poster

Poklad hraběte Chamaré

Drama / Historický

Československo, 1984, 78 min

 • jarous
  ****

  Knižní předloha, se kupodivu čte docela dobře ( na Jiráska ) a filmová verze za ní moc nepokulhává, Tedy 4*(19.8.2016)

 • flanker.27
  ****

  Uznávám, že na hodnocení se značně podepisuje (pro mě) hlavní ženská postava aka Patricie Havlíčková. Každopádně důkaz, že i Zděněček, dnes guru primitivní zábavy, měl kdysi i jisté umělecké ambice.(15.11.2005)

 • LiVentura
  ***

  Drsné tuhé drama s "krimizápletkou" z opravdu ohavné doby našich dávných předků.. Ovšem tomuto snímku chybí jasně definovaná osnova děje, tudíž na ostatní své doby ztrácí.!!! Je to jen jakýsi nástin plný děje a bez "zbytečných" dialogů navíc.. Troška jde silně identifikovat skrze kameru, výběr hudby, aranžmá, herce. :-)(8.8.2008)

 • gudaulin
  ***

  Jeden z příkladů, že kontroverzní Zdeněk Troška dokázal přinejmenším v minulosti točit filmy úplně jiného ražení a jeho směřování ke krystalickému kýči ještě v polovině 80. let zdaleka nebylo jasné. Jiráskovsky laděný příběh o střetnutí dogmatismu a konzervativního myšlení s moderním pohledem na svět, který se odehrává na šlechtickém sídle koncem 18. století. Rozumně krátká stopáž a sympatické herecké obsazení. Celkový dojem: 60 %.(22.9.2010)

 • bassator
  *

  1. 3. 2010 - 10%(20.3.2010)

 • - Ve filmu se objevil bývalý kostel sv. Mikuláše v Dolním Jiřetíně v okresu Most, Kostel Narození sv. Jana Křtitele ve Vraném, zámecká kaple v Hoříně, hrad Valečov, zámek Nový Falkenburk v Jablonném v Podještědí a rokokový zámek Hořín nedaleko Mělníka. Replika železné panny z úvodní scény filmu je k vidění na hradě Křivoklát. (Cucina_Rc)

 • - Ve snímku se jako v Troškově jediném sešly obě představitelky "babičky" z trilogie Slunce, seno... Erna Červená, která si zahrála matku hraběnky Chamaré (Blanka Bohdanová), a Valerie Kaplanová, která ztvárnila Alžbětu, služku hraběnky Chamaré. (honz)

 • - Film získal ocenění na MFF v Montrealu. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace