Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

flanker.27 odpad!

Intelektuální úroveň jihoamerických telenovel by se dal vyjádřit výrokem popisujícím hlavní děj několika (mnohdy i desítek) dílů: "Don José nepřijel." ()

Hakha

Přiznám se, že jsem tento seriál viděl od zrodu až do konce:-D Vím, že to byla blbost, ale po letech při zhlédnutí intra mě popadla taková nostalgie, že bych si ty časy rád zopakoval:-) Opakuji, že když jsem se na tuto telenovelu díval, tak jsem byl děcko a ještě nedokázal ocenit kvality filmů či seriálů. Intro: http://www.youtube.com/watch?v=2WL2CkyqFCA ()

Ainy

Nemůžu jinak! Většinou se snažím hodnotit podle svých prvotních pocitů buď teď a nebo tehdy a z prdele u této telenovely neudělám výjimku! Tohle byla má první zkušenost s nekonečným seriálem a bylo to opravdu, hodně, hodně, hodně dávno. Vzpomínám si, že jsem tehdy nemohla vynechat jediný díl a nebyla jsem sama! Dokonce díky tomu, že jsem sama sobě uměla uplést francouzský cop, tak jsem pak svým kámoškám musela plést přesně ty samé dva, které měla tamta ... no taaa ... Esmeraldina kámoška jméno už nevím. Dnes se mi z plačkoidních a uvzdychaných seriálů dělají osypky po celém těle a kvůli zachování svého duševnímu zdraví, se jim snažím úspěšně vyhýbat. Jinak by to totiž mohlo dojít i daleko, že bych si chtěla strčit prst skrz oko do mozku a veškeré vzpomínky na něco podobného si z něj vyškrábat svým krátkým nehtem. Znáte tuhle hádanku? Je to zelené a neustále to vráží do dveří, co to je. ()

ScreamJay odpad!

Ano, přiznávám se dobrovolně, zřel sem. Zřel jsem několik dílů této neskonale romantické telenovely od bratrů a sester z Mexika a mou tvář zkrápěla jedna slza dojetí za druhou. A nebo že bych brečel nad tím kam se ztrácí kouzlo filmování? Někdo ho oblékl do zeleného stejnokroje a nehal ho čelem narážet do rohů a stěn mexických chatrčí. ()

berg.12

Esmeralda byla první. Alespoň u nás. Schopnost Vladimíra Železného přesvědčit polovinu národa o tom, že to nejlepší, co mohou se svým časem udělat, je sledovat v hlavním vysílacím čase telenovelu, nemá podle mě v západním mediálním světě obdoby. V tomto ohledu je pro mě Esmeralda fenoménem, který stojí za rozbor. Doby, vkusu a síle médií. Který však ale samozřejmě nijak nesouvisí s filmovou kvalitou. ()

NinadeL

Po jednorázové zkušenosti, kterou učinila svého času Premiéra TV s Manuelou v 90. letech, po roce 2000 přišla Nova s fenoménem telenovel Delie Fiallo. Kdo by se byl nadál, že taková nenápadná paní z Kuby má na svědomí tolik námětů pro tolik telenovel a že si Nova začne myslet, že celá ČR bez nich nemůže existovat? ()

Trellíno odpad!

Je zbytečný se nad telenovelama rozčilovat. Tim, že jim dám odpad se stejně nepřestanou natáčet a třeba budeme ještě jednou vzpomínat na telenovely, jako na perfektní druh zábavy. Kdo ví, co se ještě v televizi objeví. ()

MM_Ramone

Je to rovnako blbá, nekonečná telenovela ako všetky podobné juhoamerické seriály. Naozaj veľmi zlé herecké výkony, nízky rozpočet, fušerská kamera, strih, dramaturgia aj réžia, nereálne naivný romantický námet, hlúpy scenár, príšerné dialógy a šibnuté monológy... Ukážka filmárskeho ignorantstva a neprofesionality. Také sú takmer všetky tieto importované telenovely, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou vysielania našich komerčných televízií. "Esmeralda" bola mojim prvým vážnejším kontaktom s týmto druhom filmárčiny. Bol to pre mňa nový zážitok. Nikdy pred tým som sa nestretol s takou rozťahanou, stupidnou zlátaninou, ktorá by bola navyše tak strašne mizerne natočená. Dám jej aspoň jednu hviezdičku, aj keď si ju vôbec nezaslúži. * ()

troufalka

Jirka moravský Brabec se jednou na Mohlenickém dostavníku chlubil, že mu maminka u Esmeraldy uštrikovala barevné pončo. Měl ho na sobě. Ukazoval nám přesně místo, kde Esmeralda prozřela. A hle! Barvy se zdály jasnější!! Inu vidno, že i průměrná telenovela může mít poztivní dopad na prostý lid. Mít Emeradla méně dílů, měl by dnes Jiří akorát tak barevnou šálu! ()

freddy

Takže asi tak. V době, kdy u nás tuto telenovelu vysílala TV Nova, tak jsem to neskutečně žral a ujížděl jsem na tom, ostatně jako naprostá většina mých spolužáků na základce. Tahle telenovela dokonce byla u nás ve třídě tak populární, že jsme se pokoušeli podle jejího námětu nazkoušet divadelní hru. A je pravda, že tahle telenovela byla u nás první, které se dostalo doslova davové popularity a byla u nás dokonce první telenovelou, která se vysílala v hlavním vysílacím čase v osm hodin večer. To bylo někdy v roce 1998. A opravdu jsem jí tehdy viděl kompletní. A nyní, začátkem roku 2009, odvysílala kompletně tuto telenovelu slovenská stanice Joj Plus. A já jsem se na první díl kouknul z nostalgie a znovu si mě tato telenovela podmanila a zaujala natolik, že jsem jí opravdu znovu celou kompletně zhlédl. A bylo to krásných 14 týdnů s touto telenovelou. A to především díky nádherné Noře Salinas, která hrála Gracielu a které to v každé scéně slušelo. A je to právě Graciela a její osudová láska Adrian, kteří tuto telenovelu dělají velice zajímavou. Vztah mezi Esmeraldou a José Armandem a jejich věčná nerozhodnost, co vlastně chtějí, začnou po nějaké době nudit. Naopak zápletka mezi Gracielou a Adrianem celou dobu udržovala mé napětí a mou pozornost. A za zmínku stojí ještě krásná Aurora, další Adrianova velká láska. Co je velkým mínusem této telenovely, to je především vztah mezi Esmeraldou a José Armandem. Tak v první polovině telenovely to je docela v pořádku, ale jakmile se nemůžou ani jeden rozhodnout, co vlastně chtějí, tak už to je trapné. A dalším velkým mínusem je konec celé telenovely. José Armando oslepne, aby se mu jako zázrakem v posledním díle vrátil zrak. To je fakt ta největší trapárna. Ale jinak s touto telenovelou nemám problém a bez jakéhokoliv studu přiznávám, že jsem na ní v pubertě ujížděl a nyní se mi docela líbila, takže neváhám (možná i tak trochu z nostalgie) udělit čtyři hvězdičky. ()

2Pac

prva a posledna telenovela, co som videl.ani neviem preco som ten serial skoro cely dopozeral, som bol asi chory alebo mlady alebo vsetko dokopy, hlavne vsak blby, ze som zabil tolko casu.ovtedy je slovo telenovela u mna nadavkou. davam HVIEZDICKU za zelene oci hlavnej esmeraldy ;) ()

Ony

Kýč. Ta jedna hvězdička je za to, že nějaká babička u toho třeba občas zapomněla, že ji bolí koleno. ()