Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

BlackTom

Príliš rutinérske, príliš priamočiare. Halle Berry inak nemusím, tobôž nie Penélope Cruz, no tu sa im však obom darilo, nehovoriac o tradične skvelom Downeym Jr. To, čo zo začiatku vyzeralo ako príjemná zmena nakoniec vyústilo v obyčajnú televíznu kriminálku s pár fajn scénami, no to je všetko, čo sa dá o Gothike povedať. Od Kassovitza som čakal trochu viac. ()

Billie777

Režie a herci skvělý. Atmosféra perfektní. Napětí taky nechybělo, film mě nenudil, navíc měl moc příjemnou stopáž. Myslím ale, že se z toho dalo vytřískat daleko víc. Ze začátku to vypadalo na výborný film, koncem ale trošku zklamal. Scénář nijak zajímavý, neoriginální, pointa filmu předvídatelná, prostě ničím nepřekvapí, neohromí... Škoda. No ale nevadí, i tak je to velmi dobrý film, bavilo mě to. Dávám čtyři hvězdičky ale s odřenýma ušima. ()

Vajonek

Jelikož Halle Berry to hraje opravdu dobře, dokážete se skrze její postavu docela dobře vžít do situace, kdy se vám stane něco hrozného, sami pořádně nevíte, jak to doopravdy bylo, nikdo, ani ti, které jste považovali za blízké, vám nevěří, nepomáhá a tím pádem jste úplně bezmocní, máte pocit bezvýchodnosti, nespravedlnosti, marnosti. V tomhle směru na mě film působí velmi opravdově a výběr hlavní představitelky a její výkon považuji za asi vůbec největší jeho pozitivum. Jinak je to spíše takový průměr, kde je hodně věcí zbytečných a doslovných (např. dialog mezi Mirandou a Petem o aférce, některé na efekt hrající "světelné" scény z říše někde mezi fantazií a realitou), překombinovaných (např. ukrývání se v bazénu) a celé je to vlastně (minimálně tak od půlky) i hodně předvídatelné. V závěru mě potěšili s titulkovou písní - před lety jsem vlastně jen díky klipu k ní zjistila, že vznikla nějaká Gothika (proč se ten film vlastně jmenuje Gothika, asi mi něco uniklo..?) a protože se mi píseň líbila a záběry z filmu mě tehdy zaujaly, říkala jsem si, že se někdy budu muset podívat. Podařilo se až nyní, nelituji, ale zároveň se podle mě bez toho snímku dá i docela dobře obejít, o moc člověk nepřijde. 55 %. ()

BlueZero

Zaujímavý príbeh založený na paranormálnom jave. Neviem prečo, ale mám pocit, že som to už niekde videl. Napriek tomu to malo svoju atmosféru a aj výkon Halley Berry bol vcelku obstojný. A čo je hlavné bolo to trochu situaované do mojej obľúbenej modrej farby ;-). ()

Milan25 odpad!

Nuda, nuda, nuda a nic víc než nuda. Snažil jsem se na to podívat víckrát, ale pokaždé jsem u toho usnul. ()

cab

Psycholozka Miranda (Halle Berry) pracuje v psychyatricke lecebne pod vedenim sveho manzela, ktereho mela udajne zavrazdit, ale posledni na co si vzpomina, je zohavena divka stojici na silnici v ceste jejiho auta. Tudiz je zavrena do sve lecebny, kde se snazi vedle pochopeni, co je vlastne skutecne a co neni, vyhrabat v pameti zapomenute udalosti osudne noci. Mimo par debilnich scenaristickych zavahani je to snimek plny efektnich lekacek a napeti. Herecky zvladnuto take. 65% ()

Dronte

Vůbec jsem nepochopil proč bych tomu měl dát třeba jen 2 hvězdy. Nemám žádný důvod. Na druhou stranu mě to naštěstí ani neurazilo, takže se to nějak vyhnulo odpadu. ()

Hopper

Odhliadnúc od toho, že samotný názov filmu je len tak marketingovo capnutý aby to dobre znelo a s filmom má asi tak veľa spoločné, ako keby sa film volal Dark Castle. Halle Berry aj Penelope tu veľa krásy nepobrali, priam sú až nesympatické, ľakačky sú predvídateľné až strach, dej nepravdepodobný, z hľadiska spracovania priemerný, pointa odhadnuteľná aj pre filmového nepoškvrnena. Scenáristi sa tuším začínajú v tomto žánri pretekať, kto vymyslí väčšiu hovadinu. Hm a záver ? Ach jaj... I can see dead people... ()

Paity

Tvářilo se to jako cosi supernového, ale spíše asi zafungovala reklama v podobě hudebního videoklipu kapely Limp Bizkit. ()

Krabak

Škoda první poloviny filmu. Je moc nudná, až to člověka přivádí na myšlenky, jestli to vůbec nemá vypnout. Poté H. Berry sama skončí v cvokhausu, kde dělala předtím doktorku a konečně ten film začne mít správný říz. Každopádně ať tak, nebo tak, na tom filmu jsem našel bohužel víc mínusů (stupidita zaměstnanců věznice, první půle filmu, né zcela přesvědčivá H.B.), jak plusů (skvělé rozuzlení) a nejspíš bych ho opravdu dále nedoporučil. ---> 40% ()

Adramelech

Naprosto netuším, proč se ten film jmenuje Gothika, když se stylem gothic nemá nic společného. Gotičky nosí stylové černé outfity a malují si pusu černou rtěnkou, hrozně jim to sluší, kdyby se ve filmu nějaká vyskytla, nepřehlédnul bych ji. Film na rozdíl od gotiček pochválit nemohu. Příběh má logické trhliny a ani konec se právě dvakrát nepovedl, i když celkový dojem poněkud zachraňuje dobrá atmosféra a kamera. Dalo se to vidět, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo. ()

shimpy(CZ)

Horor založený spíše na lekačkách, než na nějaké atmosféře. Ta je ve filmu sice taky, ale není tak hutná jak se očekávalo. Ale i tak, dobrý průměrný duchařský horor... 3/5 ()

Ondis

Thriller s dobrým dějem, kvalitní atmosférou a se slušně hrající Halle Berry. Jen mě vůbec nebralo a nezapadalo mi do filmu to převtělování pomocí ohně a celá ta mystery část. Kdyby se děj více zabíral vyšetřováním těch znásilnění, tak bych snímek hodnotil víc kladněji. Takhle je to rozumných 65% ()

unagi

TAK niektoré scénky ma zmrazili! Prevtelenie ducha do človeka, aby sa pomstil voči svojmu vrahovi (asi prezrádzam veľa). Myslím, že hodnotenie je podhodnotené, pretože som nepostrehol čo by v tom filme bolo nudné, alebo nedobre natočené....ale nevravím že to je neviem aká špička! Soundtrack k filmu od Limp bizkit sa mi mocne páči! ()

Mo.

Trestuhodně nevyužitý potenciál. Toť hlavní charakteristika tohoto rádoby hororu. Snad nikde jinde jsem neviděl tolik nedotažených nápadů. Jakoby scénaristovi bleskla v hlavě myšlenka, ale vždycky zmizela nějak příliš rychle, a tak stihl zachytit jen její začátek, občas i prostředek, ale konec pokaždé unikl. Příběh je proto neskutečně rozsypaný - bohužel spíš jako krabička deset let starých puzzlů, ve které už chybí spousta okének, než jako čerstvě rozbité zrcadlo, které můžeme s trochou šikovnosti znovu sestavit. Ne, Gothika je bohužel opravdu špatně promyšlený horor a okamžiky, které dělají horor hororem tam jsou jaksi... no jen, aby se neřeklo. Přitom základní koncept se mi líbí a je značně originální. Co se ostatních aspektů filmu týče, je to spíše lehký nadprůměr, trpící stejnými potížemi jako příběh (nedotaženost). Halle Berry je mi sice obecně nesympatická, ale tady to hraje docela dobře. Možná by to tedy ve výsledku mělo alespoň na ten průměr, ale na konci filmu jsem odcházel hodně naštvaný ze zkratkovitého závěru a s příliš silným pocitem promarněného času. Takže takové hodně dobré 2*. ()

Erinye

Vzhledem k tomu, že duchařské filmy patří mezi mé oblíbené, tento není výjimkou. I když nijak zvlášť nepřekvapil, ani na chvíli jsem se nenudila. Halle Bery byla ve své roli přesvědčivá, a film byl i celkem napínavý, do toho pár scén, u kterých se vylekáte. Tématem bych ho přirovnala k filmům Pod povrchem a Téměř dokonalý zločin, který je o dva stupně výše. Celkově hodnotím jako vyvedený thriller. ()