Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• USA Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed (více)

V Coolsvillu je v kriminologickém muzeu slavnostně otevřena expozice věnovaná úspěchům společnosti Záhady s.r.o., kterou tvoří poněkud ješitný Fred, krásná Daphne, chytrá Velma, zmatkář Shaggy a jejich pes Scooby-Doo. Zatímco se Velma zakouká do mladého kurátora Patricka Wiselyho, Fred a Daphne musejí čelit otázkám protivné reportérky Heather Jasper-Housové. Slavnost je však přerušena, když nečekaně obživne obří pterodaktyl a napadne hosty. Přestože se s ním přátelé pokusí utkat, monstrum uletí a na něm maskovaná bytost, která spolku vyhrožuje pomstou. Velma s Fredem a Daphne se domnívají, že jde o dílo šíleného vědce Jonathana Jacoba, kterého kdysi odhalili a pomohli dostat do vězení. Zdá se, že při svém útěku z vězení nezahynul v moři, jak se dosud myslelo. Velma zjistí, že klíčem k výrobě monster je látka randamonium, nacházející se v místním uzavřeném dole, a zatímco musejí svést několik bitev s dalšími obživlými duchy, Heather proti nim v televizním zpravodajství rafinovaně poštve celé město. Stávají se z nich psanci, nepřestávají však pátrat po způsobu jak zastavit děsivé události a odhalit jejich původce. Svým svérázným způsobem do vyšetřování zasáhnou také Shaggy a Scooby-Doo, když se jim podaří zmocnit řídícího panelu sloužícímu k oživování a ovládání monster. Padouch ho chce za každou cenu zpět a Velma vymyslí, jak se s pomocí panelu oživlých monster a duchů zbavit. (TV Nova)

Gudar

Kupodivu mi to prislo o neco lepsi nez jednicka, ale i tak je to porad film, ktery je opravdu urceny vyhradne pro hodne mlade publikum :) ()

mjkuba

Mé dětství. Teď si uvědomuju že je to totální pitomost kterou vymyslel 15ti letý ťaman. Tak to tepr uvidím na co budou koukat moje děti ()

bratr_jezek

Nepřišlo mi, že by "jednička" byla tak úspěšná, aby vůbec za to stálo točit "dvojku", scénář je tak mizerný, že téměř každá epizoda kreslené předlohy by ho mohla směle strčit do kapsy. Digitální triky dobré, ale často trestuhodně vyšumí a ani herci nemají moc, co hrát. ()

audrey.ley odpad!

Strašně nerada dávám odpad, ale bohužel jsem si sama pro sebe nenašla důvod, abych dala aspoň jednu hvězdičku. Tento snímek pravděpodobně může za to, proč se tak urputně bráním podívat se na nějaký film natočený podle komiksu. ()

gabriela.suc

Vzpomínka na moje dětství. Bylo mi asi tak deset let, když jsem to viděla. To se mi líbilo a bavilo mě. Teď jsem náročnější divák, dávám tři hvězdy jako vzpomínku na dětství, podobu herců s kreslenými postavami a za oddech. Jinak, někdo psal myšlenku, že postavy s jejich oblečením by zapadly spíše do 60. let a ne do současnosti. Té myšlence dávám za pravdu :) Dvojka se mi líbila víc, postavy byly vyspělejší, než v jedničce, kde se chovali jako uražené paličaté děcka. ()

Slash_Flash

Takže, špatný scénář, stupidní dialogy, strašné herecké výkony, trapné snahupostrádající CGI a mnoho dalšího. Pojďme si to pořádně rozebrat. Když jsem po shlédnutí filmu se podíval na ČSFD stránku pro tento film, stuhla mi prdel. Jak člověk, který dělal scénář pro jedny z mých oblíbených filmů, mohl udělat scénář k tomuhle průšvihu? Už od začátku filmu jsem věděl, jak asi film dopadne a hádejte co. Nemýlil jsem se. Během utrpení ze příběhu, bohužel jsem slyšel i dialogy. Něco tak stupidního jsem dlouho z úst filmové postavy neslyšel. Ještě hůř, když jsem viděl film s českým dabingem, který tohle několikanásobně zhoršil, když nějaké slova překládal do úplně pitomých slov a když dabing neseděl ani charakterům na pohyb úst. Bohužel, v každém filmu se najde nějaký herecký amatér, který hraje jen pro dobrý pocit nebo jenom pro peníze, i-když hrát vůbec neumí. Kámen úrazu ale je, že tihle amatéři jsou v tomto snímku všude. Nejlépe na tom byl Matthew Lillard, který hrál Shaggyho. Lehce mí svými výkony připomínal Jima Carreyho. Každopádně mi připadalo, že se Matthew nechal asi moc unést. Vypadalo to, že hrát debila ani nepotřebuje a jde mu to samo. No a to co mě, jakožto milovníka grafiky a CGI bolelo nejvíce bylo koukat na to odporné CGI. Sem tam se jim něco povedlo, něco zase bylo na facku. Ale zase musím říct, že CGI nebylo až na té nejhorší úrovni, protože jestliže na film koukáte s dětmi, asi vás CGI tolik nezajímá a ještě se hezky zasmějete. Přiznám se, že i já se mnohokrát zasmál. Líbil se mi ten typický humor pro mladé publikum. Tak třeba i já když jsem byl menší, tak jsem měl tenhle film za pořádnou švandu. Takže film odpornej, ale na zabavení dětí určitě dobrý. Děti to bude nastopro bavit. ()

Vampiroza

Miluju to 😅 a kdo by řekl že scénář napsal tak strašně (přehnaně, přechvalovaný) mistr důležitanol James Gunn (strážci galaxie) ()

hodnaduse

jasných 5 hvězd kdokoli kdo dá *odpad* postrádá jakoukoli soudnost a radost ze života (je mi Vás líto) (kevspa by se mělo přestat dívat na tarantinovky tohle je opravdový kulturní zážitek) (blizzard at si uvědomí že se tímto stává větším monstrem než je Cukrový Vatovec)........ a nezapomente, image je nade vše!!! ()

VSVB

Za mě je tohle moc pěkný film, ať je ujetý jaký je. Samozřejmě není nic extra, průměrově je na tom stejně jako jednička, ale já tenhle film můžu. Tři hvězdy. ()