Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

donvito

Hodně rozporuplné pocity, není to špatný film, ale spíš průměr,nicméně jsem se bavil docela dobře. Hudba se docela povedla, Halle Berry taky není špatná. Šestý smysl to není, ale dá se to vidět. ()

plissken

Ale no ták, copak v žánru mysteriozních filmů je třeba pořád dokola omílat jak se hlavnímu hrdinovi zjeví duch, kterého někdo zabil a teď chce po dotyčném aby vypátral a potrestal jeho vraha? Takovejch filmů jsou tucty a všechny sou stejný, stejně nudný, stejně blbý. Žánr hororu a tajemna už je pěknejch pár let v pěknym srabu a tohle je jen další z těch co ho sráží níž a níž ()

A.Dufresne

Průměrný thriler s nadprůměrnou Halle Berry. Můžu doporučit těm, kdo má rád thriler, ale kdo má rád horor, tak těm doporučuju, ať jdou radši nakoupit. Já tomu dávám 4*, že mám rád thrilery:) ()

sanjozko

tento film je takym klasickym standardom, ktory neprinasa nic nove, ale mne sa aj napriek tomu nadpriemerne pacil, ani neviem preco, asi kvoli tej atmosfere psychiatrie, ktoru dotvara vyborna hudba ()

P/\/EL

zavádějící název_prům. americkej teenager-školák - "Gotika? To byl jeden cool horror..", né, jasně, přehánim....formálně to je sice vymakaný(ale moc hollywood - nebo klipová estetika), ale jako horror to moc nefunguje(na mě nefungovalo a podle mě dobrej horror by měl děsit..), spíš mysteriózní záležitost....ale taková prostě průměrná, mnoho povyku pro nic.....vzpomínám si, jak to tehdy letělo a byl k tomu taky nějakej song a klip...jo..Behind blue eyes - od Limp Biskvit nebo jak se to píše, bez totohle by se to tolik neřešilo.....ehm..promakanej marketing, no....dyť to znáte.. ()

s.u.g.e.r.

Velmi atmosférický thriller/horror s nádhernou Halle Berryovou. Zájímavé prostředí ženské věznice, lekavé scény, Downey Jr., Penélope Cruz. Můj oblíbený. ()

Brunetgirl

Ač ve filmu shledávám několik nelogičností, kterým nerozumím a což mě u filmů vždy velmi vadí ( například kde se vzal policejní komisař v cele u Chloei v psychiatrické léčebně, že ho ani kamery neviděly ???), přesto tento film hodnotím nadprůměrně, spíše než horor ho vnímám jako psychologické drama, při kterém celou dobu držím pěsti hlavní hrdince a v závěru ( jsem žena:) ) mám samozřejmě radost, že ti dva prasáci dostali, co si zasloužili...:) a ani jsem se moc nebála, což hodnotím taktéž pozitivně:)) a Robert samozřejmě úžasnej:) ()

karmenka

Halle Berry je nadherna zena, ale ten, kto jej prikazal, aby nosila v tomto filme tu kopu sena na hlave ju asi velmi nemusi. Prijemny mysteriozny triler, Halle aj Penelope su vyborne, atmosfera hustne, len ten zaver mohli inak vyspekulovat. ()

Fleur F.

Standardní horor postavený na "lekačkách" ,které jsou ovšem tak dobře časované, že i když víte, co přijde, stále jste napjatí. Moment překvapení totiž vždycky přichází o vteřinku dříve či později, než jste předpokládali. Závěr mi narozdíl od ostatních vůbec nevadil.. ()

cerva82

Pekny pribeh a napeti ve filmu. Hudba ve filmu opravdu dobra. Vysoke tempo zde necekejte, ale zapletka se podarila a nezklamala. ()

fuskoric

Gothika nepriniesla v rámci žánru nič nové. Atmosféra je dobrá, napätie nechýba a Halle Berry je sexy. Celkový dojem kazí plytké rozuzlenie... ()

Rattlanake

Vynikajíčí mysteriózní horor v podání Halle Berry, od začátku to bylo děsivé a temné a někdy pěkné krvavé. Už jsem to viděl několikrát a vždy to přinášelo hustou atmosféru. Filmové horory z prostředí blázince bývají velice odvážné a tento kousek zapadá do těch nadprůměrných. Je pravda, že pokud Vás zavřou do blázince a nejste blázen, tak ho z Vás udělají. ()

Kosir

Takhle si představuju správnej horor. Trochu mysteriózna, trochu nejistoty, drobet nelogičnosti, napínavý příbeh a hezká děvčata, co se nesvlíkaj jen proto, aby bylo vidět nahý maso. Ta zoufalá nejistota, to nepochopení okolí, když přece já vím! A tady ještě nevěděla! V tom je největší hrůza. Skvělý bylo taky to, že v závěru se v pravý čas neobjevil krásný mladý a vzdělaný princ v roli prozřivšího zachránce, nýbrž parťačka ze záhrobí, kvůli které to všechno bylo. ()