poster

Noční host

 • anglický

  Night Guest

Drama / Psychologický

Československo, 1961, 105 min

 • sinp
  ***

  Do jisté míry chtěl Vávra v tomhle snímku předvést něco nového, ale myslím, že se mu silně nepovedlo. Nová vlna ještě nevystrčila své růžky a "starý pardál" tady nic světoborného nevymyslel. Scénáristicky to snese přísnější měřítka, ale zbytečná Hlaváčová by si zasloužila vykopnout po první minutě. Skutečně si neumím vysvětlit její přítomnost v takovém příběhu než jako zbytečný exhibicionismus režiséra. Ani to další nedošlo do cíle. Jediné, co Noční host ukázal byl fakt, že se blýská na lepší časy. A to velmi záhy....(14.10.2005)

 • Radek99
  ***

  Zajímavé a závažné téma padnoucí za oběť schematické době... Škoda, že tenhle film nebyl natočen tak o pět šest let později...(14.11.2014)

 • Flego
  ****

  Kvalitne rozbehnutá psychologická dráma sa v polovici filmu stratila vo vzduchoprázdne. Bola to veľká škoda, lebo sa Vávra dobre popasoval s divadelnou predlohou, temnou atmosférou, aj s výberom hercov. Záver už bol v poriadku.(13.3.2016)

 • Brouk
  ****

  No konečně k mé radosti, že se ČT vzbudila a pustila nám něco.. :-) Úžasné lidské varování... 5 hvězdám mi vnitřně brání to, že jsem dřív viděl (opět s R.Hrušínským) inscenaci na podobné téma (na FD neuvedené) pod názvem Šachová partie.....(14.10.2005)

 • helianto
  *****

  “Jo, súdruh praporčík, život je, když nevíte, co bude zejtra. Podle plánu není žádnej život… Podle plánu není žádnej život. Nic se nedá naplánovat. Stačí jediná noc. Jediné setkání. Jediná, nevhodně pronesená, věta. Jediný neuvážený čin. Celý život, změněný v jediném okamžiku. Vynikající drama. Napětí do posledního okamžiku a nevydechnete úlevou...(11.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace