V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

Davies182

Časovaná bomba Alexe Proyase, zprvu nenápadného režiséra, který se se svými snímky posléze rozrostl na Hollywoodské mostrum. Film je výborný nejen díky permanentně skvělému Willu Smithovi, ale hlavně je to zásluha zadaptovaného sci-fi románu, nadupadných akčních scén, a super triků. Ti roboti jsou jako živí, brrr. Můj první originální Blu-ray snímek :-). ()

Wacoslav1

Já Wacoslav 1 se domnívám, že toto není žádný hit který by měl okupovat zdejší slovutnou top 300, ale takových filmů je tam hromada. Myšlenka zajímavá, ale Smith a jeho afektovaný herectví to nevytrhne. 35% ()

pepo

Smith je cool,bridget krásna a Sonny by si zaslúžil oscara.výborný popcornový sci - fi.Ale ja naivné trdlo som čakal viac. ()

Xmilden

Jméno Isaac Asimov tady lidem asi mnoho neřekne, ale pro mě se jedná o možná nejlepšího spisovatele sci-fi. Ve svém díle se kromě jiného hodně zabýval roboty a jejich soužití s lidmi. Bylo zřejmě otázkou času, které dílo si od něj Hollywood vezme. Já, robot je akční detektivkou ušitou zde na míru herecké stár, zde se solidně vybudovanou muskulatůrou, Willa Smitha. Akce už dnes vypadá trošku ohlodaněji, ale díky krátké stopáži se určitě jedná o jeden z lepších kousků akčního sci-fi. 75% ()

sepp

Jednim slovem vynikajici, i kdyz bych to videl spise tak na 4,5*. Ma to myslenku (i kdyz pekne ohranou), ma to propracovany scenar, ma to naslaple tempo a ani jedno hluche misto, vse navic v dokonale vypadajicim kabatku. Will Smith konecne poprve v nejakem filmu opravdu hral a musim priznat, ze opravdu dobre a i docela verohodne... A hlaska "*hepci* prominte, jsem alergicky na kecy" by si zaslouzila titul hlod roku ;) ()

Gimp

Klišovité a pitomoučké, přesto mě to bavilo... Takhle nějak by měl vypadat typický americký mainstream. ()

Ampi

Alex Proyas nebude špátný režíser, stejně jako Will Smith není špatný herec. Roboti v několika variacích potěší milovníka sci - fi. ()

Hrabka

Je to na 4, ne-li spíš na 3 hvězdy. Ztvárnění světa v roce 2035 spolu s těmi všemi roboty a akcí je skvělé, jenže to už je nyní v mnoha filmech a postupem času to už nestačí. Will Smith opět ve své typické akční sci-fi roli s komediálními prvky exceluje a je vidět, že mu tento žánr sedí. Děj nestojí za moc. Že by inspirace u Káji Čapouna? Některé scény jsou zarážející a stupidní. Mě osobně se více líbil film "Já, legenda". 75% ()

cheyene

Příjemná oddechovka se sympatickým Willem Smithem. Velmi pěkně se tvůrcům podařilo zpracovat příběh z ne příliš vzdálené budoucnosti a snímek by mohl zároveň být i jakýmsi varováním, aby se nám jednou technika, stroje a roboti nevymknuli z rukou. Dávám pěkné 4*. Chybička: Když je robot Sunny u výslechu, rozčílí se a udeří rukama do stolu. Při pohledu shora je vidět, že deska stolu je promáčknutá. V dalším záběru - ze spodní strany - je však neporušená. ()

LiVentura

Přetechnizovaný vývoj se dostal až na svůj pomyslný bod logičnosti a dokonalosti, zde sehrává lidský faktor stejnou důležitost, jako ten robotický, na stejné úrovni, kdo zvítězí a jak...?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

juta

Párkrát jsem kousek viděl, ale nikdy jsem to celé nedokoukal, až teď. Z toho důvodu musím říct, že efekty jsou na dnešní dobu slabší, je hodně znát, že jde o starší snímek, nejen pohybem postav, ale také třeba ve scéně s autem, které se točí několikrát kolem své osy. To mi tentokrát ale moc nevadilo. Závěr filmu byl napínavý a celkem jsem si ho užil i celý film. ()

Kass

Hned po prvních zběžných záběrech Chicaga roku 2035 jsem si uvědomil, jak hrozně moc mám rád žánr sci-fi :-). I když mnohé z té široké plejády sci-fi filmů patří k hloupějším dílkům, stejně se vždycky rád podívám na další "fantastickou" vizi blízké či vzdálené budoucnosti. "I, Robot" sice (alespoň pro mě) nedosahuje takých kvalit jako třeba v poslední době jemu nejbližší "Minority Report", ale pojem - "chytrý zábavný blockbuster" naplňuje dokonale. PS: Nechci zde spoilerovat, takže opatrně - přiznávám, že jsem né zcela pochopil jakým způsobem, v souladu s třemi zákony robotiky, došel hl. záporák ke svému "logickému rozhodnutí", z něhož posléze pramenilo, že se ve filmu stalo to, co se stalo. Ten kdo film viděl asi pochopí na co narážím. ()

Fiftis

Chicago roku 2035 je pre detektíva Spoonera semeniskom všetkej špiny sveta a ako by to nestačilo, okrem ľudí sa teraz bude musieť vysporiadať aj s robotom podozrivým z vraždy. Už len táto jedna veta je dostatočným lákadlom filmu. Smith je zárukou dobrého filmu, navyše keď mu asistuje asi najrozumnejší robot na svete, je o kvalitný film postarané. ()

DJ_bart

Skvělé moderní a futuristické pojetí ikonické povídkové sbírky Isaaca Asimova. Will Smith je extrémní sympaťák. Výborná žánrovka. ()

Shakers

Proyas podla Asimova s Willom Smithom. Silná trojka. Príbeh nemá chybu a je viac vytunený ako autička v Need For Speed. Proyas tomu šmrncol fajn humorný nádych s prvkami zaujímavej thrillerovej atmosféry, ktorá zaručene funguje. Vizuálna stránke je výborná, príbeh je zaujímavý, ma tempo, nenudí a filmu taktiež nechýba napätie v akčných pasážiach. Škoda len nevýrazného Marca Beltramiho. Takýto film by potreboval lepšiu hudbu. 85% - 4* ()

Pepinec

Dost možná bych nebyl v hodnocení tak střídmý, kdybych měl tu možnost vidět film v kině nebo na domácím plátně. V televizi to na mě působilo chladným dojmem, jakožto byli chladní i samotní plechoví roboti. Poselství příběhu v pořádku, podobná situace jednou možná nastat může. Nerad bych se ji dožil, stejně jako doufám, že odejdu do věčných lovišť před vlnou modernizace, po které budeme smět za volantem spát, auta budou umět sama parkovat a výtahy budou mít jen krůček od teleportů. V pořádku se mi jevil i Will Smith, který zde byl ve vrcholné fyzické formě. Koneckonců, ani ti roboti vlastně nebyli k zahození, ale mě zkrátka nebaví sledovat dvouhodinovou počítačovou animaci, když tuším, že dobré tři čtvrtiny záběrů točil Will před zeleným plátnem... ()

Jhershaw

Nemá cenu hořekovat nad tím, že se film jmenuje "Já, robot" jen proto, aby přitáhl do kin více diváků, a ne proto, že by snad považoval knihu Isaaca Asimova za víc, než inspiraci ke třem zákonům robotiky a pár jménům. Pro knihu platí jiná pravidla než pro film, ale přesto se mohli tvůrci pokusit zachovat její vyznění. ____ Zápletka a příběh neoriginální: On je policajt, milovník starých věcí a pořádků, (kupodivu) konzervativec každým coulem; k tomu samozřejmě patří, že roboty nemá vůbec rád a nejradši by nějakého z nich přistihl při zločinu. Příležitost k tomu sice dostane, ale nikdo mu nevěří a tlak obří korporace U.S. Robotics na ututlání celé záležitosti je velký (další klišé). ____ Herci předvádí to, co se od nich očekává: Will Smith je cool dobrák za všech okolností, Bridget se tváří nepřístupně a chladně. A to je asi tak vše. I robot Sonny hraje líp. Škoda, když to srovnám s žánrově podobnou Minority Report... ____ Naštěstí Alex Proyas opět prokázal, jak schopný a nadaný režisér je, takže po technické stránce není filmu co vytknout, alespoň IMHO. Závěrečná akční sekvence je nářez, jaký jsem dlouho neviděl; hojně užívaný, ovšem tentokrát bravurně zvládnutý, bullet-time, rotace kamery kolem horizontální osy, prostě lahůdka. ____ V létě, kdy se povedených zábavných popcornových filmů moc neurodilo, je to jedna ze špiček. 85%. ()

forsberg

Inu příběh je možná až moc předvídatelný a název maličko zavádějící, ale jinak Já, robot nemá chybu. Hrdina je jak se patří neohrožený, hrdinka má přesně ten správný poměr krása x inteligence, ze závěrečné čtvrthodinky se mi lehce houpal žaludek a celé je to vizuálně dokonalé, učiněná pastva pro oči. Poctivě zasloužené ****. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)