Maléna

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's Cut: 109 min)

Byla příliš krásná. A on byl příliš malý na to, aby ji mohl ochránit. Psal se rok 1940 a sicilské městečko Castelcuto nadšeně vítalo vstup Itálie do války. Dvanáctiletému Renatovi se však ten den zapsal do paměti ze zcela jiného důvodu. Ten den totiž poznal ji. Malenu. Mladou vdovu, po níž muži šíleli a na níž jejich manželky nenechaly nit suchou. Krasavici, která byla pro místní výrostky nevysychajícím zdrojem erotických představ a předmětem drsných sexuálních žertů. Pro Renata se měla stát bohyní, kterou toužil hýčkat a ochraňovat, první a nejsilnější láskou, jež jej poznamenala na celý další život… (Česká televize)

DeadRover

Trojice mistrů Giuseppe Tornatore, Monica Bellucci, Ennio Morricone jsou zárukou nevšedního zážitku. Jde prostě o brilantní záležitost, vracel jsem se k této podívané opravdu mockrát . . Myslím, že komentář mistra G. Tornatoreho v bonusech na dvd, není od věci zkouknout. Bohužel je verze na dvd sestříhaná, rozhodně doporučuji první verzi, která se šířila u nás před vydáním - např. obraz Madonny v procesí se mění do podoby M. Bellucci v představě Renata. Že by to neprošlo v bigotní Itálii cenzurou!? Nevím. Hodnocení: 100% s tím, že už nosím krátké kalhoty jedině ke kolenům :) ()

david666

Pokud žerete Monicu stejně jako já, jsou 4 hvězdy povinnost. Je tady téměř v každém záběru a určitě to není jen ozdoba filmu. Hlavně scéna kdy je vyhnána z města je hodně silná. Ač se jedná o drama, má film v sobě zakomponováno i pár komediálních prvků jako jsou scény cholerického otce hlavního hrdiny - to jsem se řezal. ()

paniColombova

Jednoduchý příběh, konec je zajímavější než celý děj. Můj styl to ale není. Nejpoutavější je na tom asi dívat se na krásnou M. Bellucci a obdivovat její naprostou a nefalšovanou ženskost. Především díky ní se stal film zajímavým. Ale jinak mezi špatné filmy to neřadím. ()

punco

Popravde, ako celok mi to prišlo dosť patetické, také nemastné neslané, ani dostatočná romantika ani dráma a herecké výkony taktiež nula bodov, ale zábery na talianske malomesto, nádhernú Monicu, perfektná hudba a postava Renatovho otca sú dovod na aspoň tri hviezdičky. ()

kolly13

Monica mi ukázala, že už není jen pipka s božským tělem, ale i herečka v pozitivním smyslu. Velice povedený snímek zachycující nelehkou úlohu žen v obodbí 2 světové. Těžké se vcítit, těžší zažít. ()

AMEE

Pro mě jeden z nejúžasnějších a nejzajímavěších filmů a pro Monicu Bellucci jedna z životních rolích. A samozřejmě nejkrásnější soundtrack - alespoň hlavní téma :) ()

fafejt001

Jo každý asi známe nějakou Malenu . KRÁSNÁ Monica , dobrá parta kluků , tátové na nervy , ochranˇující maminka . Dobrý příběh . DOBRÝ FILM . ()

black8

Monica Bellucci je krásna žena, ale určite to nie je jediný dôvod, prečo je tento film taký podmanivý. Monice Bellucci rola Maleny, príťažlivej ženy, ktorú ženy neznášajú a každý muž ju chce ošukať (a inak nič), pristane. Ale viac ako o nej, je to film o tých ostatných, o nás, o ženskej závisti a mužskej nadržanosti, o malomešťanstve v tej najobludnejšej podobe. Jediná malá výčitka: Malena je žena vytvorená mužom, trochu moc vysnená, trochu až príliš sexi aj za zatvorenými dverami svojho súkromia... Ale inak mi bolo potešením. ()

jessic

Velmi italský nostalgický snímek o prvním erotickém probuzení hlavního hrdiny, pro mě ale v hlavní roli atmosféra sicilského maloměsta v době druhé světové války. Trochu připomíná Amacord, který mám raději. Monica Bellucci je sice nádherná, ale vyplnit 80 % filmu voyeurskými záběry na její krásu bylo na mě moc. ()

Santiago.

Maléna, Maléna, Maléna! Monica Belluci je super kočka, uznávám, ale i na mě bylo toho opěvování až příliš. Škoda, že to šmírování zabírá tak velkou část filmu, hlavně z počátku jsem měl pocit, že snad ani nic jiného neuvidím. Naštěstí po tom úvodu, který jsem přijal opravdu trochu rozpačitě, se z toho vyloupl velmi příjemný film o dospívání mladého chlapce jménem Renato, jeho poblouznění krásnou Malénou, po které všichni muži touží a ženy ji nenávidějí. Bezvadná je scéna, kdy Renato svérázně řeší svou konfrontaci s vírou. Urazí ruku soše svatého, který nesplnil oč ho žádal a nepřistoupil tak na jeho "kšeft" se svíčkami. Druhá světová válka zde pouze dotváří atmosféru a do děje zasahuje jen okrajově, což je jedině dobře. Sicílie má nepopsatelné kouzlo, už kvůli tomu stojí za to film vidět. ()

Delmondo

Bejt krásná ženská ve špatný době a mezi lidma který jsou neskonalý svině, je dost těžký, přesvědčila mě o tom nejedna životem těžce zkoušená ženská viz Horalka a tady to snad bylo ještě horší. Malena celou dobu čekala na svýho milovanýho muže, o kterým si mysleli že padnul a tak to na ni zkoušel kdejakej kretén, jen jedinej byl slušnej a to 13 letej Renato kterej se do ni zamiloval a vlastně se k ničemu nedostal ale jedinej o ni neztratil iluze narozdíl od těch závistivejch parchantů. Silnej příběh tak jak to Tornatore umí a výborná Monica Bellucci. Nejsilnější část filmu je ta scéna lynče. ()

Blacster

Film přesně vystihuje chování lidí nejen v Itálii ale třeba i v našem pohraničí za a po Druhé světové válce. Ukazuje kolik cti vlasně lidstvo má... ()

zodiak217

Postaviť celý film na jednej herečke? Nie vždy sa to vypláca, ak sa však jedna o dobový film odohrávajúci sa na Sicílii a do hlavnej úlohy obsadia Monicu Bellucci o úspech je postarané. Neskutočne sexy a príťažlivá! Už len kvôli nej sa dá táto snímka sledovať opakovane. ()

buchannon

Nádherný příběh, který mi svou poetikou a trochu i hudbou částečně připoměl Obecnou školu. To, jak Malénu všichni pomlouvali a nenáviděli, bylo zajímavé sledovat, ale holt tenkrát byla jiná doba a navíc na malém městě... ()

Willynka

Pinďour mi samozřejmě chybí, ale erotické rozjímání nad Monicou zcela chápu. Film jsem poprvé viděla před více jak patnácti lety a pořád mě neskutečně baví to panoptikum lidského hnusu a závisti. Půlení hlavy vůdce už byla jenom taková třešnička na dortu. ()

Amalberga

Dle mého názoru hodně špatný film. Hodně mi vadí způsob, jakým vypráví příběh. Kritizuje morálku tehdejší společnosti a objektivizaci Malény muži. A používá k tomu dospívajícího hlavního hrdinu, který sám nad Malenou masturbuje, stalkuje ji a nikdy jí nepomůže. Plus přiblížené záběry na hereččiny nohy, zadek, prsa, a prosvítající stehna pod sukní (tenhle fetiš jsem fakt nepochopila). Takže si to shrňme: kritizují sexualizaci ženy sexualizací ženy? Tak to pěkně děkuji za tuhle medvědí službu. Aby toho nebylo málo ten usmrkanec, hlavní hrdina, je fakt dost otravný a za celou dobu nic nedělá, kromě stalkingu. Na druhou stranu chápu, že tenhle film má už nějaké ty roky a možné v době svého vzniku byl i přínosný. Za to ta hvězdička. Ale příště to by to šlo natáčet z pohledu hrdinky a skutečně se snažit zobrazit její život, ne jen chvilky, kdy je v sexy prádélku, emočně na dně, lynčovaná davem nebo když ji ve svých fantaziích šoustá hlavní hrdina. Na to, že je se po ní ten film, jsme se o ní mnoho nedozvěděli, kromě povrchních informací. ()

Veber

Malena je krásná. Ta první nenaplněná láska nezapomenutelná. A ten příběh rozhodně není blbý. Film mi utekl jako voda a trochu mě to obohatilo z hlediska pohledu na dospívání chlapců (neb mi můj muž potvrdil, že chlapi to tak maj). ()