Ten den by proběhl jako každý jiný, kdyby se na nebi neobjevilo „cosi“, co sourozencům Haywoodovým zabilo otce. Bylo to UFO? Nebo je vysvětlení mnohem racionálnější? Nikdo nic neví. Zjevné je jen to, že to, co se děje v okolí malé koňské farmy, na níž OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer) žijí, je čím dál znepokojivější a nabírá to na obrátkách. Zatímco oči senzacechtivých amatérských ufologů a záhadologů se upírají k nebi ve snaze alespoň krátce zahlédnout kousek létajícího talíře, Haywoodovi klopí zraky k zemi. Kdo se na ně nedívá, toho přece neunesou. Nebo že by pravidla neplatila? (Cinemart)

ElectricKo

Rozhodně stojí za shlédnutí, kvalitně budované postavy, mystické tajemství co se pozvolně rozvinuje na pozadí do uspokojivého finále. Ačkoliv bych běžně vytkl zbytečně dlouhou stopáž, tady mi ani ty příběhové odbočky k vedlejším charakterům vůbec nevadily. ()

Trios

Měl jsem velká očekávání. Možná až moc velká. Naštěstí to dopadlo slibně, i když ne tak jak jsem si přesně představoval. Peele je určitě jeden z nejoriginálnějších režisérů dnešní doby, a jeho filmy jsou vážně dobře uchopeny, a skvěle podány. NOPE mělo hodně co nabídnout, ať už to byla skvělá atmosféra, skvělý casting (Glenn z TWD nejvíc golden), a taky “hororové” téma, které se dneska jenom tak nevidí. No a mě se to prodalo. Všechno šlapalo na jedničku, ať už to byla skvělá kamera, naprosto znepokojivá a  nervy drásající atmosféra, a nebo i hlavní zápletka kolem neznámého vraždícího létajícího plavidla, nad parádním prostředím ranče Haywoodových. Jenom pro mě škoda toho finále, které jsem si už tak neužil, jako předešlou první a trochu druhou polovinu filmu, která byla naprosto skvělá. Jen tak dál Peelee jen tak dál. ()

nina31

Ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí a mne sa tento film dostal pod kožu. Atmosféra, kamera a napätie super. Čo trochu zaostáva sú postavy, čakala som od nich trochu viacej emócii, nejaké stotožnenie sa s nimi, aby sme sa obávali o ich život a posunutie filmu trochu za čiaru, chcelo to niečo čo by človeka šokovalo a znechutilo a tu sa nič také nestalo, až na tie výkriky ľudí. A podľa môjho názoru Keke Palmer to zahrala lepšie ako Daniel Kaluuya. V podstate sa jedná o veľmi podarené dielo s malými chybami, ktoré by doviedli film k dokonalosti. ()

Forgotten.

Skvele, skvele budovanie atmosfery. Naozaj som sa tesil na zaverecne vyustenie deju. A potom... no... to dost pokazili. Koniec prazvlastneho charakteru mi naozaj dokazal pokazit dojem z vcelku dobre budovaneho filmu. ()

Crocodylus odpad!

Brutálne nudné céčkové hovno! Úroveň žiakov základnej školy. Ufo p1čovina z kravskej riti => škoda času, radšej umyť vaňu alebo dlážku v kuchyni... Verte mi a ušetrím váš cenný čas - ak sa však nemáte v láske a radi si ubližujete, choďte do toho! ()

BStone

Mimozemská tématika v podání Jordana Peeleho přináší neotřelý pohled a spousty zajímavých scén, které rozhodně sluší velkému plátnu. I zvuk je celkem masakrující a kamera špičková. Bohužel film se místy až nekonečně vleče a výborná atmosféra některých scén je vyvážena nudou bez napětí. Nejlepší na filmu byl asi jeho trailer. Takže dobrý. 60% ()

vojacek

Čekal jsem horor a sci-fi, dostal jsem roztahanou ptákovinu vcelku o ničem. První dvě třetiny filmu těžká nuda, v poslední třetině se i konečně něco děje, ale to už celý film nezachrání. ()

CreepyJoe

Jednoznačně top záležitost, samozřejmě zdejší nechápavý plebs(kterému vůbec nedošel smysl scény s opicí ani zdejším rádoby intelektuálům.) to musel klasicky ztrhat, neboť to bylo nad jejich předsudky a očekávání a spíš než kvalitní snímek v podvědomí jen uvolňují svému rasismu, neboť přeci černoch nemůže natočit dobrý film. Veškerá negativní kritika je jen maskovaný rasismus. Snímek byl naprosto skvělý, těžko bych ho ale zařadil do kategorie horor, pár hororových prvků(např. budovaná hororová atmosféra je místy výborná)  tam samozřejmě je. Je to ale spíš mix hororu, který sem tam nešetří i humorem, super skladba, která mě naprosto sedla. Dal bych pět hvězdiček, ale bohužel jako pokrokový člověk hodnotím snímky jen skrze hollywoodské normy, které jasně definovali jak kvalitní film a umění má vypadat. Tudíž strhávám jednu hvězdičku, protože ve filmu nebyla zastoupena LGBT komunita, handicapovaní lidé a v neposlední řadě ženám byl dán mnohem menší prostor. ()

mety6

Ja by som to zhrnul takto: 30 minut flashbacky, 30 minut stupnovanie hororovej atmosfery, 30 minut totalnej nudy, ktora mohla byt vystrihnuta z filmu a 30 minut unosu ludi. CGI asi zozralo vacsinu rozpoctu, kedze 90% casu su na obrazovke 2-3 postavy, ktore bohuzial hereckymi vykonmi neohuria. Za napad davam 2* lebo som to fakt necakal ale z druhej strany vysvetlenie extremne rychle a bez nejakych zahad, ktore by sposobili u divaka na konci WOW efekt. Chcel som dat o hviezdu viac ale na koncovej scene je vidno, ze scenaru uz dosiel dych v 90 minute a nevedeli ako to zakoncit. Toto bol tak primitivny koniec, ktoremu uveri asi len malokto. ()

DrTimmy odpad!

(Spoiler Alert) Po celou dobu stopážě věčně podrážděná a nesympatická hlavní postava, kterou očividně irituje celý svět a je mu úplně jedno, že mu umřel blízký člověk. Do toho zcela americky přehajpovaná a až doslova přep*čená sesterská postava protivné hlavní postavy. Obě tyhle postavičky se snaží vydělat chycením emzáka na kameru, protože jejich životy jsou naprosto v troskách, jelikož jsou rození "budižkničemu". První polovina filmu je koukatelná, postupně se buduje atmosféra, protože nevíte, co se bude dít, ale jakmile zjistíte "vo co tu gou", pak se z filmu stane hrozná sra*ka! Tuhle exkrementální show doplňují nepochopitelné flashbacky na opičku, která je asi nejsympatičtější ze všech herců a škoda, že je jen CGI produktem! Mimochodem, ač jsem hledal a našel, jak tahle opice zapadá do toho guláše pana režiséra, tak i přesto odcházím od filmu se silnou pachutí a znechucením, že jsem film viděl v kině a ještě za to platil! Asi nejsem cílovou skupinou, pro kterou byl tento film natočen, protože mi prostě vadí, že entita, která přelétne ohromné vzdálenosti mezi světy, planetami či galaxiemi, tak nedokáže chytit protivu na koni a strašně ji vys*rá provázek s fáborky, nehledě na to, že je natolik tupá, že jí... no, dost už, někomu se to třeba bude líbit, ale za mne je toto pjůr ODPAD!! ()

tomando1

Jordan Peele si ide svoje a Nope nie je výnimkou. Pomaly, ale isto sa tu vyvíja nových hororových sub-žáner tzv. Peelejovka. Spoznávame súrodencov a cvičiteľov  koní pre potreby filmárskeho priemyslu, kde Daniel Kaluuya stvárnil staršieho apatického "bozaj ma v riť brata" naopak energickej Keke Palmer, ktorá do deja okrem ADHD syndrómu prináša aj akési odľahčenie a humor. Tato dvojica funguje na výbornú, doplňujú sa ako jing a jang. Peele nedá divákovi to, čo chce od UFO žánru /narážam na perfektnú a snáď najdesivejšiu scénku s Kaluuyom v stajniach./ To z Nope robí unikátny UFO film, ktorý si celú problematiku interpretuje po svojom a originálne. Film mi v prvej polovici priniesol unikátne pocity napätia a primontoval ma k obrazovke tak ako kedysi Signs od M.Nighta. Avšak tam to aj skončilo. Asi som príliš zaťažení na klasiku a Peeleho poňatie ma pri rozuzlení o čo vlastne ide, neoslnilo. Filmografia úžasná, nočné zábery sú dychberúce, dej a zápletka až na jednu u mňa nepochopenú side story /tá s tou opicou/ môže byt. Prvú polovicu si naozaj pozriem ešte raz ta je za mňa 4/5 druhá polovica a koniec 2/5, a tak mi to aj vychádza na celkové hodnotenie 3/5. Užitočný príspevok do UFO hororu. Peele je na dobrej ceste a je v mojom merítku po každom počine čoraz intenzívnejšie. Teším sa na jeho ďalšiu hororovú tvorbu ! ()

Pudding

NOPE to nikdo v tom nevidí něco víc než horor? Já jsem to nebral ani jako moc horor, spíš jako film, který klade hodně otázek. Vidíš botu, která neleží jak má a ty si myslíš že se film jenom snaží o odvedení pozornosti, ale je to jinak. Být Vámi se na film podívám znovu nebo se kouknu na nějaká videa o něm, vysvětlovaní a teorie. Vyobrazení "mimozemšťana" jsem žral každou sekundu, protože to bylo tak pog CGI. OJ byl svůj a skvěle zahraný, stejně jako jeho sestra energetická a miluje se představovat ale OJ je pravý opak. Jordan Peele má skvělé filmy a tohle je můj personal favorite z těch všech. Osobně mi připadalo že byl spíše o Jupovi, ukázky na scénu s opicí a také jeho poslední představení, bylo hodně podobné, ale s trochu jiným endingem. ()

Hexx

Těžko se mi hodnotí, ale nakonec musím spíš negativně. První tři čtvrtě hodina vlastně zbytečná, nezanese nás správně do děje a jen film zbytečně natahuje nezajímavými vedlejšími ději. Poté se to sice začne "dít", ale je to takové omšelé, nemá to ten správný říz (až na výjimky) a myslím, že ani správnou volbu ukázky pohlcování lidí obrovským mimozemským traktem (spíše mi připomínal řitní otvor). Nemůžu si pomoct, filmové výtvory tohoto režiséra mi zkrátka nesedí, a to ani US, ani GET OUT. Prakticky vše v náznacích nebo otázkách a skutek utek. ()

Sigman

Jako prostý plebejec nedokážu ocenit skryté metafory, sociální přesahy, dramaturgickou kostru, stupňované emoční napětí, sofistikované tajemno ani dynamickou křivku a tak se omezím na prosté konstatování, že to byla ta strašná, dlouhá a nudná srajda. Jednu hvězdu dávám za tu opici ( toho vraždícího šimpanze, aby  nedošlo k dezinterpretaci ) ()

Foghorn

To nejlepší, co dokáže space horor nabídnout a také to nejlepší, co jsem zatím viděla od Peela. Zajímavé prostředí, naprosto bizarní tok děje, pitoreskní vizuály a sounddesign, který mne bude strašit (v dobrém) ještě hodně dlouho. Nevím jak vidět, ale rozhodně se vyplatí film v kině slyšet. ()

Dalajlada

Možná jsem film nepochopil, ale přišel mi zbytečně dlouhý a absolutně o ničem. Natočené je to pěkně, ale pointa s šimpanzem mi uniká a dobrých 40 minut na začátku se nic neděje. Asi to na mě bylo moc chytré. ()

Upisdown

Očekával jsem Peelovu 9 symfonii. Doufal jsem, že je toto je to dílo, které posune celou režisérovu tvorbu o level výš, než co jsme u něj zatím viděli. Tématika vypadala nadějně. Kinematografie je zde nádherná. 2 hlavní postavy za mě působí perfektně. Nafrněný Kaluyya a jeho extrovertní sestra, co se děj snaží odlehčovat. I přestože je tu klasicky pár postav, jak jsme u Peela zvyklí, s žádnou jsem neměl prakticky žádný problém. Zbytečná protaženost. Celá tématika s opicí, co se točila kolem Glenna z WD byla dost zbytečná. Doufal jsem aspoň v nějaký tease pro další film, nebo větší propojení s tím, co se zde děje. Pravda je však taková, že se jednalo o jakousi snahu doplnit charakter Yuenna. Respektuji tu originalitu, ale myšlenka mimozemského predátora, co si poletuje po někde po ranči u Los Angeles a žere ty, co se na něj přímo podívají, není pro mě nijak zvlášť uspokojivá. Jedinou husí kůži, co jsem při filmu měl, byla scéna kde jsou děti Stevena Yuena pověřeni, vystrašit hlavní dvojici a přesvědčit je o existenci zelených mužíků tak, jak je známe. Za mě ta scéna neměla chybu. Bylo to přesně to, co bych od mimozemské tématiky očekával. Zvláštní choreografii, nejistotu, napětí. Pak přišlo to rozuzlení, kde mi už bylo jasné, že tohle v tomhle filmu zaručeně neuvidím. Jestli má být tento film, co si hraje na horror revoluce s UFO tématikou, tak je moje odpověď jednoznačně Nop. ()

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (více)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

V Česku je dnes možné předplatit si desítky streamovacích služeb, prorazit na poměrně saturovaném trhu se ale pokusí další. A může mít dobrou šanci na úspěch. Jde totiž o SkyShowtime, výsledek… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér