V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

Danny F.

Jó, hezký, ale trochu nadprůměrný. Co se týče dětí, tak snad i megadokonalý. Jsem už ohodně odrostlejší a takováto pohádka je pro mě už jen něco, na co se jen kouknu, pokud v TV nic lepšího není. Za ''čertíka'' Blanarovičovou musím dát o 5 procent navíc. 55% ()

H.Gordon odpad!

Ne jenom, že to je česká pohádka, ale ke všemu jedna z nejhorších. (pro tu úplně nejhorší mám již vybraného favorita, leč výběr je zatím otevřen)...:-) ()

lucascus

Patřím sice k té menšině, která má ráda spíše Z pekla štěstí, ale i tady Troška dokazuje, že pohádky docela umí (určitě lépe než jeho rádoby komedie). Jinak je důležité ještě uvést, že se zde objevila Lucie Bílá asi ve své nejlepší roli (jinak je její herecká kariéra mizerná). ()

philip.j.fry

"Vím jedno voudolí vím já pěknej mlejn,s princeznou s šaty z hedvábí,jdu cestou necestou,za mou bílou nevěstou..."Jo,tak nad touhle pohádkou jsem strávil dětství.I když k Troškově počinům mám vztah jako dalajláma k pornofilmu,tohle se mu fakt povedlo. ()

hroubek

Asi nejlepší film Zdeňka Trošky. Je to moc pěkná pohádka, která ani po letech neurazí. Má své kouzlo a já jsem ochotný odpustit i jisté chyby, které má. ()

Sany33

Príbeh: O ruku mlynárovej dcéry Elišky, sa uchádzajú mnohý nápadníci. Čert, vodník aj lord. Oná má však oči iba pre Jindricha, ktorý ale hľadá svoju vysnívanú princeznú. Je možné, že ju má celý čas pod nosom. Herecké obsadenie: Yvetta Blanarovičová dala svoj životný majsterstuck. Postava čerta jej neskutočne sadla a ja som si jej výkon užil. Prevedenie: Z Troškom mám v poslednej dobe iba zlá skúsenosti. Priznám sa, že som sa tomuto filmu dlho vyhýbal. Ak si odmyslíme banálnosť deja a uvedomíme si, že je to zasadené do vymysleného sveta českej dedinky. Rozprávka je to dokonalá a nič jej nechýba. Sympatická dvojica. Vtipný čert a vodník. Mravné ponaučenia. A to najhlavnejšie - chytľavá pesnička, ktorú neviem dostať z hlavy. Pocity: Asi som ich zhrnul v predchádzajúcej kategórií. Pridaná hodnota: Klasická česká rozprávka so všetkým, čo k tomu patrí. 95% ()

mirec88

Možno moje hodnotenie tu pôsobí ako pesť na oko, ale fakt je to jedna z mojich obľúbených českých rozprávok, ktorú som ako decko hltal. A dnes keď som ju videl po x-tý krát sa mi páči rovnako. Takže pre mňa je to jednoducho klasika. ()

mcleod

Docela přeplácané, docela kýčovité, ale vlastně i docela hezké. A především se závaném jihočeské pohádkové atmosféry. Postavy jsou povedené tak půl na půl (vyloženě mě iritoval snad jen arogantní Jindřich), zahrané je to taky docela dobře, i když místy trochu přehrávané. ()

ghatos

Transsexuální čertík v lesbickém polovztahu s rómskou čarodějnicí. Homosexuální kníže a Jindřich hledající své pravé já. Fascinují kýčovitost úplně všeho je drtivá. Já se bavil :) . 32%...za reklamu na Jižní Čechy. ()

Sir-Filip

Tady se musím vážně pana Trošky zastat! Podle mého názoru také nejlepší pohádka 90. let a to bohužel zcela bezkonkurenčně!!! Velmi příjemná podívaná, které nechybí vtip ani osobité kouzlo. Za posledních 20 let od revoluce bychom hledali jen opravdu málo povedenějších věcí v oblasti pohádkové tvorby! Pan Troška prostě pohádky umí. A není už tak důležité co si o nich myslíme my, nýbrž to, co si o nich myslí děti. A těm, věřte tomu nebo ne, se tahle pohádka hodně líbí. Kdyby na tomto místě hlasovaly jen ony, byla by výsledná procenta o mnoho vyšší. Krásná "česká" pohádka s krásnými lidovými písněmi si zatracování nezaslouží. Pro ty z Vás, kteří ji snad ještě neviděli, vřele doporučuji!! a to včetně 2.hého pokračování! "ENJOY IT !!!" ()

spikey1

Poslední snesitelný Troška, strašidla jsou vtipná a herci nejsou otravní, zároveň jsme získali pěkné melodie pro dětské tábory, jsem spokojen. ()

moukey odpad!

Co se pamatuju, tak tuhle pohádku maximálně nenávidim! A když slyšim jedinou větu z toho filmu, mám chuť pobodat vietnamskýho prodavače šroubovákem do krku!! ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje