Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

Dagoussek odpad!

Tady jsem pochopila, co je telenovela. I když jsem se na to dívávala s babičkou neznamená, že se mě to líbilo, fakt ne. Nikdo tam nebyl hezkej, všichni jen brečeli a brečeli. A furt se nic nedělo a nedělo a já nesnáším ZELENOU. ()

Zagi20

Je to zelené a naráží to do popelnic. Co je to ??? ESMERALDA !!! Každodenní výplach na TV Nova z doby před mnoha a mnoha lety ... no a Nova drží tradici a stále vysílá jednu sračku za druhou. Ale je to prostě nostalgie ... nenáviděná mrcha Fátima, idol ženských srdcí Chozé Armando a strhující doktor Malavér po boku již zmíněné Esmeraldy, se nesmazatelně zaryly do srdcí mnoha diváků. A stejně je to sračka. ()

Death odpad!

Oh my god! Citace z filmu (neni presna ale to je jedno)-X:Milacku jak se citis, ja sem tak stastny Y:Vyborne (kdybys jen vedel ze to dite neni tvoje)-tyto problemy se resi snad v kazdem druhem dile (ne ze bych na tuhle odpornost cumel, ale vzdy kdyz prepnu na tohle, tak se tam neco podobneho vyskytne-no mozna jeste miluju te a podobny kecy.)Ted me napada ze ta scena mozna nebyla z tyhle telenovely, no ale vzdyt je to vlastne jedno, protoze sou vsechny skoro stejny:). ()

sellsakul odpad!

30 diel seriálu, slepí ľudia uvidia, potom uznám, že Esmeralda je na chuja jajajaja, obýčajná primítívna telenovela. ()

ssfan odpad!

To je klasický příklad krávoviny, kterou sledovaly mraky lidí. Pro mě naprosto jasný odpad odpadů. ()

Dark_Shark

Myslím si, že není správné tyto telenovely hodnotit v dnešní době, kdy už je televizní průmysl jinde. Vždyť ve svých dobách tyhle Esmeraldy, Kassandry, zářily na televizních obrazovkách a ne jen starší babičky a třináctileté holky se na ně dívaly. Byly hvězdy dne a ostatní seriály a filmy se mohly jít bodnout. Dokonce i můj táta si Esmeraldu musel nahrávat, když chodil do práce a to je co říct, když jeho zajímají jen historické věci a zprávy. Mně v době vysílání bylo asi 10, byla jsem na škole v přírodě a rodiče mi museli psát, co se v každém díle Esmeraldy stalo. Jistě, v dnešní době se již na tuto telenovelu dívám jinak, ale přesto není tak špatná. Spousta lidí žilo tímto seriálem jako dnes žíjí něčím jiným. V té době to byl velký přínos a boom pro sledovanost. Podle mě bychom tyto léta neměli jen tak zahazovat s tím, že dávali jen přihlouplé a sobě podobné telenovely. Vždyť ono dnes je to skoro to samé, jen nemáme telenovely, ale jiné seriály. ()

manonfire odpad!

Slepec nejen před kamerou. Jako by nám jihoamerické i středoamerické civilizace tímto vracely zpátky dobyvatelský barbarismus španělských kolonizátorů. Tenhle barbarismus je umělecký a Esmeralda byla takový první kolonizátor diváckého času blbců a hlavně blbek. 0% ()

Jello Biafra odpad!

Príšernosť, ktorú mám bohužiaľ stále v živej pamäti, aj napriek tomu, že sa začala vysielať, keď som ešte chodil do škôlky. Herecké výkony, scenár a ostatné záležitosti sú v tomto prípade utopiou. Počítam, že osadenstvo seriálu vrátane filmového štábu boli vybraní v ghettách drogových kartelov v Mexico City. O to horšie je, že mám aj dodnes v pamäti, že tento seriál bol v dobe uvedenia (1999 - 2000) pre osoby ženského pohlavia v mojom okolí kultovou záležitosťou. Pre mňa však zostáva ozajstnou nočnou morou. Hnus!!!!! ()

Smileface odpad!

Serály tohoto typu s Esmeraldou v čele jsou opravdu to nejhorší co nám poodkryla nezávislost na komunistickém režimu.Fuj ()

solskjaer odpad!

Snad nejsledovanější odpad co znám. Pamatuji si, že jsem se musel povině dívat na poslední díl, kde myslím ta slepá nána co spadla z koně začla vidět. Teď mě tak napadá že je to fakt pokrokovej scénář nemyslíte? ()

kisha odpad!

ne, netvrdím, že jsem tento kultovní neojeditelný seriál svého času se zaujetím nesledovala, každý někdy pochybí...a ta znělka, nádhera, esmeraldáá, antuochos la noče ieldia unosóón...(zříkám se veškeré zodpovědnosti za správnost citace:)) ()

ranp

Jediná telenovela, na kterou jsem se v době jejího prvního uvedení v Česku pravidelně díval, dost možná to bylo i tím, že se zde objevila zřejmě jako úplně první seriál svého druhu. Zpětně ale musím říct, že sledování Esmeraldy byla ztráta času, je to na 1 hvězdičku a ještě ne čistou. ()

xstar

presne ako Karlos80 pise: dajte si dole tie masky! Podla mna jedna z najlepsich telenoviel a to niesom nejaky maniak, ktori frci na telenovelach. ()