Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

Ziriath odpad!

Aneb co si většina lidí představí, když se řekne telenovela. Já mám vzhledem k tomuto seriálu velikou averzi kvůli tomu, že v době mojí druhé třídy jedna část dětí uháněla dom na do stěn narážející slepou Esmeraldu zelenou, druhá házela na chodníku pogy, čímž jsem já byla venku odsouzena k nudě. ()

Katy19

Viděla jsem dva díly a z bůhvíjaké nostagie dávám jednu, jsou i horší věci a katastrofálnější telenovely. Prostě tohle byla prvotina všech zamilovaných jihoamerických nesmyslů. "Je to zelené a pořád to naráží do zdi, co je to?... " ()

piskotnik21

Veľmi naivné, hysterické, občas ukričané, ale napriek tomu som túto telenovelu ako malá veľmi rada sledovala. Romantická zápletka ma bavila (zistila som, že stále baví ). Nemôžem porovnávať so súčasnými telenovelami-nesledujem, ale za to ako sa mi Esmeralda vryla do pamäti a z nostalgie dávam **** ()

MorraEddie odpad!

Telenovela s velmi zajímavým dějem. Byla slepá dívka,která se zamilovala do muže,který nebyl slepý. Po X epizodách dívka začne vidět a její milovaný oslepne. Na závěr seriálu,když už si všichni užili trochu slepoty se koná svatba a všichni žili šťastně až na věky(aspoň do té doby,než zase někdo oslepl). No nezní to jako děj,který mohl vymyslet člověk s půlkou mozku? Pokud to ještě někdy spatřím,tak to budu asi já kdo oslepne. ()

Latysek

1.telenovela Novy,jedna z nejlepších telenovel mého dětství,skvělá herečka Leticia Calderon dává celé telenovele úroven,nehodnotte odpad!!! ()

Nerdvana odpad!

Tímto dětinským gestem se hodlám pomstít za hodiny psychoblábolů předávaným českým ženám. Ani bych se nedivila, kdyby Esmekáča byla jedním z důvodů k rozvodům v českých domácnostech. ()

Agamo

Byl jsem šťastný, když Esmeralda začla vidět, neboť to vypovídalo o blížícím se brzkém konci této unikátní telenovely.. To jsem ještě netušil, že natruc oslepne Armando Choséé..Svět je někdy smutný ()

v.indruchova

Byla to 1. telenovela, kterou jsem viděla a mám na ní dobré vzpomínky. Moc dalších jich zrovna nebylo,ale na tuhle nějak nezapomenu. Dokázala jsem se v útlém věku vžít do situací a osudů i když dost situaci bylo přitažených za vlasy. I tenkrát jsme to věděli. :) Jako dítě jsem se třepala na každý nový díl. Když se na to dívám zpětně 3. ()

DaNvYto odpad!

Tak tohle u nás letělo v TV, když jsem blbnul na základce. Emesralda byla IN a velikou módní záležitostí. Tak jakýpak copak?! ()

LadyRainier

Tááák ...po letech to začala dávat TV Relax :-D No co myslíte??? Už jedu 30.díl. Sice je to opravdu nebetyčná kravina (nevím jak v Mexiku, ale na českou mentalitu určitě) a člověk si říká, že sedět u toho nevydrží ...ale ...je to chytlavý. Před 20 lety v prváku na střední jsem to viděla celý a myslím, že to viděla i celá republika neboť v čase vysílání nebyla na ulici ani noha. Když si to tak pouštím zrovna při psaní tohohle komentu, uznávám, dialogy strašný ale...jedna hvězda za dabing (jo Valerie Zavadská tu Domingu namluvila fakt super), druhá hvězda za protagonisty ...pěkní chlapi, pěkné ženské (tenkrát jsem Graciele i Esmeraldě záviděla jejich vlasy) jo a třetí za interiéry. Hacienda krásná ...dneska slouží jako rekreační středisko a hotel (kdyby někoho napadlo se jet podívat). Nostalgie je svině a určitě se doplazím až k epizodě 137 :-D ()

hn253

To bylo překvapení, když se telenovela po letech zase objevila. Pro kované milovníky filmu je zřejmě nesnesitelná, ale po náročném dnu, kdy mozek již nefunguje, je to občas docela fajn. Hlava se nemusí namáhat, všechno vám pěkně vysvětlí, aby náhodou nedošlo ke špatnému pochopení momentálního dramatu, zkrátka člověk nemusí moc vnímat a pořád je v obraze. Herecky je ovšem snesitelná jen Dominga - včetně výborného dabingu, ostatní nestojí za nic - opět včetně dabingu. Výhodou je, že i když vynecháte 10 dílů, stačí se podívat 5 minut a je jasno. ()

Kontryhelka

Tohle je jediná telenovela, na kterou jsem se dívala od začátku do konce. Ráda se dívám i na reprízy. Nostalgie, dobří herci, příběh, za 5*. ať si říká každý kdo chce,co chce. ()

wdc

Prvních cca 30 dílů je dost dobrá a docela příjemná romantická telenovela té nejlepší kvality mezi telenovelami, následuje pár velmi nepříjemných dílů kdy se hlavní hrdinové rozejdou - docela nesmyslně a je to fakt smutné i kruté. Pak jde úroveň seriálu výrazně dolů na průměr a již to není zdaleka tak zajímavé a zábavné. Místy dost smutné a nepříjemné, protože hlavní postavy si k sobě nemohou najít cestu, vytvoří u druhého dojem zájmu/lásky aby hned za chvíli ho mohli ranit a rozbrečet. A tak stále dokola. ()

Belerofonu

Kdo by jí neznal Esmeralda slepá naivní zamilovaná.Prostě telenovelácká. Tato telenovela měla x dílů a všechny stáli na hranici sentimentality a naivity. Hlavní představitelka Leticia Calderon byla nicméně obdařena talentem, který se dá v této slátanině akce, napětí a jakéhosi dobrodružství jen těžko poznat. Pokud by se někdo rád podíval na tento snímek který má x dílu ať se podívá na první díl, prostřední díl a pak ten poslední a ví vše co je nutné. Jednu hvězdičku dávám proto, že udělat s naprosto nezáživné podívané Český trhák to si zaslouží tu jednu jedinou. ()

Jumbo_007

Alespoň jednu hvězdu si to zaslouží. Někteří si budete asi říkat že sem se zbláznil, ale co by vám řekla asi vaše babička, kdyby jste před ní jen tak prohodily "A co říkáš na telenovelu Esmeralda". Její oko by rozhoďně nezůstalo suché. Mě se ale vybaví jenom jedno - zelená. ()