Američanka Bronte Parrishová je půvabná, ale poněkud upjatá mladá vegetariánka, nekuřačka, abstinentka a bojovnice za ekologii. George Faure je francouzský emigrant, spontánní a bezprostřední, labužník holdující biftekům, cigaretám a vínu. Jak se vůbec tihle dva mohli stát manžely? Jednoduše. Bronte si chce pronajmout byt s obrovským skleníkem, podmínkou majitelů je však manželský pár. George potřebuje povolení k práci a pobytu v USA, tzv. zelenou kartu. Formální sňatek, jehož prostřednictvím dosáhnou splnění svých snů, je otázkou půlhodinky. To ovšem ještě netuší, že imigrační úřad podrobuje podobné "podezřelé" manželské páry přísnému dohledu. Bronte a George čeká perný víkend, kdy musí pod přísným pohledem úředníků sehrát roli dokonale fungujícího a milujícího se manželského páru. (TV Nova)

rass

I po těch letech je to velice příjemná podívaná, a to zrovna tyhle lovestory nevyhledávám. Nenápadně, leč vkusně a zručně natočený film, který táhnou oba ústřední představitelé. Těm role sedly naprosto dokonale a patří v jejich filmografii k těm nejzdařilejším. Když připočteme tradičně skvělou Zimmerovu hudbu, která i tady opravdu "hraje" a Weirovu přesnou režii, je z toho zábavný a milý film, který nestárne. ()

Sejkorka

Žádné velké nadšení. No, když to člověk poprvé zkoukne 30 let po natočení, můžou se vyskytnout i nedostatku typu oblečení apod. Závěrečný hepyš, hlavně ta líbačka je trochu schematičko. Nicméně nelituji toho, že jsem se odhodlal pustit si to, už kvůli usměvavé, křehké, milé Andie MacDowel. Ta je úplně perfektní v mém oblíbeném filmu 4 svatby a 1 pohřeb. Je to tak 65%. ()

Gattolino

Velmi milá a půvabná milostná komedie, výborně zahraná s šarmem jakoby z klasických divadelních činoher, jejich břitkých dialogů s přeřeknutími, náhlými "nahodile logickými" zvraty v plynutí děje, k tomu okouzlující exteriéry New Yorku, výhledy na Central park a celkové nezapomenutelné panorama "Big Apple". A šťastné, byť elegantně nedotažené zakončení. Krásná věc každým okamžikem, a i když je to jen už mnohokrát v mnoha variantách převařená zápletka, tady je nově uchopena a výsledkem je zdařilá komedie. ()

topol999

Herecký konzert Gerarda... Nic víc psát nebudu ani nechci.... To normálně rom. komedie moc nemusím, ale ZK mě dostala, a nestydím se to přiznat :) ()

sunlion

Jak je to se Zelenou kartou? Všechno je v pořádku – protagonisté jsou antagonističtí, nádherně si odporují, George (Gerard Depardieu) je syrový samorost, Brontë (Andie MacDowellová) kultivovaná až... běda. Vzali se stejně jako pan Louka a Nataša v Koljovi, a i jim začnou dělat úřady problémy. Konfrontace jejich protichůdných světů jsou úsměvné až vtipné, vývoj jejich vztahu od těžce napnuté shovívavosti k náklonosti dokáže zaujmout, jen jedinou věc jsem nepochopil – když se úředník ptal George na značku Brontëina pleťového krému, proč mu na to George neodpověděl: „Nevím, nestarám se o kosmetiku. Ukažte mi chlapa, který by znal značku kosmetiky své ženy. Třeba vy? Tak vidíte.“ Ovšem to by se nemohl George tak hloupě prořeknout, nepodstoupil by deportaci a nedošlo by k vášnivým polibkům před očima úředníků, jež museli mít znepokojivé dojmy z této scény (a dobře jim tak). Pokud bych hledal u Zelené karty nějakou slabinu, zřejmě bych připomněl, že film stojí hlavně a především s Gerardem a Andie, bez nich by to bylo poněkud divné a mnoho diváků by si to nezískalo. 75% ()