Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

herr_carter

Nedávno jsem si při podávání cukroví nějak nechtěně sednul na ovladač a skočil mi tam TV Burandov, nebo nějaký podobný septik dávno vyhořelých hoven a zrovna dávali Esmeraldu...neuvěřitelné...tenhle seriál bude zřejmě držet primát za "nejvíce neherců na metr čtvereční", jelikož při castingu evidentně stačilo, aby dotyčné monstrum vypadlo "dobře" a umělo vyplodit dvě složené věty za sebou.... ()

darwin

Dneska by u mě tato přeslazená telenovela patrně neměla šanci. Jednu hvězdičku dávám za nostalgii na časy, kdy byl tento seriál vnímán spíše jako pohádka pro dospělé. ()

Borec3

Hrozně se mi líbí, jak jsou telenovely krásnou záminkou pro košaté, originální a přiléhavě drtivé komentáře. "Mám dnes dobrou náladu, pojďme nehorázně pošpinit čest nějaké telenovelky" nebo "napadla mě náruč plná disfemismů, pojďme je naházet na soap opery". Skvělý, jak si lidi vylévají nádoby své přetékající fantazie na už tolikrát (a lehce) pošlapatelné série filmového materiálu. Ale upřímně, co maj ty ženský samy doma kurňa dělat, když nemaj dostatek nápadů či invence (nechci říct inteligence, chraň bůh :) ()

rozbris

Je to shit ale ta hvězdička jen proto, že to byla první telenovela, která kdy běžela a nebylo na co koukat, tak jen proto, ze starý známosti a taky viděl jsme ji celou :-) ()

Arbogast

Jediná telenovela, ktorú som pravidelne časť za časťou sledoval, dokonca aj v neskoršej repríze. Po skončení tohto seriálu som si ale povedal: STAČILO! NIKDY VIAC! Odvtedy už žiadne telenovely nesledujem ani sledovať nemienim. ()

black_adder odpad!

Tahle hrůza se nikdy neměla dostat za hranice Mexika (klidně i za cenu nějakého krvavého puče nebo zásahu FBI) . Normálně jsem pacifista, ale lidi, kteří se na tomto atentátu na kulturu podíleli, by se měli bez milosti utratit...až nastane vhodná doba, tak bych navrhoval nějakou trestní výpravu v čase do minulosti po vzoru Terminátora nebo 12 opic:-) ()

1860 odpad!

Ať už je to Esmeralda, Manuela, Rosalinda, Betty, Kassandra nebo Kachorra, pořád je to o tom samém.. Příběhy, zápletky, osudy postav se opakují, a vždycky se něco pořádného stane jednou za dvacet dílů.. nikdy jsem nedokoukal tyto seriály do konce, protože to prostě nešlo, ale vydržel jsem tolik dílů, abych to mohl shodit a varovat ostatní.. ()

wosho odpad!

Tupá zelenooká pipina s pch hereckým talentem celou dobu čučí jako banda cikánů, když je chytli při krádeři slepic. Opravdu děsné, trapná romantika až na půdu, mizerné výkony, děj natahovanej jak středověkej kapsář na žebříku a debilita číhá na každém rohu. Humus!!!! ()

Paity odpad!

Jednoho úspěchu ale přece jen Esmeralda dosáhla. Dodnes každý tenhle seriál zná, alespoň podle názvu a nevadí, že si z něj akorát dělá srandu. ()

Tessie

To je mi tady hodnotičů telenovel.. 10942, wow! Většina z nich dala odpad, dobrá tedy. Ono kdyby se na to ale nedíval nikdo z vás, tak by tahle blbost nebyla přeložena do spousty jazyků a vysílána v tolika zemích. Ať je to zpětně hodnoceno jako sebevětší škvár, tak před téměř dvaceti lety to byl prostě formát, který byl nový a lidi na to koukali,.. bylo hezké vidět něco zamilovaného po všech těch kriminálkách z US, kdy přístup k filmům nebyl zdaleka tak otevřený, jako je dnes. Vzhledem i k tomu, že tohle byla první telefonovela, která se k nám dostala, dávám **. Že se jich potom rozsypal pytel, za to si může společnost sama.. ()

Ledkodlaq

Byla první, byla barevná, byla na pokračování a pro ty co žehlí... :-) Jednu dobu jsem na to koukal s babičkou (protože jsem nesměl přepnout na jiný kanál :-) ) Za ta prvenství si zelená zaslouží * ()

pjotr76 odpad!

Hola, tak jsem musel ve volném čase zabrousit i na jednu telenovelu...neviděl jsem ani jeden díl, ale máme pár příbuznejch na venkově a vždycky, když jsme k nim jeli na návštěvu a přijeli jsme kolem 4pm tak tam tohle veledílo běželo jako tzv. "diskusní" kulisa. Takže jsem něco pochytil;) Asi zajdu za psychiatrem, ten seriál měl na mě totiž zajímavej dopad - jakmile jsem se trochu soustředil na to co se dělo v těch špatně slepených kulisách "honosných" sídel a haciend severní argentiny, jižního chile nebo západního mexica, tak jsem neustále čekal, že se ty hérci a hérečky každou chvíli svlíknou a pustěj se do pořádnýho latinsko-americkýho porna...Nikdy jsem těch pár dílů neviděl až do konce, nemůže mi někdo říct jestli se to někdy nestalo?;) prosím v případě kladných odpovědí pište až po 22hodině, děkuji ()