Antropolog Ethan Powell byl váženým vědcem a uznávaným odborníkem patřícím k nejlepším ve svém oboru. Dlouhou dobu žil v džungli mezi horskými gorilami. Při jejich obraně před lovci dva z nich zabil a tři další zranil. Od té doby je Powell ve vězení a nemluví. Jeho případ zaujme ambiciózního psychiatra Thea Cauldera. Ten zpočátku bere Powellovu záležitost jako příležitost upozornit na sebe v profesních kruzích, ale složitost případu a jeho lidské aspekty nakonec učiní i pro Thea z případu osobní záležitost. Pomáhá Powellovi najít cestu zpět do normálního života a najít jeho smysl v rodině. Antropolog zase otevírá Caulderovi oči zaslepené blahobytem civilizace a po čase ho ve vyprávění zavede do afrického horského pralesa mezi gorily, s nimiž dva roky žil. (TV Nova)

Clark_Kent

Velice silný příběh, který řekne hodně moc o věcech o kterých společnost většinou mlčí, což ještě více než přístup člověka k přírodě a ke světu obecně. "Tento živočich nemyslí, řídí se jen instinktem." Ale co je to "instinkt"? Vždyť je to právě výtvor myšlení, produkt inteligence! Ano, instinkt je inteligence, instinkt je domyšlené poznání a vědění, zasunuté tvorem pro větší pohodlí do podvědomí. Hopkins a jeho ochranářský cit, mě naprosto učaroval a navíc pohled na úžasné primáty. Tento snímek je určený především těm, kteří stojí o to pochopit přírodu a živé tvory a jejich podstatu. Podle mě dosti nedoceněný film. ()

George3110

Remeselne dokonale zvládnutý film. Ale dej nie je práve najlepší. Ale aj napriek tomu je jedným z najlepších filmov aké som doteraz videl. Možno že ho lepšie pochopím ak si ho pozriem ešte raz a možno ani nie. Celkovo ide o dobrý film a ako taký stojí za to aby ste si ho pozreli. ()

Phantasma odpad!

Upřímně nevím, za co má tento film 60%. 85% filmu doprovází naprosto otřesná hudba, obdivuju člověka, který se na toto dokáže soustředit 2 hodiny. ()

morris22

Instinkt není bůhvíjaká podívaná, ale řeší hodně zajímavou otázku naší civilizace a díky individuálním výkonům některých herců se mi moc líbil. Zdejší hodnocení podle mého neodpovídá. Alespoň 70% by si film zasloužil, proto ty čtyři hvězdičky... ()

subic

Instinkt je pěkný film částečně z prostředí psycho-kriminálu a z africké džungle, kde žijí horské gorily. Jenže zabije ho jeho rozvleklost skoro celé první 3/4, teprve potom se dozvíme to zásadní a děj nabere trochu obrátky. Po skvělých Gorilách v mlze (1988) je to teprve druhý film, co si tak vybavuju, o životě a záchraně horských goril. 55% ()

Tominni

Takový průměr. Chvíli se film nabírá k větším obrátkám v blázinci, ale tak zase zařadí neutrál. Silná je jen ukázka moci a vzetí ideálů mezi Hopkinsem a Goodingem Jr. Soužití s gorilami mě zase tak za srdce nevzalo. ()

Hemlock

Myšlenka i záměr fajn, ale provedení katastrofální - nevzbudilo to ve mě žádné emoce, zřejmě jsem nehumánní, lehce úchylný primitiv... ()

jokerik

Film se mi líbí a Hopkins byl podle mě výtečný. Je to herec, který umí vyjádřit přesně emoce, které jeho postava cítí. Zajímavý příběh, který mohl delší dobu zachycovat pobyt Powellův u goril. Užasná ukázka snu - , jak se člověk může k přírodě navrátit. ()

Stauff

Po dlouhé době jsem se na tento film podíval. Kdysi jsem ho sice viděl, ale asi jsem se nedíval pozorně. Neviděl jsem tu lidskou, ničím neopodstatněnou aroganci, se kterou se snažíme zničit svět. Teď už ji vidím a je mi z toho blivno... ()

mr.sulas

Toto je jeden z dvou filmů u kterých nejvíce nechápu proč je to hodnocení tak nízké!Ten druhý je Seznamte se,Joe Blackt!V obou hraje vynikající Anthony Hopkins a v obou předvádí výkon hodný jeho jména.Jsou to filmy u kterých se člověk musí hodně zamýšlet i přesto,že mají jednoduchou dějovou linii.To je potřeba vyzvednout na tomto filmu!Hodnotím,tak jak jsem hodnotil proto,že jsem u tohoto filmu seděl,před filmem nadechl a po skončení vydechl. ()

DonFrolimo

Pánové a dámy (nebo naopak?) oprašte trošku své školské znalosti. Gorila není opice, to už spíš leckterý člověk (v přeneseném slyslu, to chápeme, ne?) ()

tommei

Pokus vylekat lehce diváka v nečekaných situacích běžného hovoru, mi přijdou jako mínus tohoto filmu. Nevím proč sem dal 3 hvězdičky, každopádně to nějaký estetický zážitek ve mě zanechalo. Dobrá myšlenka a nápad, ale podle mě dostatečně nerozvinuto a nedotaženo do konce. ()