Američanka Bronte Parrishová je půvabná, ale poněkud upjatá mladá vegetariánka, nekuřačka, abstinentka a bojovnice za ekologii. George Faure je francouzský emigrant, spontánní a bezprostřední, labužník holdující biftekům, cigaretám a vínu. Jak se vůbec tihle dva mohli stát manžely? Jednoduše. Bronte si chce pronajmout byt s obrovským skleníkem, podmínkou majitelů je však manželský pár. George potřebuje povolení k práci a pobytu v USA, tzv. zelenou kartu. Formální sňatek, jehož prostřednictvím dosáhnou splnění svých snů, je otázkou půlhodinky. To ovšem ještě netuší, že imigrační úřad podrobuje podobné "podezřelé" manželské páry přísnému dohledu. Bronte a George čeká perný víkend, kdy musí pod přísným pohledem úředníků sehrát roli dokonale fungujícího a milujícího se manželského páru. (TV Nova)

NinonL

Příliš jsem se nebavila. Oba hlavní představitele nemám v lásce, což mi zkazilo dojem. Kvůli nim více méně otravné, ačkoli příběh sám mohl být zajímavý. ()

ivishka

Mám ráda Gérarda snad v každém filmu. Líbí se mi jak je roztomile neohrabaný a přes to všechno má to nezdolné charizma,které člověka pohladí po duši těma krásnýma očima :-).Perfetní nápad na film - sice jsem to už někde viděla a silně mi to něco připomínalo, ale vzhledem k tomu,že je tento film o pár let starší než já(přesněji o tři)tak je to originál z kterého ty vzniklé další filmy s podobnými zápletkami čerpaly.Chválím za krásnou zahradu a plynoucí děj, ale hodně mi vadil utnutý konec - co na plat člověk by měl taky někdy zapnout fantazii. ()

MissJ

Žánru romantických komedií se snažím plánovitě vyhýbat, s několika málo výjimkami. Jednou z nich je Zelená karta. Tenhle film můžu vidět kdykoli, jeho scénář znám nazpaměť a pořád mě neomrzel. Pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. ()

PKD

Milá a nenáročná věc od rež. takových mysteriózních fláků jako Piknik u Převislé Skály apod. Vůbec bych nepoznal, že to je od něj. Ech. Nevím, proč takový režisér spadl do průměrných romantických komedií, kterých jsou doslova tuny. A Zimmera by posluchač též prakticky nepoznal. Leč jeho typický styl začal až o 9 let později s Thin Red Line, takže je vlastně vše v pořádku. Shrnuto...do 24h zapomenete, že jste to viděli. A moc mě baví ty zdejší neskutečně vysoká hodnocení, jako by šlo o zásadní počin světové kinematografie, haha. Nene. Tím je (vedle jiných) např. nepochopený INLAND EMPIRE. ()

Pierre

Peter Weir je znám především jako tvůrce napínavých a mysterózních filmů. Mám s ním skvělou zkušenost s Truman Show. Zde mi ale překvapivě posloužil jako tvůrce vhodného filmu na Valentýnskou projekci (:D), když zabrousil do oddychové romantické komedie, která je navíc známá a dobře hodnocená. A musím říct, že výsledek byl celkem příjemný, byť jsem se zpočátku skoro zapomněl, že chci sledovat romanťárnu a začal se spíše těšit na komediální střet ekoložky a konzervy a na veselé obelsťování úřadů.:D Taky můžu trochu litovat, že nejsem zatížen nostalgíí, ani jsem nebyl účastněn nějakého společného sledování s rodinnou či  abstraktní partnerkou, na které je tohle asi lepší než na sólo projekci. Navíc Andie MacDoweel mi moc nesedla už v (jinak skvělém filmu!) Na hromnice o den více a tady to dopadlo ještě hůr. .Ale například nápad s fotkami se mi líbil moc. Oceňuji i ten otevřený, ne vyloženě happy endový závěr. ()

slord

Príjemná romantická komédia so sympatickou ústrednou dvojicou, ktorá je v rámci žánru veľmi fajn kúskom, ktorý si vás získa. 8/10 ()

blackrain

Vtipná a velmi příjemná komedie s poměrně jednoduchou zápletkou, ale s dobrým nápadem. Herecké obsazení se povedlo. Ústřední dvojice byla trošku nesourodá. Nicméně, protiklady se přitahují. ()

rt12

Je to tak pomalé roztahané až je to dobré. Masožrout Gérard Depardieu je zde suprový. Mc Dowell mě vyjímečně nevadila. ()

Rakosnicek77

Na adresu tohoto filmu nemůžu říct naprosto nic špatné, ode mne dostal plných pět hvězd a to zejména proto, že to co předvedla ústřední dvojice, byla naprostá herecká dokonalost, samozřejmě bráno tak že se jedná o komedii, která má primárně pobavit, ale má i svůj hluboký lidský podtext! Byl jsem strašně rád, že jsem na tento film narazil, protože se mi dlouhá léta různými osudovými okamžiky vyhýbal a viděl jsem ho, až po obrovské spoustě televizních repríz. Nadšení bylo oprávněné a proto je mé hodnocení, alespoň podle mě zcela na místě! ()

Damiel

70 % - Já nevím, no... K dokonalosti a bezchybnosti podle mě Zelené kartě poměrně dost chybí. Špičkování a dohady mezi GD a AMD jsou skvělé, také všechny prekérní situace, které se díky jejich situaci rodí, jsou výborné. Akorát jsem z toho necítil silnější pocit jejich vzrůstající náklonnosti, rodící se lásky, citů... Pár pohledů do pseudoalba nebo okouzlený pohled při recitativu básně za doprovodu klavíru je málo. To tam Weir vecpal jaksi mimochodem. Pokud by Zelená karta byla i v tomto ohledu stejně propracovaná jako zbytek, určitě bych si ji užil mnohem víc. Přece jenom, je to film romantický, takže té vznikající romance tam mělo být víc. ()

major.warren

Ikonická romantická komedie Petera Weira s úchvatnou Andie MacDowell a geniálním Gérardem Depardieu. Je to neskonale vtipné, chvílemi satansky hrubé (především ve chvílích střetu francouzského hrubiánu se "zelenou" Newyorčankou), člověk se baví od začátku do konce a na závěr pláče, aniž by se však musel za své slzy stydět. Udělat dobrou romantickou komedii je umění. Weir dokázal, že toto umění ovládá, leč mu v tom zásadně pomáhá ústřední dvojka, pohříchu neoceněna Oscary. Zelená karta je filmem z radosti pro radost. Moc rád si ji zas někdy vychutnám. ()

kajas

Milý romantický film (na komedii jsem se ani moc nezasmála) se sympatickou ústřední dvojicí a poněkud smutnějším koncem, než na jaké jsme z podobných titulů zvyklí. Nic víc. ()

Aleee89

No i když možná ne zase tak neočekávaně dobré, protože se stačí podívat na názory pode mnou a máte docela jasno. Tohle není typická americká a romantická komedie, protože ty jsou z 90 % docela trapné a pitomé. Tohle je naopak fajn příjemný film, na který se vám kouká tak nějak s lehkostí a příjemně. Děj je náhodou docela zajímavý a ústřední dvojice sympatická. Konec taky nebyl úplně typický. Jen z části. Co mi ale vadilo bylo, že na začátku se objevila hudba ze Vzpomínek na Afriku. Tuhle hudbu miluju a v tu dobu mi to připadalo trochu jako "vykrádání" jiného filmu. Ale celkově to byl fajn film, takže odpouštím. ()

Petroff

Převládající dojem po xy let letech, co jsem to viděl: většinu filmu zabírá učení se jmen rodičů, barev kartáčků na zuby, názvů kosmetickejch přípravků, oblíbený barvy, oblíbenýho jídla, oblíbenýho pití, kamarádky z mládí, poníka Ňufíka a názvu knížky, jejímž hrdinou je pes jménem Ben. ()

Beagle

S léty tenhle film překvapivě nabývá na kvalitě, hlavně srovnáním s desítkami současných romantických komedií (a hlavně těch s ehm, Katherine Heigl...). Andie bych se do pokračování po letech nebála obsadit, Gérarda bohužel ano... ()