V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

Nessak

Blbej, teplej, šišlající čert - jasný Troškův podpis každé jeho pohádky. Mládenec Jindřich ... jak to říct, točil to snad Troška pro své? 3 hvězdy dávám proto, že tohle byla jaksi taksi originální pohádka - 2 a vše další od Trošky už jsou jen nastavované odvárky tohoto + samozřejmě teplý, dementní šišlající čert a jinak postižené pohádkové bytosti ()

Chlo0opek

Až na ten hloupej konec stylu: "Už dávno vím, že šťastný můžu být jenom s tebou." - poté, co půl dne předtím ten samý Jindřich v klidu odejde v podvečer výběru ženichů a je mu to naporosto jedno? A ještě popřeje Elišce, aby si dobře vybrala?! To se autorům opravdu nepovedlo. Ale jinak je to fajn pohádka, na kterou se dá opakovaně podívat. ()

soukyd33

Pohádka jak má být! Krásný příběh, úžasná hudba, skvělí herci a zpěváci také. Co více dětem dopřát v pohádce, než humor, radost, napětí a skvělí příběh. Všem co ještě neviděli vřele doporučuji shlédnou. Pohádka se dočkala i druhého dílu, ale ten už je úplně něco jiného. Tento film je vhodný nejen pro děti, ale pro rodiče. Krásná rodinná zábava, a každý si najde to svoje. Hvězdiček 5***** ()

blatouchm

Tato pohádka je zcela jiná, než na které jsme byli doposud zvyklí. Jde v podstatě o taškařici. Z toho důvodu jsem ji nikdy nepřišel na chuť. Scénář je jinak slušný. Zase chápu, že oslovila jiné publikum než starší pohádky. ()

Qer

Jedna z nejkrásnějších českých pohádek. Úžasná příroda, kulisy, ale i krásná hudba a dobrá herecká plejáda. Je to možná ohromně naivní, ale co... O tom to přece není. ()

Mistr119

Trošku nemám rád, zvlášť pro jeho novější počiny, ale Princezna ze mlejna...na té jsem vyrostl a až teď zjišťuji proč. :) Pohádka je o hledání hodnot, které máme celou dobu pod nosem. :) O přijímání toho, co je. :) Celkem aktuální téma pořád. :) ()

Jalejda

Na týhle pohádce jsme vyrůstali, zpívali, milovali její písničky, milovali Yvettu Blanarovičovou v roli čerta a Elišcce a Jindřichovi hrozně přáli, aby byli spolu. Má krásné prostředí, bezva charaktery, spád a nakonec to dopadne tak, jak si všichni od začátku přejou. A to Eliška není žádná princezna, ale holka ze mlejna. Miluju tu pohádku a myslím, že nejsem sama. Ve svém žánru je prostě skvělá a rozhodně by si zasloužila víc hvězdiček, než má. Nejsem žádná fanynka Trošky, ale tahle pohádka se mu sakra povedla! ()

MoziMedve

Možná kdybych to viděl nejdřív jako dítě, nostalgie by mě vedla k lepšímu hodnocení, ale jediné symatické postavy jsou Mlýnař a jeho dcera. Kromě nich mě prakticky každý jen iritoval. Hlavní hrdina je na facku, čert, vodník a kníže jsou hlasití a otravní. Nepříjemný film ()

Nick321

Roztomilá, vtipná, vkusná pohádka z časů, kdy ještě na hereckém výkonu záleželo víc než na bohatém rozpočtu a modernismu. ()

sukov

Lepší dvě hvězdičky. Je to uřvané a pitvořivé jako ostatní pohádky od Trošky. I když pořád lepší než ty co natočil později. A ještě něco, to opravdu nikomu nevadí to prznení Jihočeského nářečí? Buď měla být natočená celá v nářečí nebo vůbec, ale to že se tam vloží jenom sem tam slovo a ještě blbě to mě uvádí do stavu nepříčetnosti. A ne nepocházím z jižních Čech, jsem ze střední Moravy a vážím si různorodých nářečí naší země. Možná i proto dvě hvězdičky. Tohle je ovšem problém více filmů od Trošky. ()

Miroslav.Zac

Troškovy pohádky zrají jako víno. Hodně tomu pomáhá fakt, že je u nás od revoluce hrozně těžké natočit pěknou pohádku. S odcházením starých umělců, nahrazovaných nepoměrně méně kvalitními herci mladé generace tomu taky moc nepomáhá. ()

jetos

je pravda že mi hodně leze na nervy....je to totiž jedna z pohádek, kterou po mě děti pořád chtějí pouštět... takže dětem se moc líbí-a pohádky jsou přece hlavně pro děti ;o) ()

Ywec

Neni to špatné. Narozdíl od dobré pohádky se na to ale dospělým kouká dost blbě. Ale pro děti super. ()

Ladeo

Na této pohádce nejvíce oceňuji písničky. Děj je se docela vleče, ale naštěstí postava čerta a vodníka dává docela slušnou zábavu. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje