Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

jda23

Vždy som mu veril a nikdy som nepochopil ľudí, ktorí nadávali na The Beach a takých bolo veru málo okolo mňa. ()

HoR

Hmm, v takej diere by som teda skončiť nechcel. Možno chceli ukázať raj na zemi, no mne to pripadalo, že to nemá daleko od titulu "prdel sveta". DiCaprio ale v tomto prípade do scény zapadol a stal sa celkom dobrým podkladom pre vcelku vydarený thriller. ()

Anayka

Knížka (autorem je Alex Garland) je mnohem větší (a lepší) psycho, ale i tak má tenhle film něco do sebe. A výborný soundtrack! ()

Franc1s

Vše není tak jak se tváří i když je to ráj na Zemi... Díky výtečnému soundtracku,pláží jako ze snu a magořícím DiCapriem jsem začal přemýšlet nad svým dosavadním životem a pokračovalo to i po skončení filmu. I přes pár chybiček se na to kouknu i příště. ()

E lan

Zajímavý film podle zajímavého námětu. V té době super zpracování, Di Caprio na vrcholu a fantastická hudba. Dnes je to již klasika... ()

danny_21

Žádné velké nadšení se nekonalo, první polovinu jsem prozíval, z letargie mě na chvíli probrali nakousnutí Švédové a v závěru pobavila gameboy scéna :-) Jinak bohužel, naprosto mě to minulo, jeden z mála nevýrazných filmů Lea, i když herecky mě nezklamal - 50 %. ()

ppetrnosek

Tak za prvé je to film, na který se opravdu moc pěkně kouká. A za druhé je to film s očividně kvalitní předlohou, z námětu mohl Boyle vytěžit více. Ale jinak, až na výjimečný úvod a poslední půlhodinu, je to zkrátka film o ničem. Je to o zábavohledači, kterého hraje DiCaprio, a o invazi civilizace. Ale to jen třetina filmu, zbytek je tuctový "pěkný" film. ()

josieaddms odpad!

Nic. Nula. Akorát tak nuda. Otravnej škaredej Leo se pokoušel navodit atmosféru člověka polapeného ve smyšleném snu. Je to blbost. Všichni normální vědí, že za každou takovouhle komunitou, se skrývají lži, úchylárny, pokrytectví a sobeckost. Módního nadávání na Dicapria jsem si ani nevšimla, mě se nelíbil nikdy. Tenhle film mi přišel jako typická Boylova zbytečnost. Dokonce jsem pořád čekala, až se objeví McGregor a uteče s kufrem peněz.... Nikdo mi tam nebyl sympatický, děli se tam nelogické věci. Navíc ráj na zemi kde je parta zhulenejch idiotů co loví ryby? Děkuju, nechci. Všechny tyhle hovadiny, Thajsko, marihuana, nezávazný sex, krásná Francouzka, obchodování s rýží, rolníci se samopaly.... Prostě kravina. ()

Homer.p

Neuvěřitelně skvělý soundtrack. Po opakovaném shlédnutí po letech mohu naprosto v klidu říci, že Leo uměl i za mlada. ()

fallanga

Neříkám, že by takhle měl vypadat Far Cry film, ale, vlastně, proč ne? Nádherné a akční dobrodružství na tropickém ostrově s mladými a často sjetými protagonisty. Jo, tohle je Far Cry. ()

Armin82

Nebýt DiCapria, tak to byl odpad jak vyšitej. Prostě jednoduchej film o bandě novodobejch vyhulenejch hypísáků, kteří si žijou jako v ráji, ale i tak se neobejdou bez odličovače, tampónů, baterek a gameboye. Jednoho krásnýho dne se jim zahryzne žralok do nohy a místo pomoci odnesou člověka do lesa a nechají ho tam zařvat na otravu krve. Tomu říkám rodina. Leo opět ukázal, že prostě umí hrát. Nicméně poslední třetina filmu, kdy si hrál na tarzana, pobíhal jako splašenej a sledoval vietnamce, jak hlídají kytky, to byla tak nudná a stupidní pasáž. A o jeho panteřím výlevu při útěku jedné ze slečen, než dostala kalachem do zad, radši ani nemluvit. Danny Boyle si asi neuvědomil, že tohle není sci-fi. 50% za jediného herce ve filmu a krásné exteriéry. ()

GTS_PUNK

Snímka britského režiséra Dannyho Boylea zo slnkom a dobrodružstvom zaliatej thajskej pláže je divotvorným mixom akčnosti, drámy, thrilleru aj psychológie. Divotvorným z toho dôvodu, že sa v príbehu snaží spojiť nazeranie na rôzne spoločenské problémy, ale so žiadnym nedokáže plnohodnotne pracovať, tým pádom ani osloviť diváka. Samotný dej filmu sa začína naplno rozvíjať až príchodom Richarda (Leonardo DiCaprio) na povestnú pláž (alebo by to malo byť v tomto prípade Pláž?) do prostredia voľnomyšlienkárskej komunity, ktorá žije fyzicky odtrhnutá od modernej spoločnosti. Myseľ, pudy a správanie však človek neoklame, a tak sa čoskoro ukáže, že pláž (alebo Pláž?) ľudí nezmenila, ale oni zmenili ju. Boyleovo dielo preto z rôznych uhlov možno vnímať ako kritiku globálneho konzumného turizmu, kritiku sektárstva či kultu osobnosti, medziľudských vzťahov, ale takisto aj vlastného, často sebeckého správania. To sa však dá identifikovať iba v prípade, že si divák rozdelí jednotlivé časti filmu na drobné. Čo však chce snímok povedať ako celok už tak ľahko identifikovateľné nie je. A to mu snáď v najväčšej miere škodí. Tento mix sa totiž javí ako nesúrodí a necelistvý, pričom jasnú pointu z neho skutočne iba veľmi ťažko vydolovať. V mnohých scénach to pôsobí dojmom, že film skáče z jedného žánru do druhého. A hoci jednotlivé scény nemusia byť zlé, spojené spolu takýmto spôsobom prosto nefungujú. Príbehovo je to mišmaš chaos, ktorý k celkovej kvalite rozhodne neprispieva. Po hereckej stránke je schopné zaujať najmä vedľajšie obsadenie. Leonardo DiCaprio je v hlavnej úlohe nevýrazný, Tilda Swinton pôsobí veľmi nepríjemným dojmom. The Beach zároveň nedokáže ani poriadne využiť potenciál thajskej výpravy, aj keď je pravda, že v džungli či na pláži sa toho príliš veľa vymyslieť nedá. Najvýraznejším prvkom celého filmu je dozaista hudba. Výber viacerých populárnych skladieb zo začiatku milénia má svoju silu a do jednotlivých scén skvele pasuje. Škoda, že rovnako skvele nepasujú jednotlivé scény do filmu ako spoločného celku. Tento výlet na pláž (Pláž?) preto nie je tou ideálnou diváckou voľbou. Na výber sú oveľa lepšie filmové destinácie. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)