Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• USA Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed (více)

V Coolsvillu je v kriminologickém muzeu slavnostně otevřena expozice věnovaná úspěchům společnosti Záhady s.r.o., kterou tvoří poněkud ješitný Fred, krásná Daphne, chytrá Velma, zmatkář Shaggy a jejich pes Scooby-Doo. Zatímco se Velma zakouká do mladého kurátora Patricka Wiselyho, Fred a Daphne musejí čelit otázkám protivné reportérky Heather Jasper-Housové. Slavnost je však přerušena, když nečekaně obživne obří pterodaktyl a napadne hosty. Přestože se s ním přátelé pokusí utkat, monstrum uletí a na něm maskovaná bytost, která spolku vyhrožuje pomstou. Velma s Fredem a Daphne se domnívají, že jde o dílo šíleného vědce Jonathana Jacoba, kterého kdysi odhalili a pomohli dostat do vězení. Zdá se, že při svém útěku z vězení nezahynul v moři, jak se dosud myslelo. Velma zjistí, že klíčem k výrobě monster je látka randamonium, nacházející se v místním uzavřeném dole, a zatímco musejí svést několik bitev s dalšími obživlými duchy, Heather proti nim v televizním zpravodajství rafinovaně poštve celé město. Stávají se z nich psanci, nepřestávají však pátrat po způsobu jak zastavit děsivé události a odhalit jejich původce. Svým svérázným způsobem do vyšetřování zasáhnou také Shaggy a Scooby-Doo, když se jim podaří zmocnit řídícího panelu sloužícímu k oživování a ovládání monster. Padouch ho chce za každou cenu zpět a Velma vymyslí, jak se s pomocí panelu oživlých monster a duchů zbavit. (TV Nova)

faana21 odpad!

"Pro zpříjemnění vaší cesty můžete na vyklápěcích obrazovkách sledovat film Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery; zvuk k filmu naladíte na kanále číslo osm." Panečku, zpříjemnění 4 hodinové cesty busem napříč Vysočinou si představuju asi o 100 % odlišněji. A tak mě napadá: Co je přínosnější, sledovat 90 minut čistokrevný odpad anebo 90 minut čučet na kopec hnoje? Volím hnůj - sice smrdí, ale má alespoň nějaký přínos. ()

Laxik

Docela sranda, i když humor je infantilní, gagy okoukaný a s předlohou to má společný snad jen hlavní postavy a strašidla. Ale koukat se na to dá. A klidně i víckrát než jednou za život. (Komentář zkopírovaný od jedničky, protože mezi těmi filmy moc rozdíl není. Já vidím dva - zhoršení v podobě ještě větší imbecility scénáře a zlepšení díky Sethu Greenovi.) ()

blackrain

Takhle to zkrátka dopadne, když se někdo pokusí zfilmovat přhody kreslené postavičky. O všechnu legraci se tradičně starají Shaggy a Scooby, nerozluční parťáci. ()

kaylin

Není to až tak stupidní jako první díl, alespoň na první pohled, ale není to ani nijak velký zábava. Postavy jsou nudné, pořád stejné ploché. Problém je s tím, že už od začátku je jasné, jak to dopadne. U krátkého, dvacetiminutového kresleného dílu by to nevadilo. U celovečerního filmu je to pořádný problém. Tohle je neskutečný paskvil, film, který se nebude nejspíš líbit ani dětem. ()

AlistairMir

Nemůžu si pomoci já toho pesana prostě žeru a i když filmové verze na animáky nemají tak stejně se u nich bavím, neřeším trapné momenty a směju se jako by mi bylo deset. Scooby a Shaggy jsou opět dvojka poděsů co dokáží spálit i čaj, ale nakonec vše vyřeší ani nevědí jak. Zbytek skupiny se s nima rozhodně nenudí a potěšily mě role Setha Greena a krásky jménem Alicia Silverstone. Parádní oddychovka pro celou rodinu včetně psa. A dialog co mě dostal do kolen? Shaggy : Všichni tady umřemeeee !!! Daphne : Mysli pozitivně. Shaggy : Bude to rychlý !!! :-D ()

jhr

Je to o něco horší než první díl, ale mě to pobavilo dostatečně a musím říct, že jako film pro odreagování je to docela dobrá volba.  Není to ani trochu trapné, jen je občas potřeba nehrát si pořádat na dospělého, a umět se trochu odvázat, a neřešit nepodstatné detail, které tomu to filmu snad každý odpustí. ()

honajz2

I tenhle díl jsem jako děcko měl strašně rád (i když míň), ale z dnešního pohledu mě zas tolik nebere a vlastně se pro mě stává i poněkud lehce zapomenutelným. Sotva bych dal teď dohromady, o co tam přesně šlo. 2* ()

rogerkint

Tematizace existenciální krize, která dopadla nepřekvapivě - borci zůstali ustavenými borci, loseři se ustavili jako borci a padouši se ustavili jako loseři. K tomu fakt špatný humor a představitel Shaggyho, jemuž jsem hrozně toužil amputovat žalud. ()

C0r0ner

O level níž, než první díl. Ten byl zajímavý alespoň svojí originalitou a nostalgií po seriálu. Dvojka je sice akčnější, ale ve výsledku je to jenom nepodařená sebeparodie na Krotitele duchů. Že se po tomhle natočili ještě dva další filmy, je opravdu neuvěřitelné. 30% ()

Wormboy

---a na tomto som bol prosim pekne v kine! Uzasne...ach jaaaj.Americania skutocne nevedia kam davat prachy,aj ked tie deti v kine sa na tom dost bavili. 0,5/5* ()

lilina133 odpad!

Jednotka sa ešte dala zniesť bez ujmy na zdraví, zachránilo ju zopár slušných gagov & Rowan Atkinson...V dvojke je všetko príliš prehnané, farebné, latexové, umelé a otrasné...Prečo to muselo prísť až k takej trápnosti???Neviem, kto toto môže dobrovoľne pozerať... ()

Šimpy

"Konečně jsme ve vatě!" Ne tak dobré jako první díl, přesto koukatelné. Rodina s dětmi u nedělního oběda v deštivém počasí. ()