Antropolog Ethan Powell byl váženým vědcem a uznávaným odborníkem patřícím k nejlepším ve svém oboru. Dlouhou dobu žil v džungli mezi horskými gorilami. Při jejich obraně před lovci dva z nich zabil a tři další zranil. Od té doby je Powell ve vězení a nemluví. Jeho případ zaujme ambiciózního psychiatra Thea Cauldera. Ten zpočátku bere Powellovu záležitost jako příležitost upozornit na sebe v profesních kruzích, ale složitost případu a jeho lidské aspekty nakonec učiní i pro Thea z případu osobní záležitost. Pomáhá Powellovi najít cestu zpět do normálního života a najít jeho smysl v rodině. Antropolog zase otevírá Caulderovi oči zaslepené blahobytem civilizace a po čase ho ve vyprávění zavede do afrického horského pralesa mezi gorily, s nimiž dva roky žil. (TV Nova)

marcek

Anthony Hopkins je v každém filmu neodolatelný. Jenom když se na něj podíváte tak vám jde zima po zádech ()

pufina

Už samotný výkon Anthony Hopkinse je dechberoucí. Nápad na film je originální a mě to bavilo. Taky bych nejradši utekla z civilizace, už občasná úzkost z lidí a davů mi bohatě stačí. Žít někde odříznutá od ohavné, špinavé a ničivé civilizace a klidně mezi opicemi by byla hodně osvěžující, ale bez sprchy a toaletního papíru bych se asi neobešla.. ()

Juto

Dokonalý príklad toho, ako solídna réžia a dobré herecké výkony môžu vykúpiť priemerný príbeh. 6/10 ()

c.tucker

Jedno klišé za druhým, spousta děr, ale na mě ta spolupráce sira Anthony Hopkinse a Cuby Goodinga Jr. vcelku zapůsobila a i přes délku stopáže mě to uteklo a nenudil jsem se. ()

hans500

Skvělé drama. Antony Hopkinsovi role dokonale sedla a nezaostává za ním ani Cuba Gooding Jr. Výborný scénář, několik silných momentů (hlavně v závěrečné půlhodině), krásná kamera a nádherná hudba. Za 4,5*. ()

Sfinkter

Jedná se sice o jakousi syntézu dvou příběhů, které by se daly natočit i zvlášť - pobyt v nápravném zařízení versus život v přírodě, ale Hopkins i Gooding mi do svých rolí seděli a i přes delší stopáž jsem neměl nutkání film nedokoukat. Vraždění goril bylo docela silné kafe, pro milovníky zvířat nedoporučuji. ()

filmmovier

Další těžce podhodnocenej film a já to nechápu, páč to je fakt dobrej film. Malý, nenápadný, ale o to zajímavější. Hopkins je jako vždy naprosto fenomenální (ten prostě konkurenci nemá), ale Cuba Gooding jr. byl také výborný. Navíc se to odehrává ve vězení a je to drama (a vězeňské filmy jsou, jak známo, nejlepší) a flashbacky jsou zase v dřungli (a filmy z divočiny jsou, jak známo, taky nejlepší) takže já jsem si prostě nemohl stěžovat. Hlavní dvojka je nesmírně sympatická, chápete jejich chování a činy a nejde jim nefandit. Příběh byl fajn, scénář zajímavý a všechno to prostě pospolu skvěle fungovalo a díky hercům to perfektně šlapalo, fakt fajn zážitek. A dějový oblouk s režimem ve věznici, to pro mě osobně byla učiněná lahůdka, čili jsem spokojen a hodnotím velmi vysoko. 85%. ()

Ryuuhei

» Předmluva: V programu nebylo na výběr a já neměl jak ztratit čas, tak jsem dal šanci tomuto snímku se slibným popiskem. » Pozitiva: Rozhodně myšlenky spjaté s životem v džungli, pohledem na lidstvo a jejich činy. Samozřejmě i netradiční vězeňské prostředí. Plus příjemný příběh o podivném přátelství, ale i solidaritě. » Negativa: Film se příliš snaží hrát na strunu emotivity a nedaří se mu to. Příběh vyprávěný na pozadí mohl být mnohem lépe vykreslen a mohl taktéž dostat víc prostoru. » Subjektivně: Bohužel se mi to celé tak nějak moc táhlo. » Celkově: Film plný myšlenek, hereckých es, který ve výsledku ale působí strašně prázdně. » Mé hodnocení: 55% - Nejsou to nejhorší ztracené dvě hodiny, ale ani nejlepší. Pro fanoušky dramat z vězeňských prostředí, zde s méně tradičním námětem, určitě dobrý tip. » Viděno: Na Nova Cinema. ()

lennyd

Mladý psychiatr Theo Caulder (Cuba Gooding Jr.) si vybírá vždy ty nejtěžší případy. Nyní má ale příležitost dokázat, co umí. Ve vězení sedí bývalý antropolog Ethan Powell (Anthony Hopkins), obviněný z vraždy několika mužů uprostřed Afriky. Od hrůzného činu již nepromluvil ani slovo. Caulderovi se ale přesto podaří od Powella získat informace o jeho motivu. Zavraždění muži byli pytláci, kteří zaútočili na skupinu goril, se kterými Powell několik měsíců žil. Bude to ale stačit k tomu, aby byl Powell propuštěn na svobodu?... Jasně, že se z tématu dalo vytáhnout mnohem, ale mnohem víc - ale i přesto jde o vcelku koukatelný film, kde mi tentokrát ani nevadil Cuba Gooding Jr. s jeho "úšklebky" - k jeho roli to tentokrát docela sedlo. Anthony Hopkins jako obvykle skvělý, a škoda že nedostal více prostoru Donald Sutherland. Jinak scénář dost průhledný - od prvních minut bylo jasné, že se přece psychiatrovi jeho pokus musí povést (protože páč o čem by ten film byl, kdyby Hopkins celou dobu mlčel), a vcelku dost věcí bylo nelogických (např. strážníci ve vězení sice neměli psychiatra nikterak rádi, ale přesto ochotně vzali jeho i vězně do místní Zoo a plnili veškerý jeho nesmyslný příkazy). Přesto se mi ale film docela líbil, ale znovu si jej určitě nepustím.. ()

VanTom

Riskantní dolování poutavých vzpomínek "zvířecího" Anthonyho Hopkinse ze soužití s gorilí tlupou v Africe tvoří jen menší část po právu zapomenut(eln)ého snímku. Jejich environmentální agitka (a postesk) je sice vyřčená naplno, avšak ještě přirozeně. Oproti tomu otočení životních priorit mladého ambiciózního psychiatra Cuby Goodinga, ve vězeňském blázinci konfrontovaného se špinavou realitou, proběhne nevěrohodně, klišovitě a úsměvně pateticky (viz pitomoučká scéna "vítězství nad systémem" s esovou kartou na vycházky). ()

klima777

Je to neoriginální; většina goril bionická; happy end velmi podivný atd. Přesto však nemám pocit, že film je rozplizlým slepencem; ba ani pocit trapnosti [jednak díky uvěřitelným herckým výkonům, jednak film disponuje určitým poselstvím (byť neškodně zabaleným do pozlátka Hollywoodu; na druhou stranu je nutné ocenit, že se nejedná o přehnanou agitku)]. Celková spokojenost (víkendového typu). ()

Ravi

Hopkins v roli šíleného vězně. Zase. Ale určitě stojí za to se na to podívat. Je to drama trochu jako Přelet nad kukaččím hnízdem a Gorily v mlze půl napůl. 60% = 3/5 ()

jenik71

Občas narazím na hodně nedoceněné filmy. A Instinkt je rozhodně jedním z nich. Je to opravdové, působivé, inspirující a také k zamyšlení. Je mi líto, že hodně místních uživatelů asi tenhle film vůbec nepochopilo. Jinak by jich tolik nemohlo dát 3 a méně hvězdiček. "Svoboda není jen sen. Je na druhé straně ohrad, které jsme kolem sebe zbudovali." Až skončí titulky, zkuste popřemýšlet, jak výstižná slova ze závěru filmu to vlastně jsou... Podle mého názoru Instinkt naprosto přesně ví o co mu jde a zřetelně to také sděluje. ()

Smileface

Film o podstatě lidského myšlení a pochopení přírodní harmonie.Pro někoho naprosto nepochopitelné a nudné,pro mě ale geniální. ()

herr_carter

Podprůměrný film, jak je mu to vlastní,tahá z kaše do průměrných vod jako vždy skvělý A.Hopkins................moje hodnocení = 6 z 10. ()

darwin

Herecký koncert obou hlavních představitelů doplněný pro mě velmi důležitými myšlenkami. Každý si může najít tu svou rovinu, ty se nakonec všechny jakoby prolínají. Od Američanů tyhle myšlenky působí často velmi nevěrohodně, ale tady ne, stačí jenom poslouchat a trochu víc zapojit mozek. Pro většinu lidí je to však neskonalé utrpení ... ()

Han22

Mám ráda Hopkinse i Goodinga, ale tohle byla nebetyčná nuda, kombinující Gorily v Mlze s Kukaččím hnízdem (včetně nechutně vykradené závěrečné scény s oknem) bez jakéholiv náznaku dramatu či dokonce thrileroidního napětí. A ještě s několika fakt nechutnými klišé (všichni půjdou ven v tělocvičně, blééé) ()

Lukoboss

To je takový ten film, ve kterém najdete jak dobrá místa, tak místa vycpávková a zbytečná. Tři průměrné hvězdičky jsou, myslím, odpovídající. Btw. ten závěrečný útěk mně připomněl Přelet nad kukaččím hnízděm. ()