sa že až teraz sa mi podarilo dostať ku tomuto filmu. Motív pláže som mierne podceňoval, pretože nádherné pláže existujú na viacerých miestach. Nešlo mi do hlavy ako môže osoba túžiť po takomto štýle života. Pochopil som až keď som film uvidel. Soundtrack je priam kolosálny, na čele s Porcelainom od Mobyho sa skvele podieľa na úžasnej atmosfére z ktorej vyplýva, že užívať si život nie je zlé. DiCapria veľmi neobľubujem ale v tomto filme nebol nesympatický, taktiež zaujala krásna Virginie Ledoyen, určite jeden z lepších filmoch ktoré ma pozitívne navnadili na exotiku. ()

Iwiiik

Nerad začínám tak omšele, ale The Beach je naprosto obyčejným snímkem s nepříliš nápaditým scénářem a průměrnými hereckými výkony. První polovina je přeidealizovaná do patetického kýče, aby vynikl kontrast mezi rájem a skutečným světem, ale v druhé půli se místo vytěžení zmíněného kontrastu solidním dramatem (potenciál tam na to byl), chaoticky potácí děj, jako by byli scénáristé při jeho psaní sjetí toluenem. Hudba vyznívá poměrně povedeně i když Angelo Badalamenti to umí i mnohem líp a jedinou opravdu zajímavou věcí je zde prostředí, ve kterém se děj odehrává. I přes negativní vyznění mého komentáře je film vcelku hezky dívatelný. 60%! ()

Heroine

Jednoduchá myšlenka, utopená ve spoustě složitých keců. Dokud to vypadalo jako nápad, že v "ráji na zemi", který je postavený na lži a pokrytectví, nemůže nic dobře fungovat, a tak se může objevit např. lidožravý žralok v křišťálově průzračné vodě, mohlo by to být docela dobré. Sice tenhle ráj na zemi, který je pláž plná podivínů, a spousta trávy, to mi zní spíš skoro jako peklo, ale budiž. Třeba je víc takových lidí, kterým by se tam líbilo... Ale když se to ve druhé polovině úmorně dlouhého filmu začalo zvrhávat v nudné scény v lese, provázené pseudo filosofickým vnitřním monologem zcela nezajímavé postavy, vytratil se i ten záblesk čehokoli zajímavého. Navíc za sebe můžu říct, že Leonardo DiCaprio mně ale TOTÁLNĚ nebere, připadá mi otravnej, nesympatickej, až na hranici nechutnosti. Ale to je jen subjektivní pohled. Objektivně ovšem stejně soudím tento film jako ztrátu času, a zahozený (možná) celkem dobrý nápad. ()

helloween93

Od začátku zajímavý existencionální snímek, který končí někde na půl cesty, ale rozhodně jde o zajímavý film se skvělým DiCapriem a soundtrackem. 3* ()

jenjan

Postulát prázdné a povrchní generace.. předzvěst všech Pig bratrů, Vyholených a dalších "reality" šou.. ()

lemonova

Pláž nie je iba dobrodružným thrillerom, ale aj úvahou o našej civilizácii. Vďaka tomu nie je lacným zážitkom, ale tým pádom ani zážitkom pre každého. Budete mať každopádne o čom premýšľať. ()

Besyn

Vočem vůbec tahle blbost byla ? Podle mne to bylo natočeno pro puberťačky v době,kdy byl Leo in a producenti jim chtěli pěkně prošacovat kapšičky.Blbost,ale fakt blbost s jediným pozitivním bodem a to je skutečně rajská příroda ,kde bych vydržel bez kina,interneru a já nevím čeho ještě klidně i celý rok.Zato,ale opravdu jen zato slabé dvě hvězdičky. ()

plagjoklas

Velmi zdarilá adaptácia knihy (aj ked kniha je o tu jednu hviezdicku lepsia). Na zaciatku atmosfera thajska cestovania, potom atmosfera raja kazdeho mladeho. Duffyho výjavy sú tiez celkom zaujimavou zlozkou filmu, ale podla mna najlepsou castou filmu je ten koniec, kto videl pochopi. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)