chrispe

Originální a ve své výpovědi děsivý snímek, i když se tak (alespoň ze začátku) moc netváří. Jim Carrey mi tu ukázal, že vedle své komické stránky umí ukázat i tu vážnější a rozhodně mu to jde. Podle mě se jedná o opravdu moc dobrý film, který rozhodně stojí za to vidět. ()

canucks333

To je ono! Konečne som po dlhom čase videl film, ktorý ma prinútil dlho rozmýšľať! Naozaj desivá predstava žiť v ,,umelom" svete. Briliantné. Niccol a Weir naservírovali dokonalé dielo. Jim Carrey bol famózny pričom mu grandiózne sekundovali Laura Liney, Ed Harris a Natascha McElhone . Gratulácia. Film, ktorý má v sebe toľko myšlienok, že sa už nevyznám ani vo svojich... Videl 3x v českom a slovenskom dabingu --------- 100% ()

BeranSon

--V rámci filmového úterku-- Překrásně vytvořený film, který dokazuje jak podstatná originalita je. Od první chvíle, kdy jsem viděl rozchechtaného Jima Carryho, jsem si myslel, že zase půjde o nějakou přemimikovanou kravinu. Carrey ukazuje, že v sobě má taky duši vážného herce, odbočil z cesty úchylných pablbů a rozhodl se taky něco hrát. Udělal správně. Truman show ukazuje jak udělat z člověka totálního vola. Na první pohled je vidět zřetelná umělost, která je odkryta schválně. Na šošuli Eda Harrise jeho "producenská" čapka sedne pěkně, s přehledem uhrává roli a bere od ní tolik co může. Ke konci jsem byl dojatý, málem i slza štěstí ukápla. -9/10- ()

Eluin

Takové místy až "Dickovské" téma, že? Jim Carrey opět potvrdil své herecké kvality stejně dobře jako Peter Weir. ()

lemonova

Truman Show sa mi v podstate páči. Až na to, že pointa prichádza okamžite. Možno by sa s ňou dalo trocha vyhrať a možno by to chcelo udržať na uzde americký zmysel pre pátos v závere. Ale čo už s tými nešťastnými Američanmi, keď tak milujú divácky potlesk?? :) ()

sgt.paper

první film ve kterém mě Jim Carrey neznechutil. Ukázal, že někdy dokáže být i dobrý herec, měl by si tuto prostou pravdu uvědomit a přestat hrát ve filmech typu Ace Ventura nebo Blbý a Blbější. ()

johnywalker

Originalita, asi nejlepší vlastnost. Paranoia, vedlejší účinek Truman Show. Něco takového jsem opravdu nikdy předtím neviděl. ()

Ombak▼Penari

Čím víc jsem viděl, tím víc ujeté mi to přišlo. Jim Carrey se ujetý už narodil, jeho herectví je značně extravagantní v každé roli. Tohle nebyl úplně můj šálek čaje, ale nemůžu tomu upřít originalitu a dojemnosti. ()

Nerd4Dreaming

Dost přitažený za vlasy ale i tak povedený. Jenom ke Carreymu mám trochu výhrady, snad kromě Eternal Sunshine of the Spotless Mind si nevzpomínám na žádnej jeho film, ve kterým by neměl ty svoje šílený grimasy. Třeba do tohodle filmu se totiž vůbec nehodily. ()

Rathalos

Velmi zaujimavy film,takyto namet by ma ani nenapadol a dobre bolo aj to,ze do hlavnej roli obsadili Jima Carreyho,zahral to dobre...:-) ()

GMVajgl

Jedinečnej a původní námět, kterej dokázal šokovat a určitým způsobem předpovědět budoucnost - dnes jsou lidi, co vše sdílejí s celým světem na soc.sítích, jako kdyby takovou vlastní Trumanovu show chtěli. Je to něco jinýho než ty dnešní remaky, soft rebooty, komiksový filmy, filmy o pomstě a "Romeo&Julie stokrát jinak". Stejně průkopnický film jako Matrix, pojednání o hledání pravdy. I Truman hledal svoji "červenou pilulku". A i přesto, že je zde hodně "modro-pilulkových" filmových lží (Trumanova soulmate na něj čeká a pak jsou spolu šťastně až do smrti), tak je to spíše povznášející film. ()

MickeyStuma

Zvláštní filmová studie poukazující na otázku, jak moc se odlišuje všední život od života prezentující se v televizi. A to nejen o prožívání svého vlastního života, ale také kolik lidí dokáže onen život sledovat. Dokážeme se masově dívat na život jednotlivce stejně tak v realitě, jako prezentovaného na televizních obrazovkách? Když například jdeme po ulici, je nějaký rozdíl v tom, jestli nás přímo sleduje desítky přítomných očí a nebo skrytých kamer přenášející obraz pro tisíce a tisíce očí dalších? Co je vlastně skutečný život? A jak vypadá? Takové odpovědi se snímek snaží zodpovědět a nejen to. Truman Burbank, kterého výtečně ztvárnil Jim Carrey, žije od narození život jako každý jiný a přesto odlišný. A samozřejmě nemá o ničem ani tušení. Jenomže jak se říká, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, což jinak řečeno znamená, že nic netrvá věčně a tak jednoho dne dojde k prozření. Vyrovná se s tím po psychické stránce? On ten život před kamerami není takový, jak vypadá, a v podstatě je vše jedna velká lež. Vše je autentické, vše je překrásné, jen někteří lidé jsou najatí komparsisté. Dokonalý svět, jaký si všichni přejeme, ale jen zdánlivý. Tedy nic než klam. Naivní sen o životní idyle se satirickou dojemností a skrytým dramatickým podtextem mezi zábavnými momenty. Něco jako mikrokosmos vytlačující upřímná fakta v předstírané autenticitě. Je to snímek nádherně natočený a plně ukazuje stav věci přesně tak, jaký skutečně je. Ohromná fúze klamavé zábavy ohraničené mediální satirou v rámci odhalování typické životní idyly mezi zdmi vykonstruovaných lží a přetvářek. Svým stylem poukazuje na voyeurismus každého z nás v rámci stále nekončícího trendu nejrůznějších televizních reality show. Nastavuje tak zrcadlo k určité společenské vrstvě, což je správný směr a zcela neopodstatněný. Tohle není zábavný snímek s gumovými obličeji, jak to Jim Carrey umí, ale jde o skutečné sociální téma k zamyšlení. ()

Evander

Truman Show je skvělým a na dobu svého vzniku i velice originálním filmem. Pro Jima Carreyho jistě životní role. Obecně se mi jeho herecký projev nelíbí, ale zde byl skvělý. Naopak Ed Harris je skvělý prakticky vždy, ale i zde bych se nebál jeho roli „tvůrce světa“ Christofa označit za jeho životní, protože jeho výkon byl jedním slovem fenomenální. Laura Linney je též skvělá a s ní mnoho dalších, které již nebudu jmenovat. Film je neskutečně pozitivní, nabitý silnými emocemi od začátku až do konce a jeho zhlédnutí doporučuji úplně každému. Sám brzy naplánuji další projekci, protože takovýchto filmů se dnes již točí pramálo. 92% ()

Besyn

Velmi zvláštní,velmi netradiční a velmi originální příběh,který se nedá tak docela popsat,ten se musí vidět.A ano,naprosto skvělý film.Carrey pravděpodobně v životní formě. ()

plagjoklas

Jeden velmi originálny film na ktorý som sa neskutocne tesil. Je príjemné vidiet raz zacas Carreyho nie len ako cisto komediálneho herca. Tu svojho Trumana zahral fakt bezchyby (aj ked asi dva krat si tu svojsku grimasu odpustit nemohol, no to nevadí). Príbeh je neskutocne originálny a atmosféra vás stále drzí v napetí a cítite sa vázne ako diváci skutocnej Truman Show. Televízne mestecko je uplne perfektné, cez demagogické plagáty v cestovke (lietadlo zasiahnuté bleskom a pod tým nápis "to sa moze stat kludne i vám") az po nevinné reklamy uprostred vysielania. To cloveku vycarí úsmev na tvári. Navyse som sa pocas celého sledovania filmu cítil velmi príjemne, aj ked bol film na mnohých miestach napínavý bolo to príjemné. Takýto zaujímavý film tu asi este nebol a navyse ukazuje ze Jim Carrey (to isté ukázal aj nedávny Vecný svit neposkvrnenej mysle) je skutocne dobrý herec. ()

farfalino

Tak tohle je fakt síla. Tohle udělat dnes a pouštět do televize tak vyvoleni a big b. mají nulovou sledovanost. Z druhé strany jde z toho hrúza. Někoho takle využít. Něco jako Matrix jenom z jiného pohledu. ()

salamandrr

Naprostá brutalita, geniální a zároven hroznej podnik....jedná se o televizní reality show, hlavní postava truman...jim carrey v trochu neobvyklé roli , když se na to díváte, musíte bejt ultra nasraný na režiséra i se bavit a zároveň se trochu bát, že i byste mohli být součástí podobného komplotu! ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall