Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• USA Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed (více)

V Coolsvillu je v kriminologickém muzeu slavnostně otevřena expozice věnovaná úspěchům společnosti Záhady s.r.o., kterou tvoří poněkud ješitný Fred, krásná Daphne, chytrá Velma, zmatkář Shaggy a jejich pes Scooby-Doo. Zatímco se Velma zakouká do mladého kurátora Patricka Wiselyho, Fred a Daphne musejí čelit otázkám protivné reportérky Heather Jasper-Housové. Slavnost je však přerušena, když nečekaně obživne obří pterodaktyl a napadne hosty. Přestože se s ním přátelé pokusí utkat, monstrum uletí a na něm maskovaná bytost, která spolku vyhrožuje pomstou. Velma s Fredem a Daphne se domnívají, že jde o dílo šíleného vědce Jonathana Jacoba, kterého kdysi odhalili a pomohli dostat do vězení. Zdá se, že při svém útěku z vězení nezahynul v moři, jak se dosud myslelo. Velma zjistí, že klíčem k výrobě monster je látka randamonium, nacházející se v místním uzavřeném dole, a zatímco musejí svést několik bitev s dalšími obživlými duchy, Heather proti nim v televizním zpravodajství rafinovaně poštve celé město. Stávají se z nich psanci, nepřestávají však pátrat po způsobu jak zastavit děsivé události a odhalit jejich původce. Svým svérázným způsobem do vyšetřování zasáhnou také Shaggy a Scooby-Doo, když se jim podaří zmocnit řídícího panelu sloužícímu k oživování a ovládání monster. Padouch ho chce za každou cenu zpět a Velma vymyslí, jak se s pomocí panelu oživlých monster a duchů zbavit. (TV Nova)

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +věrná adaptace kreslené předlohy -děj/// Když jsem před lety viděl jedničku, očekával jsem od ní mnoho, ovšem byl jsem totálně znechucen. Nevím jak bych se díval na film dnes, ale na pokračování jsem se připravoval s jistým odstupem. Možná i proto jsem nebyl tak zklamán a u filmu se i trošku bavil (Velma v přiléhavém oblečku). Film je natřískán nadupaným soutrackem a mnoha vyzuálnímy efekty. Ovšem obojí hodnotím zlatou střední cestou. Jednak hudba je moc uřvaná a některé skongy mě neslovily a efekty jsou čistě na efekt ( I když kosutrouni byly fakt super). Co bych však v tomto směru hlavně film vytkl, je jeho přílišná barevnost, proto hodntím 5/10,někomu se to líbít může a někoho to odradí. O obsahu filmu se asi nemá cenu moc zmiňovat, možná zaujme příběh a zápletka, ale rovněž by mi muselo být míň jak 5 abych se nad dějem nepozastavoval. Příště dám přednost animáku./// Celkem 40%/// ()

misterz

Horšie ako jednotka. Deťom sa to síce páčilo, ale už tomu nemôžem dať tri hviezdy bez toho, aby som nedostal vyrážku. Našla sa tu však aspoň jedna hláška, ktorá trochu pobavila: "Niekedy človeka potešia aj omrzliny." :D Ale to je asi tak všetko čo stojí za pozornosť. 40/100 ()

topr harley

Prostoduchý film bez nějaké komplikovanější zápletky.Dialogy jsou stupidní jako samotní herci.Ta jedna hvězda je za to , že jsem měl původní seriál docela rád. ()

Tsuki odpad!

Nemůžu uvěřit, jak to mohlo být ještě o tolik horší než jednička. Něco tak hrozně blbého a bezduchého jsem už dlouho neviděla. A Matthew Lillard tam byl až nemožně trapný. Skoro se stydím za ty herce, co tam hráli. Tenhle film by se spíš měl jmenovat "Scooby-Doo: Nespoutaně příšerný" ~(0,1)~ ()

Slarque

Stejně průměrný film jako jednička. Tady to vypadá, že tvůrci nevěděli, jestli chtějí diváky bavit nebo nudit. Proč jinak by se všechny postavy snažily být jiné, než jsou? Vždyť při tom zábavnost klesne na nulu stejně spolehlivě jako při Velmině romantické podzápletce. To už ani Scooby se Shaggym nezachrání. ()

SeBig

O dost slabší než první díl který se mi libil ale tohle už je fakt kravina. Tři dávám za pár vtipných scén.. ()

LaciLC

Seriál som hltal ako nikto iný, prvý celovečerný hraný film sa mi taktiež páčil možno až príliš, ale toto... Veril som, že to tvorcom vyjde aj na druhýkrát, áno vyšlo im to, ale bohužiaľ nie podľa mojich predstáv. No, film nebol až tak nudný, ale občas bol až príliš trápny a zasmial som sa skutočne len málokedy. Najhoršie je, že som si celý čas pri sledovaní opakoval jednu vetu: "Toto si Scooby-Doo rozhodne nezaslúžil."... a ak ste kúzlu animovaného seriálu prepadli rovnako ako ja, pravdepodobne na tom budete rovnako. ()

Stanislaus

Druhý Scooby-Doo vyměnil strašidelný ostrov za "město záhad" a vzhled monster byl viditelně lepší než v jedničce, nicméně celé to opět kazí infantilní scénář, který se ani "kouskem papíru" nesnaží pobavit diváka. Solidní akci úvodní scény z muzea či sekvence z dolu bohužel kazí všudypřítomná snaha o humor, která se místy utápí v trapnosti. ()

SOLOM.

Zatímco většina považuje toto pokračování za mnohem horší nežli jedničku , tak já s nimi nesouhlasím. Oba díly nejsou žádné zázraky, ale pokud nebudeme klást velké nároky, dá se tahle průměrná dobrodružná komedie přežít bez úhony. Samozřejmě že scénář je opět dost „stupidní“, ale zároveň i docela humorný a já se v rámci možností pobavil. Minule se mi víc líbilo exotické prostředí ostrova, ale tady zase bylo víc protivníků „digi monster“ a místy se tu hrálo i dost na city. Sarah sice už natáčet nechtěla, dokonce upustila i od sexy výstřihů, ale zase nám mohla ukázat své bojové umění – takže se bylo na co dívat. Ostatní si vedli jako minule, humorných situací tu bylo taky dost a Shaggy se Scooby-Doo konečně ukázali, že nejsou zas až takoví budiž ničemové. Musím však uznat, že kreslený seriál (ať ten původní, nebo novější) byl lepší. ()

JayZak

Scooby-Doo 2: Nespoutaná šílenost. Tak by se tenhle film měl správně jmenovat, protože jej přesně vystihuje. Šílenost obrovských rozměrů, která ale slušně pobaví jen osazenstvo dětí do 8mi let. Kreslený seriál, který je tohohle předlohou má mnohem větší kouzlo a i dnes by se na něj dalo dívat. V hrané verzi se dá dívat možná tak na Sarah Michelle Gellar a Lindu Cardellini(Vilma). Přesto se mi ale 2. díl překvapivě líbil o něco víc než ten první, párkrát jsem se i zasmál, takže - 1,5*. ()

Marek1991 odpad!

Po prvom a veľmi zlom diely prišiel ešte väčší hnoj. Majú síce pekné auto, skoro ako ninja korytnačky a peknú centrálu ako z Austina Powersa a začiatok mal veľa spoločného s Casperom, ale tou dĺžkou, nereálnosťou, nezmyselnými a naivnými akčnými scénami, nekomediálnosťou, hlúpymi dialógmi, ktoré nie sú ani pre deti, ani pre dospelých a možno ani pre mládež to vyznieva útrpne. Farebnosť je veľká, ale výsledný efekt tohto celého na mne zanechal dojem, že tento film bola zbytočnosť. ()

corpsy

Pokračovanie, ktoré má zlepšenie jedine vo vizuálnych efektoch a výzoroch príšeriek ( hlavne tých, ktoré nestoja na CGI ), ináč ale rozhodne nie zhoršenie v tom ostatnom. Dokonca aj akcia je dravšia a dospelejšia, čo značí že sa tvorcovia snažili nabaliť aj staršie ( násťročné ) publikum. ()

DDT

No, ozdobou filmových klubů tenhle film patrně nebude, ale jako zábava pro děti (a dětiny) docela ujde. A jestli herci přehrávají? Co by asi tak měli dělat v komiksové adaptaci? ()

PauloZ odpad!

Tohle je opravdu velmi hloupé po úplně všech směrech. Od chování postav, efektů až po scénář. Nicméně, pokud jedete z fesťáku se Student Agency, tak je to možná ta nejlepší volba :-). ()