Američanka Bronte Parrishová je půvabná, ale poněkud upjatá mladá vegetariánka, nekuřačka, abstinentka a bojovnice za ekologii. George Faure je francouzský emigrant, spontánní a bezprostřední, labužník holdující biftekům, cigaretám a vínu. Jak se vůbec tihle dva mohli stát manžely? Jednoduše. Bronte si chce pronajmout byt s obrovským skleníkem, podmínkou majitelů je však manželský pár. George potřebuje povolení k práci a pobytu v USA, tzv. zelenou kartu. Formální sňatek, jehož prostřednictvím dosáhnou splnění svých snů, je otázkou půlhodinky. To ovšem ještě netuší, že imigrační úřad podrobuje podobné "podezřelé" manželské páry přísnému dohledu. Bronte a George čeká perný víkend, kdy musí pod přísným pohledem úředníků sehrát roli dokonale fungujícího a milujícího se manželského páru. (TV Nova)

Zdeňka

Překvapivě se mi hlavní představitelé k sobě hodili, stále tomu nevěřím, ale je to tak. Celou dobu jsem jim držela palce, Bronty aby si uvědomila, kdo je pro ni ten pravý a Georgovi aby to nezvoral. Monticello - to je to slovo, které to celé pokazilo. Taky nechápu, proč hlavní hrdinka neměla jiný jako např. Nivea či Dove, na tom není nic k pokažení! ()

Mytologie

Určitě jedna z nejlepších romantických komedií, zaručí skvělou zábavnou podívanou. Je vystavěná na vtipném příběhu, protikladných povahách partnerů v podobě bouřlivého, poživačného ale zároveň něžného francouzského hudebníka George a Bronte. Georg, kterého skvěle hraje můj oblíbenec Gérard Depardieu, potřebuje povolení k práci a bydlení (zelenou kartu) v USA. Bronte je jeho úplný opak, vegetariánka pečující o rostliny v prostředí newyorské komunity s velkým střešním bytem se skleníkem. Aby získala pronájem, potřebuje rychle manžela:-). Spousta emocí, zápletek a vtipných situací jsou společně propojené do obdivuhodného filmu. ()

sskrblik

Průhledné už od začátku sice Zelená Karta je, to nemění nic na tom, že je to hezky natočený film se správnou dávkou romantiky a decentního vtipu. Peter Weir mi už po několikáté dokazuje svůj talent, těším se na další filmy!! ()

JohnSmith

Docela příjemná komedie s netypickým hollywoodským závěrem, což je samozřejmě klad. Ale jinak je to takové pozvolné a někdy uspávající. ()

Právnička

I když romantické komedie moc nemusím a až na výjimky nejdu nad tři hvězdičky, u Zelené karty jsem musela jednu přidat. Ani sama nevím proč, ale něčím si mě prostě tento filmík získal. Možná svou elegancí a nevtíravým humorem, nevím... ()

G.W.Bush

Není žádné tajemství, že protiklady se přitahují, ale spojení neustále lehce ovíněného žabožrouta se závodní konzumentkou sóji by pravděpodobně dlouho nevydrželo. ()

mohamedsfinger

Souhlasím s Kleopatrou, že ta scéna na imigračním je trochu mimo, ale jinak je to velmi pěkná romantická komedie, na kterou se čas od času velmi rád mrknu. ()

gutshoter

Výborná, skutečně výborná komedie s Gérardem a mou oblíbenou Andie z Hromnic. Sám ani nevím, proč nedávám 5*. Je to téměř bezchybné, vlastně naprosto bezchybné. Jen mě to asi nevzalo tolik za srdce... Co vim je to, že si to určitě pustím znova. ()

PALINO

Pekne napísaný a kvalitne zrežírovaný film od Petera Weira + sympatické herecké výkony Gérarda Depardie a Andy MacDowellovej = príjemná romantická komédia. ()

klúčik

Film je založený na šarme jeho hlavného predstaviteľa. G.Deparddieu je taký veľký maco a zároveň veľký simpaťák. Musím ale pripomenúť, že scénu s klavírom som už niekedy videl v českom filme o O.Novým. Film je pekný a romantický 75%. ()

Han22

Jedna z nejlepších romantických komedií co znám a co můžu stále dokola. A té blbosti s tím krémem mě bylo vždycky strašně líto. ()

Seti

Peter Weir je skutečně špatný lhář, protože scénář plný tak ubohých a hloupých lží by nedal dohromady snad ani Mirek Dušín. Jen mě to utvrdilo v názoru, že lidé, co neumějí lhát, by to ani neměli dělat, protože to vede jen k naprostým trapnostem (bože jak já tyhle situace nenávidím). Jinak Andie MacDowell byla nádherná, ovšem Depardieumu toho citlivého a smyslného skladatele fakt nežeru, protože vypadal spíš jak otylý šéfkuchař (co na něm ty ženský vidí?). ()