Američanka Bronte Parrishová je půvabná, ale poněkud upjatá mladá vegetariánka, nekuřačka, abstinentka a bojovnice za ekologii. George Faure je francouzský emigrant, spontánní a bezprostřední, labužník holdující biftekům, cigaretám a vínu. Jak se vůbec tihle dva mohli stát manžely? Jednoduše. Bronte si chce pronajmout byt s obrovským skleníkem, podmínkou majitelů je však manželský pár. George potřebuje povolení k práci a pobytu v USA, tzv. zelenou kartu. Formální sňatek, jehož prostřednictvím dosáhnou splnění svých snů, je otázkou půlhodinky. To ovšem ještě netuší, že imigrační úřad podrobuje podobné "podezřelé" manželské páry přísnému dohledu. Bronte a George čeká perný víkend, kdy musí pod přísným pohledem úředníků sehrát roli dokonale fungujícího a milujícího se manželského páru. (TV Nova)

Muso

Úžasný herecký koncert Andie McDowell a G.Depardieu s vtipným a uveritelným scenárom. Po rokoch, ale stále funguje skvele. A určite poteší aj záver, ktorý sa už v dnešnej prehappyendovanej dobe moc nenosí. ()

Nut

Někdy se holt zadaří. V tomto případě se opravdu zadařilo, jak kvalitním scénářem, tak hereckými výkony. Ačkoli během filmu se člověk zasměje, závěr je pěkná bulírna....Jediný, co jsem nepochopila, je ten motiv s krémem. Já sama mnohdy nevím, jak se jmenuje každý mlíko, se kterým se patlám. Navíc pochybuju, že by se George podřekl v takovou veledůležitou chvíli. Ale jinak dávám plnej počet. Btw další důkaz, že Depardieuovi sednou i vážnější role. ()

djerba

Kterak okouzlující Francouz zcela nechtěně a nečekaně definitivně zamotal hlavu sucharské Američance:-). V podání Gerarda Depardieu a Andie MacDowell nezapomenutelná filmová perlička. ()

Sidon

Příjemný "romanťák" který neurazí.A to jak hereckými výkony, které byly víc než příjemné, tak docela inteligentním scénářem. ()

VUCAKO

Rád se dívám na Andie, to přiznávám, a tady i pěkně hrála. A ani Gérard mi tu tolik nevadil. Příběh je slušný, jenom mi připadalo praštěné, na co všechno se komisaři vyptávají, to bych já teda o své ženě nevěděl (po 12 letech ani před 12 lety :-) ). Váhám s hodnocením, ale nakonec "jen" 80%. ()

mikel

Zažil jsem takovou kontrolu státních úředníků na západní polokouli na vlastní kůži. Každý metr filmu je pravdivý. Tak to doopravdy chodí. Chlapi to ale obecně snášejí lépe. ()

EdwardMovie

Príjemný film z mojimi dvoma oblúbencami, ktorý sa na nič nehrá...Peter Weir servíruje ludské príbehy s neuveritelnou lahkosťou a medzi krásnou Andie a charizmatickým Gerardom to iskrí od prvej chvíle.Jedna z mojich najoblúbenejších romantických komedií a zároveň dôkaz , že protiklady sa priťahujú a Gérard dokáže hrať na piáno tak ako Lars Ulrich na bicie :) ()

tomino28

Dnes už je to prověřená klasika žánru romantických komedií, která má plusové body navíc i za to, že nekončí všeobecně očekávaným happy endem. Na tom, že to funguje i po tolika letech, má zásluhu hlavní dvojice, pan režisér a tradičně také pan skladatel s velkým S. ()

Sindymindy

Velmi působivý nadčasový film a skvělý herecký výkon obou hlavních představitelů. Andie MacDowell byla pro roli Bronte přímo stvořená. Její láska k rostlinám byla až magická, také její krása a křehkost. Dokázala beze slov dokonale vystihnout i naivitu své postavy a její neschopnost být skutečně svá. Gérard Depardieu se skvěle hodil do role bohémského francouze George, který se dokázal s lehkostí a nadsazenou samozřejmostí vžít do jakékoliv role. Zvláštní, jak zachyboval v okamžiku nejdůležitějším... Jejich vztah probíhal tak trochu pozpátku - od svatby, přes společné bydlení a fotografie, společná setkání s přáteli až k vzájemnému poznání. Na první pohled charakterové protiklady - ale oba měli v srdci smysl pro vášeň, která jim ukázala společnou cestu. Ona ho naučila být kultivovanější, on ji otevřel cestu k opravdovosti. Film je velmi poutavý. Vadilo mi jen to, že některé vedlejší postavy na mě působily komediálně a nerealisticky, jako by lidé z masa a kostí byly jen obě hlavní postavy. Rozhodně však film stojí za opakované pokoukání a pro mě rozhodně patří mezi filmovou klasiku. ()

Tanulin

Mám ráda tento film.Jednak pro jeho obsazení, jednak pro námět.G.Depardieu je pro mě sázka na jistotu, je milý a s dabingem M.Donutila ještě milejší. ()

Alchemilla

Zelená karta je jako správně namíchaný koktejl - porce vtipu pro chuť, spád pro osvěžení, sympatická ústřední dvojice mezi kterou to řádně jiskří pro příjemný aftertaste, přesná dávka romantiky a sentimentu, který dodá sladkost, ale ne přeslazenost, lehce vážnější pasáže pro vyrovnání chutí. Může se pít ve vedru i v zimě, teplý i studený. ()

Zahir

když byl ten film v kinech, tak na slovenském Rock FM rádiu, které jsem tehdy zběsile poslouchal, jeden moderátor říkal, že byl na tom filmu a je to nejlepší film, jaký kdy viděl.. do té doby jsem si o něm myslel, že je idiot, od té doby jsem to už věděl jistě ()