Antropolog Ethan Powell byl váženým vědcem a uznávaným odborníkem patřícím k nejlepším ve svém oboru. Dlouhou dobu žil v džungli mezi horskými gorilami. Při jejich obraně před lovci dva z nich zabil a tři další zranil. Od té doby je Powell ve vězení a nemluví. Jeho případ zaujme ambiciózního psychiatra Thea Cauldera. Ten zpočátku bere Powellovu záležitost jako příležitost upozornit na sebe v profesních kruzích, ale složitost případu a jeho lidské aspekty nakonec učiní i pro Thea z případu osobní záležitost. Pomáhá Powellovi najít cestu zpět do normálního života a najít jeho smysl v rodině. Antropolog zase otevírá Caulderovi oči zaslepené blahobytem civilizace a po čase ho ve vyprávění zavede do afrického horského pralesa mezi gorily, s nimiž dva roky žil. (TV Nova)

fafejt001

Viděno po letech . Musím říci velmi dobré . Anthony přesvědčivý . I to jeho mlčení bylo skvělé . Za mne výborný film . ()

Sansnom70

Další ze skvělých snímků. Nemám sice moc rád takovéto filmy. Raději dám přednost komedii, akčnímu snímečku, nebo fantasy a sci-fi. Ale tento film patří mezi filmy na které se dá podívat, hlavně také díky skvělému hereckému obsazení. Nejsem filmový kritik a nejsem ani fanatik, který musí každou novinku ihned vidět v kině pomalu jako premiéru. Jsem jen divák, který se rád podívá na pěkný film. Takže mé názory berte jako pozvání ke zhlédnutí dobrého a kvalitního filmu aspoň z mého pohledu. Doporučuji. ()

fruitixx

Svoboda a mír, nenásilí..jen když je to k sebeobraně..nebo ochraně neviného bližního, jenže i tak je to vražda a v této společnosti nepřijatelná. Jak tedy žít? Nechat se zabít? Nebo přijmout zákon jungle? ()

Feacher

Čekal jsem od toho víc... nebýt Anthonyho Hopkinse, tak jdu s hodnocením ještě níž. Film jsem viděl jako malý a dlouho jsem hledal název filmu, kde dávali do cel to kárový eso. Bylo příjemný film najít, ale jinak nic moc. Od půlky už jsem se docela nudil a závěr byl poměrně očekávatelný. Bylo to takový suchý, některé ideje byly pěkné, nicméně to je tak vše, co bylo v průběhu filmu dobré... víc než 3* dát nemohu... ()

BONOBON

Tak tohle se nepovedlo. Už od začátku je jasné, jak film skončí, mizerný scénář ničím nepřekvapí - jen vykrádá a vykrádá, a navíc je to nesnesitelně dlouhé a nezáživně natočené.. ()

jackie3

Chtěla bych to nazvat průměrem, ale je to opravdu spíše podprůměr. Již několikrát použité téma bylo tentokrát zpracováno nudněji než obvykle. Nejvíc mě nebavilo to poslouchat, protože scénář byl brak. Nezachránil to ani průměrný výkon Hopkinse. ()

JaSam

Strhující snímek o tom jak se z člověka stane zvíře, aby se stal člověkem a z lidí zvěř, aby udusila všechno přirozené, čím příroda disponuje. Nádherné, smysluplné a osvobozující. ()

Sadova302b50

Od prvních minut jsem si říkala, že se z toho může vyklubat docela slušný thriller. Pak se to zvrtvlo a již v prní půlce jsem se dočkala klišovité, umělé kaše, která se kalkulovaně snaží těžit z přítomnosti Anthonyho Hopkinse a bláhově se nám snaží namluvit, že její značně ohmataná agitační myšlenka je ve světě stříbrného plátna něco naprosto unikátního. 39% ()

andydufrsn

Já mam tenhle film prostě strašně rád, i kdyby to mělo být jen kvůli té ochranářské notě na kterou úspěšně hraje. Je to jeden z mála filmů kde Hopkinse zastínil jiný herec, ale vůbec to neva, Gooding to zahrál bravurně. A i když je filmem lehce cítit příchuť a lehká inspirace jinými slavnými vězeňskými dramaty tak to stejně nevadí, protože ač ve vězení, film se stejně vlastně odehrává v tropických horách mezi nádhernými gorilami ()

Dunric

Celkem tragédie číst některé komentáře, přehlídek hluboké to nevědomosti. Chápu že někomu nesedlo zpracování, herecké výkony nebo nadbytek sentimentu. Nebo že nesouhlasí s nosnou myšlenkou. Ta by ale nesměla zůstat nepochopena, i navzdory velmi přístupné formě. ()

Flammarion

Naprosto famózní veledílo, klenot ze kterého jsem odletěl do všech stran, odrazil se a vratil zase zpátky, ale jiný než předtím. Žádný jiný film mě totiž neovlivnil tak, jako právě tento. Není to lechce stravitelné a není prostě pro každého. Navíc se film jen velmi pomalu rozjíždí. Nikdy předtím a ani potom, už jsem ale neměl podobné pocity po dokoukání filmu. Svět už nebyl jako dřív a ani já ne. ()

TATANKA20

Kombinace Šamana a Vykoupení z věznice.... Mě se to moc líbilo, tady dle mě hodně podhodnoceno. I když v realitě asi spíše nemožné, odkaz na zbytečné zabíjení ohrožených zvířat + bezmoc jediného člověka, s tím cokoliv udělat.... Nevím, na co se tady všichni ostatní dívali.... Já si toto klidně pustím znova!!!! ()

TylerD.

Nechápu ta nízká hodnocení, jaká slátanina? Vážně chcete říct, že ten film stojí za 20 = 40 %. A další omezenost zdejších recenzentů je zpochybňování toho, že by člověk žijící s gorilí smečkou se vším, co k tomu patří, nebyl na úplně jiné fyzické úrovni než lidé z města. Hopkins skvělý už je na pohled a M.T. taky :D ()