Romance po irsku

• Velká Británie Wild Mountain Thyme (více)

John Patrick Shanley, autor klasického filmu Pod vlivem úplňku, přenáší svou romantickou vizi do Irska. Tvrdohlavá farmářka Rosemary Muldoonová (Emily Bluntová) se uchází o přízeň svého souseda Anthonyho Reillyho. Problém je, že Anthony (Jamie Dornan) zřejmě zdědil rodinné prokletí a ke své krásné ctitelce zůstává lhostejný. Když Anthony zjistí, že jeho otec Tony Reilly (Christopher Walken) plánuje prodat rodinnou farmu svému americkému synovci (Jon Hamm), musí se v tomto zábavném, dojemném a romantickém filmu vydat za svým snem... (HBO Europe)

anatheman odpad!

Doporučuji, aby do kolonky žánrů byla přidaná i komedie, jelikož tento film je kurevská zábava zaručující vám několik hysterických záchvatů smíchu. Jedině takto lze zajistit, aby snímek získal lepší hodnocení, jelikož v tomto případě se jedná o jasných pět hvězd. Každopádně Wild Mountain Thyme měl být (zřejmě) míněn jako regulérní romantické drama, takže je nutné na tuto skutečnost brát ohled. Inu... jak už je zřejmé, je to děsná sračka. Film s tak úděsným scénářem a (řekněme) alternativními hereckými výkony jsem neviděl dlouho. Co se týče herců, máme zde jména jako Emily Blunt, Jamie Dornan či Christopher Walken, ale... možná na ty role už kývli s tím, že věděli, o jakou píčovinu se bude jednat - proto tak děsně přehrávali, nebo zkrátka už byli od první klapky pod těžkými drogami. Nebo možná obojí. Scénář je plný nezapomenutelných momentů a hlášek, které by se měly tesat do zdí bohnického ústavu. K tomu zde máme post-medieválně agrární prostředí v Irsku, což opět lapačka na řadu stereotypů, a také kontrast s post-moderním New Yorkem. Což je prostě základní kámen, pokud chcete točit film odehrávající se v zemi piva značky Guiness (na které jsem alespoň dostal během sledování chuť). Jinak jistě, Wild Mountain Thyme je pilcherovská kýčařská slaďárna s hyperglykemickým potenciálem. Můžeme se sice kochat úchvatnými scenériemi a hudbou, nicméně obojí slouží jako prostředek k další distribuci cukříku. Dávám jasný odpad, ale doporučuji se na film podívat, protože to je jinak zaručená zábava. :-) ()

CaptainCzech

Až neuvěřitelně hloupý film, který řeší dvě věci. Dědictví ohledně farmy jako vedlejší linka a ta hlavní proč Jamie nemiluje Emily (tomu je tu věnováno nejspíš hodina čistého času). Emily se snaží uhnat Jamieho už od jejich 10 let, ale nedaří se jí to protože Jamie má ''velké temné tajemství''. Nutno říct, že když jsem se dozvěděl co to je, tak jsem se zasmál, nevěřícně kroutil hlavou a řekl si ''proč, Bože proč?!'' Jsou tu všechny klasické klišé, které můžeme vidět jak v dramatech, tak v romanťárnách. Pokud by se film bral s nadsázkou a parodoval by tyto žánry, pak by to určitě stouplo, ale to se nestalo. Skvělé herecké obsazení je tu spláchnuto do záchodu a nevyužívá se jejich potenciál. Co ocením je skvělá ústřední píseň a občasné krásné záběry Irska. Za mě slabší 2* ()

BOURQUE

Trochu infantilný (“Myslím si, že som včela.“), ale srdcom a dušou nevinný (a v podstate čistý) romantický príbeh. Prekrásne lúky, írska hudba a spev – tieto ingrediencie, keď ich správne použijú, tak dokážu k filmu dodať ten potrebný „plus efekt“. Chémia medzi Jamie Dornan a Emily Blunt je lepšia len miestami (napr. pri ich dialógu v poslednej časti filmu), ale v spoločných scénach Emily Blunt v podstate vždy dominuje. Tretia hviezda patrí pre miestami veľmi dobre vydarené zachytenie írskej atmosféry a Emily Blunt, ktorá (spoločne s Ch. Walkenom) herecky drží film nad vodou. To už je len bonus navyše, že jej „pure beauty“ a gaštanová farba vlasov sú v dokonalej harmónii s prírodou. P.S. 1.: „Máš deti a mal si pekný život. A ty od Boha chceš ešte viac?“ P.S. 2.: Pesnička Wild Mountain Thyme v podaní Emily Blunt nemá žiadnu chybu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

lemonova

Je to tak divný film, že obvinenie z červenej knižnice a la Pilcher je úplne mimo. Neviem prísť na to, do akej miery bola tá podivnosť vyúsťujúca občas až do pseudo artového vyznenia zámerom. Upodozrievam Shanleyho, že scenár vymýšľal za pochodu a to záverečné "priznanie" cestou autom bolo následkom nejakej divokej noci :-)) A pre mňa osobne je bonusom, že Jamie Dornan si zahral pre mňa najpozitívnejšiu a najmilšiu rolu, hoci paradoxne opäť to nemal v hlave úplne v poriadku. ()

Likan7

Příběh plný naděje, smutku i lásky na přenádherném irském venkově za nádherných tónů tamních melodií. Ze začátku jsem tápal, ale tohle malé vyprávění mě začalo minutu po minutě chytat za srdce. Dokázalo mě 2x dojmout k slzám i se usmívat při posledních minutách. Malý velký film, který se mi trefil absolutně vším do vkusu. Kvůli takovým večerům filmy miluju. Jo, a Dornan a Emily jsou kandidáti na nejvíc sympatický a nejlepší pár ever. ()

mira.l

Ona je to vlastně docela pitomost, celá dějová linka spočívá v tom, že se znají odmala, žijou kousek od sebe, mají se rádi, ale nějak vlastně neví, jak si to dát najevo. Okořeněno je to existencí dvou branek na cestě:). V závěru se ukazuje, že jsou trochu máklí oba dva, tak by si vlastně mohli docela rozumět. Takže je to blbost. Dávám čtyři. Blbost? Já vím, ale když ono to má několik důvodů. Nádherná barevná irská krajina, pěkná hudba. Ale hlavně Emily. Už jsem ji delší dobu v ničem neviděl a nezastírám, že mi tohle udělalo docela radost. Ona je prostě skvělá, pokud ten film není nějaká totálně nekoukatelná kravina, což tady úplně splněno nebylo. A slyšet ji zpívat krásnou baladu? Ne, není o čem, čtyři. ()

Telemachus

Oh how joyful would it be to just walk the fields where the wind shakes the barley... Skvělá divadelní hra a souhra obou dvou, skvělý humor a pohlazení po duši. (Škoda již tradičně debilního českého distribučního názvu.) ()

Tomas_PO

Subjektívne, až do poslednej časti filmu, to umňa bolo za 5 hviezd, no nie kvôli filmovému remeslu, ale kvôli charizme prostredia, zeleným Írskym pastvinám, lovely Irish akcentu, no skrátka romantickej idylke, ktorú silne dotvára, paradoxne nehostinné počasie. No o to viac hreje diváka pocit vo vnútri. Proste ako reklama na Írsku whisky :). Emily Blunt je štandardne parádna, pre romantickú drámu ako stvorená. Skvele jej skunduje aj Christopher Walken. Poetický, dialógový záver a labute a včeličky už na mňa boli trochu príliš, za ne jedna hviezda dole. ()

rigby

Těšil jsem se na trochu romantiky a trochu pěkné přírody. Dostalo se mi hezkých obrázků jen v úvodu a romantiku aby tam divák špendlíkem hledal. Emily Blunt má po celou dobu kamenný obličej, jedinkrát se neusměje. Až se divím, že si na konci vůbec dají tu povinnou pusu. I když hlavní hrdina taky žádný romantik není. Dokoukáno jen s velkým sebezapřením. ()

carAnthony

Spirituálne precítení, naozaj svieži, aj docela okúzľujúci film o zranených srdiečkach. #reletable Buď film precítite a dotkne sa vás, alebo sa budete nudiť... Za mňa //85%//. Super performance Emily a Walken-a. #balzamnadusu ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

RedWolf

Říká se, že když Ir zemře během vyprávění příběhu, tak je téměř jisté, že se vrátí... a během první hodiny netradičně a stroze po irsku vyprávěného příběhu v různých náznacích se to může stát každému divákovi, který se ale vrátí jistě zpět, ikdyž je téměř jisté, že né vždy k tomuto filmovému příběhu, ve kterém na konci pracovitá včela usedne na křídla věrné labutě... Každý asi vnímáme svět v různých dimenzích a je dokonce možné, že každý z nás by chtěl být na místě Rosemary a Anthonyho, na svůj způsob a aspoň na chvíli,... Slovo alternativní určitě dostává tímhle filmem jiný rozměr...:) To co zůstává bezpečné je irský song, ten rozhodně nikdy nezklame..Blbá irská píseň snad neexistuje.. je to jistota, která podrží cokoliv... Wild Mountain Thyme ()