Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

Naby

V kině jsem se pobavil opravdu dobře, vtáhlo mě to do děje. Mladší osazenstvo si povídalo mezi sebou, aby se tak nebálo ;-). ()

Mr.Hackels

Mám rád nadpřirozeno. A tohle je spolu s Proroctvím z temnot jeden z mých nejoblíbenějších mysteriózních filmů. Dodneška si pamatuju jak jsem šel z kina doslova vykulenej. Výborná Penélope Cruz. Škoda, že se na tyhle filmy s takovým rozuzlením nedá koukat víckrát. Jak už člověk zná konec... ale jinak u mne jasně za 5*. ()

cocaine

Ale jo...po první půlce jsem to pomalu vkládal do odpadu, ale naštěstí to vynahradila druhá půlka. Není to teda nic extra, ale normální čistej průměr. Občas mě teda vytáčela hysterická Halle Berry, ale dalo se to chvíli přežít. Jen by mě zajímalo, proč tvůrci zvolili název gothika...? ()

Angelie

Dobry thriller, avsak mi pripada ze tenhle namet filmu uz tu nekdy nekde byl. Je to takovy prumer, nic prevazneho ale zabavi. ()

Andy.222 odpad!

Nudné, naprosto nechytlavé a neděsivé. Závěr mi přišel pitomý, průběh též.... co dodat, prostě blbost. ()

Jessica_Biel

Thriller který stačí tak v průměru vidět jednou za 3 roky, a nebo alespoň za dobu kdy děj filmu člověk už zapomene. Herecké výkony na jedničku, stejně tak i hudba ale ostatní, jako příběh,atmosféra už trošičku vázne. Dalo by se říct jsme sledovali "jeden z mnoha". Ničím se vehementně neliší od podobných děl stejného žánru. za průměrnou podívanou s pár vydařenýma lekačkama dávám slabší trojku ()

Spike86

Pro mě hodně nadprůměrný horor s délkou tak akorát a výborným obsazením. Příběh má v rámci žánru hlavu a patu a není to tak pitomé, jak většina hororů. Atmosféra je pěkně vystavěná a já se tak dobře bavil s příjemným mrazením v zádech. 79% ()

davebono

Mohlo to být daleko lepší a našlápnuto k tomu bylo. Urychlený a lehce směšný závěr tomu však uťal sekyru. Jinak super 3* horor. ()

macoslavek

dneska zapomenutý film, ale když jsem před lety vycházela z kina, říkala jsem si, že to je nejlepší horor všech dob :) ..a po druhém zhlédnutí? žádná originální myšlenka, ale stejně je to pecka. ()

uprchlice

"Gothika" je velice slušný duchařský horror, který si na nic nehraje. Naopak. Hraje velmi slušnou podívanou. Nemluvím teď o hercích, i když byli skvělí. Například Penelope Cruz ve své šílené roli byla tak přesvědčující až z ní šel strach (i když vlastně nebyl důvod ) Mluvím teď o příběhu a o všem kolem. To znamená, že příběh nás dostává do takového napětí, které v sobě potlačujeme ještě hodně dlouho po shlédnutí filmu ;) Hlavní "atrakcí" je fakt, že duch vlastně není zlý, což se mi jevilo jako skvělý nápad. Zkrátka jsem tomu přišla na chuť ;) Proto se mi to také líbilo ;) Nejvíce mě ale oslovilo zjištění o manželovi, který vlastně nebyl tak skvělý, jak vypadal. No a závěr, kdy se vysvětlí věta: "Sama ne" je ještě lepší, než všechno předtím, protože ve chvíli odhalení dostanete lehký šok a v tu chvíli nemůžete ani polknout (to mi věřte ) Jak tedy "Gothiku" hodnotím? Pokud chcete být opravdu v napětí, tak si jí pusťte. Myslím si, že to je nadprůměrný film, který si zaslouží velké uznání. Herci byli ve skvělé kondici a hráli opravdu přesvědčivě (nemůžu si pomoct, ale mně se Penelope Cruz opravdu líbila nejvíc ). Každopádně na "Gothiku" si připravte pevné nervy a silné plíce, abyste se neudusili vlastním strachem ;) ()

abrat

Určite nadpriemerný horor. Atmosféra je mrazivá, hudba na úrovni. Kamera sa často pohybuje v priestoroch, čo ešte viac zvyšuje napätie. Možno je tam veľa klišé, ale to patrí k hororu. Jeden z lepších filmov herečky Halle Berry. ()

jan.moravec.

Bál jsem se...ANO...měl film atmosféru...ANO...viděl jsem spoustu debilních hororů....ANO...a to je ten důvod proč dávám 5 hvězd...nemám totiž moc věcí co by jsem filmu vytýkal. ()

Ignitus.C

Hele! Berry! Já jí moc nemusím... Jako hodně malej jsem jí teda miloval... Ale teď... Huh. Robert Downey Jr. je skvělej herec. Film trošičku nudnej, a mírně prokouknutelnej... Nic extra. Ale ještě to šlo. ()

Mistr119

Věda je někdy přeceňovaná. Někdy se nestačí spolehnout jenom na rácio. Tenhle film to dokazuje. Kdyby to bylo možné, dal bych filmu 4.5* - když jsem film viděl poprvé, udělala na mne dojem závěrečná píseň, docela známá, která textem přesně pásla k obsahu filmu a vůbec jsem nevěděl, že k filmu patří. O:-) Po druhém shlednutí byl dojem slabší, ale možná očekávaný, takže nechávám 5*. :) ()