Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

adams89

Jediná jihoamerická telenovela, na kterou jsem se pravidelně díval. Tehdy ten seriál byl obrovským fenoménem, to už nikdo nemůže zpochybnit. Vím, že dneska bych ji okamžitě vypnul, ale tenkrát mě vážně bavila. Dnes se nad tím můžu už jen nostalgicky pousmát, jak jsem kdysi fandil Josému Armandovi, aby Esmeraldu svým srdcem konečně získal.30% ()

haushinkaa

Esmeralda a její smaragdové náušnice, znetvořený Lucio Malavér, či jak se to píše, a ctnostný José Armando - milostný trojúhelník... k tomu přidáme Graziellu a Adriana, mimochodem toho nejubrečenějšího chlapa, jakého jsem kdy ve filmu viděla, a máme pětiúhelník... aaa, zapomněla jsem na doktora Lascana... to už tu máme hexaedr, škoda jen, že si nezačali všichni se všema, bylo by to možná zajímavější... ach... ale na tu dobu, co to u nás šlo, myslím, že to nebyla zas taková hrůza, v každém případě to bylo něco nového... Dokonce jsem to sledovala, viděla jsem minimálně 5/6 seriálu... A jak mě to bavilo... Pak se na nás začaly hrnout Kassandry a Rosalindy a Divoké měsíce a já nevím co ještě, což mě od sledování telenovel odradilo... Znechutilo mi to i Esmeraldu... Avšak nelituju, že jsem přestala ztrácet čas s takovými "uměleckými díly"... Když jsem teď nedávno viděla díl Esmeraldy, no... Došlo mi, že to, co předváděli "herci", bylo docela "neherecké" a neskutečně nepřirozené, i když na Thalíu jako Rosalindu to nemá... Prostě hrůza, no... Ale není to ta nejhorší hrůza... ()

Kikania odpad!

"Je to zelené, slepé a chodí to po lese. Čo je to?" Tak asi také hádanky leteli, ked sa to ako novinka vysielalo:D:D Jedna z mnohých out telenoviel. ()

Kri-kri odpad!

Neskutečná hovadina a vymývárna mozků o jedné mexické krávě, co neustále chodila v jedněch zelených hadrech a kolem ní kroužil zjizvený felčar a cvok v ponču pobláznila celou generaci důchodců a bohužel i mnoho mladších diváků. Já se tomu davovému šílenství naštěstí ubránil. Co se mi ale líbilo byla parodie na tento seriál od Kaisera a Lábuse v podání dílu 418. Esmeralda ze seriálu Tlučhořovi, to nemělo chybu! "Aurora onemocněla!" "Co chytla?" "Někdo si z ní vystřelil!":-D ()

majxik odpad!

SLEPOTA JE NAKAZLIVA NEMOC! Esmeralda je slepá, Chosé vidí. Esmeralda vidí, Chosé je slepý... proboha doufám že tuto telenovelu nezkoušeli na zvířatech protože bych jje okamžitě žaloval za krutost. ()

Nihlathak

Esmeralda je slepá, žije s nějakou starou ženskou, Chozé je pohledný syn zámožného Mexikána. Esmeralda není slepá, žije ve velkém městě, Chozé taky, oba pracujou v nemocnici. Esmeralda není slepá, Chozé je slepý, po zbytečných dvou stech dílech je Esmeralda dcera zámožného Mexikána a Chozé by měl žít s nějakou starou ženskou, kdyby si kdysi ta ženská s Mexikánovou ženskou nevyměnily děti. Dobrej čenž. Mně bylo 8 nebo 9, když to Nova začala vysílat. Já se na to koukal a bavilo mě to. Od té doby jsem to neviděl a je jasné, že se mi to líbilo jen kvůli tomu, že jsem jako osmiapůlleté dítě těžko rozeznával mezi brakem a kvalitou. Nicméně odpad! tomu nedám, budu se řídit vzpomínkami a ne zdejším pseudointelektuálním mainstreamem :-) ...za pravdu musím dát ale uživateli Lima, že Esmeralda přinesla našim televizím strašlivou zkázu: měla úspěch a její kolegiální vejšplechty z oblasti "jižně od Rio Grande" na sebe nenechaly dlouho čekat. ()

Tomesh

Asi nejpůsobivější seriál, který do značné míry ovlivnil mé životní postoje a nasměřoval mě do dospělosti.. ()

lucascus

Tak samozřejmě....bylo to totálně o ničem...a zasloužilo by si to odpad...ale nechci být pokrytec. Vím, že se na to polovina národa koukala a mezi tu půlku se řadím i já, proto ta jedna hvězdička...Souhlasím, nostalgie je sviňa. :D ()

sskrblik odpad!

Jedna z nejklasičtějších telenovel na Nově, slepá Esmeralda, Chosé Armando, vošklivej doktor nebo co to bylo... no šílenost nad šíleností ()

Midori_Mike

To je HATU to je HATU tady! To chce klid lidi... já se na to taky díval s babičkou XD . Vzpomínky na to mám vesměs kladné a většinu emocí jsem tam skutečně jako malý dost prožíval. Určitě je to nejlepší telenovela, kterou jsem měl možnost vidět. Jsem jenom člověk... takže dávám silné 3* a myslete si co chcete :) ()

-ELFKA- odpad!

Ako je to možné, že svadobné šaty na konci mala biele? To asi nerozdýcham.. Takto pokazila svoju zelenú povesť! ()

KASUGI

Tohle byla první a zároveň poslední telenovela, na kterou jsem koukal. Snad pro ten soucit jedna hvězdička. ()

V.Silver

Své hodnocení odůvodňuji takto: a) Leticia Calderón byla v roce 1997 pořádnej kus baby a jistou dobu se mi o ní i zdálo; b) u Esmeraldy jsme si s babičkou vždycky dávali kapučíno, sice hnusný a z prášku, ale po 5 kostkách cukru mi to bylo stejně jedno a navíc jsem dostal zmrzlinu nebo oplatek, tak co, bylo to krásný; c) babička u tohoto pořadu vyprodukovala celou řadu hlášek jako "A teď zhučí z teho koňa. Vidíš! Už je dule." nebo "Proboha, dyť stojí vedle tebe!" (na slepou Esmeraldu:); d) ten příběh byl tak strašně blbej, až byl vlastně krásnej :) P.S. Kvůli zachování nostalgických vzpomínek nehrozí, že bych se na to ještě někdy v životě znova podíval :) ()