Ten den by proběhl jako každý jiný, kdyby se na nebi neobjevilo „cosi“, co sourozencům Haywoodovým zabilo otce. Bylo to UFO? Nebo je vysvětlení mnohem racionálnější? Nikdo nic neví. Zjevné je jen to, že to, co se děje v okolí malé koňské farmy, na níž OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer) žijí, je čím dál znepokojivější a nabírá to na obrátkách. Zatímco oči senzacechtivých amatérských ufologů a záhadologů se upírají k nebi ve snaze alespoň krátce zahlédnout kousek létajícího talíře, Haywoodovi klopí zraky k zemi. Kdo se na ně nedívá, toho přece neunesou. Nebo že by pravidla neplatila? (Cinemart)

Duffman 97

Jordan Peele je jeden z nejlepších hororových tvůrců současnosti. Má svou specifičnost díky které zaručeně poznáte jeho film. Je jí atmosféra a bizardnost ( v dobrém slova smyslu ) a jeho filmy nejsou pro masy. Platilo to u Get Out, Us a u Nope to platí ještě více. Film divákovy nejde na ruku a naopak divák musí přistoupit na Peeleovu hru. A je to dobře. Peele není divácký zaprodanec. Taky platí že jde o úplně odlišný film. Get Out byl psycho-thriller, Us zase slasher. Nope je horor, sci-fi, thriller, drama, western a komedie dohromady. Vzdává poctu filmům jako Válka světů, Kovbojové & Vetřelci či Znamení. Co opět musím vyzdvihnout je perfektní práce s kamerou a zvukem, kdy máte pocit pozorovatele. Také oceňuji že vše stojí a padá na atmosféře a hercích. Daniel Kaluua a Keke Palmer podali výborné výkony a měli skvělou chemii. Nope rozhodně není film pro běžného mainestream diváka. Sází na jiné věci než blbosti typu Annabelle a je to dobře. Ve výsledku jde o skvělý a podivný žánrový expert s výbornými herci a skvělou režií. Je dobře že máme v současnosti režiséry jako jsou Jordan Peele, Ari Aster nebo Robert Eggers. Pro mě Král hororu rozhodně není James Wan, který jde příliš mainestreamovou cestou ale tito tři výše zmínění. Filmu dávám 10/10 ()

ANALYZATOR

Analýza: Celý film je v podstatě o páru sourozenců a obrovským/hladovým análu objevujícímu se náhle z nebes. Závěrečné zlikvidování pomocí balónu jen podtrhává Peeleův nedostatek smysluplných nápadů. ()

lineker

Peele jede to svou "odlišnou" filmařinu. Tedy až do poslední půlhodiny, kdy se z něho stal takový růžovější Spielberg. Nevím proč a je to škoda. ()

Nellaron

Štýl, akým bol film natočený, mi najviac pripomínal Shyamalanove Znamení . Odľahlá farma, niečo sa na nej deje, a to tajomno vám brnká na nervy. Podobný je aj minimalistický soundtrack. Zo začiatku sa nám dej rozbieha veľmi pomaly a všetko to dobieha v druhej polovici. Film sa mi spracovaním páčil a kľudne by som ich uvítal viac, keďže Shyamalan to fláka v poslednej dobe. ()

suffragium

Nepřekvapuje, že tento mnohovrstevnatý snímek má na zdejším serveru nižší hodnocení, než by si zasloužil. Co taky čekat od komunity, kde k nejsledovanějším přispěvatelům patří grafomanský primitiv a rasista verbal? Přitom je jasné, že jde o mimořádný tvůrčí počin, jehož symbolika však zůstává českým knedlíkům a přízemním frustrátům z valné části nepřístupná: počínaje klíčovým obrazem černého muže na koni přes metaforu špatného zázraku (nesmyslně stojící bota) až po symboliku morálně-náboženskou (skrývá se za mrakem zlý anděl?). Složitá, do detailu propracovaná symbolická struktura je přitom sevřena žánrovým půdorysem takřka klasické hororové sci-fi, byť s místy komplikovanějším syžetem (proházení časových rovin apod.). Je to úžasná podívaná – což je mimochodem další symbol: oči, kamera, film; jsme společnost spektáklu, která chce všechno vidět, i když přímý pohled na neznámé může ohrozit naši existenci. Co neuvidíme, tomu neuvěříme. A tato podívaná vskutku neuvěřitelná je, proto dávám bez váhání plný počet. ()

Dodge-I

Nene, je to zkousnutelne diky par napadum a predvedeni analogove kamery. Jako studentsky kratky film by to bylo skvostne - tedy pokud by se uvedla posledni tretina. ()

davidb

Keby to bolo naopak a film by bol o vrazdiacom simpanzovi, nenahneval by som sa...ale aj ked koniec je slabsi, prva hodina a pol je vyborna. ()

SirErLeerdan

Spoiler! Zaspanej farmář, blbá sprostá nána a prodavač elektra se setkají s poletujícím prádlem, které si vybírá potravu podle... Nevím ani podle čeho. Filmu kraluje scéna s vraždícím šimpanzem, která do filmu přidala pointu asi jako záchranná vesta v poušti. Nemá to hlavu ani patu, postavy se chovají úplně pitomě, chrlí se tam spousta vugarismů úplně zbytečně(hlavně blbá sprostá nána) a celkově to prostě nejde dohromady.  15% za věčné zhuleného farmáře a masožravý spodničky. ()

AndySvk

Nope stoji za pozretie ten film si ide svoje... Mimaci na ranci surodencov ktori sa s tym chcu vysporiadat po svojom  Bud to budete milovat alebo nie - nic medzi tym :D ()

Hugho

Zaujímavý nápad rozriedený žánrovou neujasnenosťou a slabou súdržnosťou jednotlivých scén pre dlhú stopáž. Taký skoro až amatérsky pôsobiaci pokus o noir-scifi-horor, kde sa nedarilo vytvoriť synergický efekt medzi žánrami, takže to moc nefunguje. Nesympatické postavy tomu moc nepomáhajú a jediná cool postava sa dobrovoľne nechá zožrať plachťákom (sic!). No na druhú stranu to bolo do istej miery originálne a to sa cení. Možno dám ešte režisérovi jednu šancu. ()

Jakobo95 odpad!

No otras. Absolutne nechapem co sa to deje v tejto dobe. Aj v tomto filme, zial pokracuje trend rozdelenia filmu na zaujimavu prvu polovicu a odpad v tej druhej. Ze to bude tak trochu ulet sa dalo cakat uz z traileru ale, ze sa to vymrda na wannabe akcnu nahanacku za ludozrutskym CD by mi ani vo sne nenapadlo…no a zaverecna ,,bitka”… k tomu snad netreba ani ziadny komentar. Odpad! ()

MatyRock

Jakožto osvěžující kousek sci-fi filmů, to relativně funguje. Jakožto konzumní podívaná pro kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv, už toliko ne. Škoda slabší první půle, protože ta druhá byla špičková. 6/10 ()

caerol odpad!

Nevím kde získal tento film takové hodnocení, mě to absolutně nenadchlo. Po slibném začátku to takhle spackat. Totální blbina, která má přes 2 hodiny, ztráta času.... ()

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (více)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

V Česku je dnes možné předplatit si desítky streamovacích služeb, prorazit na poměrně saturovaném trhu se ale pokusí další. A může mít dobrou šanci na úspěch. Jde totiž o SkyShowtime, výsledek… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér