V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

QuarkCZ

Narozdíl od druhého dílu je ten první moc hezký a hlášky jako "jsem malej, ale šikovnej" s oblibou používám dodnes. Pro děti a dospělé, co se rádi baví mohu jenom doporučit. ()

Denuna

Pohádka ve které není žádný děj, jsou tu špatní herci a ještě horší hlášky, které prostřednictvím úst svých postav pronášejí (vrcholem je "jsem malej, ale šikovnej" - tomu se máme smát?!, ). Jedna hvězda za to, že je to o lásce. ()

Monyfik

Hezká pohádka, kde je spousta humorným hlášek. Ostatně jako ve všech Troškovinách. Princezna ze mlejna 2 se mi nezdá takhle povedená. ()

Guru

Jedna hvězdička za mimořádně chytlavou písničku - Vím jeden zámek... a obstojnou hudbu. Jinak - odpad. Víc malovaná pohádka byla už jen Hrátky s čertem. Ještě jedna paralela - S čerty nejsou žerty: "kde jste kdy viděla, aby všechnu práci ve mlýně dělali dva lidi?" Šílení vodník a čert... no, nebudu pokračovat. Troška pohádky by neškodila. ()

Vacice92

Nevím jestli je to těma pitvořivíma stvořeníma, tou divnou umělostí nebo obalem kterej vypadá trochu jako na německý porno, ale z týhle pohádky mi bylo vždycky trochu nevolno nebo trapno, je těžký ten pocit popsat, ale příjemnej není. Přesto si myslím že hodnocení odpad si tenhle film nezaslouží a tak mu dám aspoň jednu hvězdičku za jakous takous originalitu. ()

juvelinokivi

V kontextu české pohádkové tvorby přelomový film - po dlouhém období rozervaných a tápajících hrdinů (vrcholem tohoto směru je hrdina v pohádce Jestřábí moudrost), znovu přivedl do pohádky týpka, který si s ničím nedělá moc starostí a neutápí se v těžkých duševních zmatcích. Druhá věc je, že úspěch filmu podnítil vznik řady infantilních pohádkových taškařic a příklon filmových tvůrců k rádobyžertovným pohádkám trvá bohužel dodnes. Já film viděla až jako dospělá a čertík s vodníkem mi dost lezli na nervy. ()

valmet

Druhá hvězdička jen za tu písničku, kterou jsem v opilosti na pomaturitním mazci, k velkému nadšení mého okolí, vydržel zpívat celý odpoledne. ;) ()

Filatov

Už jenom za písničku Jdu cestou necestou, která bere za srdce musím hodnotit takhle vysoko. Krásná česká pohádka plná troškovské laskavosti, lásky a vtipu. Obdivuhodný výkon Yvetty Blanarovičové v roli čerta. Na to se nezapomíná na její ztvárnění. Krásná česká krajina a výborný humor. Dohromady kolem a kolem poctivých 80%. Jedna z nejlepších novodobých českých pohádek. Kam se na Princeznu ze mlejna hrabe nová česká tvorba. Po shlédnutí druhého dílu zvyšuji hodnocení jedničky na 100%. ()

pompino

Čert:,, Já ho roztrhám na cucky". Vodník:,, A já ty cucky utopím". Opravdu vydařená pohádka. Vidím, že hodnocení této nádhery je různorodé. Já dávám plný počet. ()

marien1039

Toto je klasický příklad naprostého českého odpadu. Primitivní, uječené a v malých ještě nezmoudřelých dětech to produkuje osvojování nesprávné nespisovné češtiny čecháčského stylu. Člověku je až na blití, když si uvědomí, že toto řadí malé děti mezi nejoblíbenější pohádky. Podle mě by prezentace tohoto Troškova kentusu měla být trestná. ()

Sevprince

Společně s Podivným dědictvím VHS mýho dětství. Z "novějších" pohádek společně s Nesmrtelnou tetou a Čert ví proč nejlepší. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje