Kingjiri

Tenhle snímek bych vzhledem k době jeho vzniku označil až za vizionářskej, protože zábavnou formou trefně ukazuje demenci a zvrácenost většiny reality show, který se objevily až v průběhu druhýho tisíciletí. Taky určitě neni od věci se po skončení projekce zamyslet nad tim, jak moc ovlivňujou masmédia myšlení lidí (popř. to naše). Celej film stojí a padá na skvělym nápadu a výkonu Jima Carreyho v tragi-komický roli. Ale na druhou stranu bych z něj zase nedělal geniální dílo, který nemá chyby. Mně osobně scházelo ještě o něco víc emocí a větší využití potenciálu ústředního tématu, čtyři slabší hvězdy. ()

chrispe

Originální a ve své výpovědi děsivý snímek, i když se tak (alespoň ze začátku) moc netváří. Jim Carrey mi tu ukázal, že vedle své komické stránky umí ukázat i tu vážnější a rozhodně mu to jde. Podle mě se jedná o opravdu moc dobrý film, který rozhodně stojí za to vidět. ()

Alice02

Poslední slova policisty hledícího do televize mi tvrdě připomněla naši společnost. Tady je tolik metafor a náznaků, že když máme takovou jedinečnou možnost žít svůj život, že bychom ho měli žít se vším všudy a podle sebe, jenže na to je většina nás líná, nebo moc pohodlná... A stejně všichni držíme palce Trumanovi, on si to zaslouží a dokáže si vážit vlastního života i když ten předtím byl tak "dokonalý". Chce žít ten SVŮJ. ()

Stíba

"Akceptujeme svět tak jak je nám prezentován." Nevím jak vás, ale mě nossná myšlenka tohohle filmu v životě napadla už nespočetněkrát. Právě proto jsem ale asi očekával, že mě její filmové zpracování zasáhne ještě o něco víc. Nebo je to snad jen proto, že mě chcete nechat v téhle show dál žít?!? ()

goni

Popis k tomuto filmu podla mna prezradza zbytocne vela. Ja som ho zacal pozerat bez toho, aby som vedel o co sa jedna a bol som velmi milo prekvapeny. Fakt pekny film o slusnom nicnetusiacom poctivcovi, ktory zije takmer bezstarostnym zivotom. Jedina vec co ho trapi je davna spomienka na zenu, ktoru kedysi poznal a do ktorej sa na prvy pohlad zalubil. Mozno to znie ako romantika, ale v konecnom dosledku ho tuzba po laske privedie k niecomu ovela vacsiemu... Vsetkym vrelo odporucam. Toto je presne ten typ filmu, ktory na divaka silno zaposobi a navzdy si ho zapamata . [76/2013]. ()

verlit

Dnes, v době reality show, které jsou jen krůček od Trumanova světa, už hlavní myšlenka možná nepůsobí tak revolučně, ale to nic nemění na tom, že Truman Show je jeden z mých nejoblíbenějších filmů (a také jediný, ve kterém je Carrey snesitelný). Mix scén opravdu vtipných i těch až překvapivě vážných skvěle funguje a funguje dokonce i závěr, který mohl být potenciálně sentimentální slabinou. "...to poslední, co bych udělal, je že bych ti lhal"...je pro mě jedna z nejmrazivějších scén, které jsem kdy viděla. ()

joker30

Toto je typický trojhviezdičkový film , ktorý si vždy rád pozriem. Má naozaj pekné scény, zaujímavý príbeh a dobrý záver. 70% ()

Ondr@932

Super dokonale zábavný film, a hlavně originální ! Jim Carrey mě předvedl, že dokáže hrát i vážnější role a sedí mu to víc než ty jeho trapné vytlemené role. 90% PS : Snad taky nejsem od malička v reality show :-D ()

Miki68

Po letech jsem se na tenhle film podíval znovu a musel jsem hvězdičku přidat. Je to vlastně černá vizionářská komedie. Skvělý scénárista Andrew Niccol už před patnácti lety odhad zvrhlost médií, které čím dál více ovlivňují náš denní život. Bohy, ke kterým se mediální magnáti modlí jsou koláče sledovanosti a prodej reklamy. Brát ohled na etiku a lidskou slušnost? Proč? Lidi přece chtějí lézt druhým prostřednictvím kamer do cizích kuchyní a ložnic. A Jim Carrey je skvělej herec. Vyhrál si to u mě už ve Svitu... a pak i v Božským...Jo. Pět. ()

katmandzoo

Jeden z najoriginálnejších filmov s krásnou a v dnešnej dobe veľmi aktuálnou výpovednou hodnotou. Jim Carrey v životnom výkone. Viac k tomu nemám čo dodať, toto proste musí vidieť každý filmový fanušík. ()

GIK

Film natočený podle skutečnosti. Je o nás, o našem životě. My všichni jsme true man nebo true woman. Stejně jako Burbank žije pod obrovskou kupolí i my všichni žijeme v mnohem větší verzi Truman show. Pravdivý film - Pravdivé Představení. ()

AloeB

Neskutečné. Po letargii vzniklé ze sledování průměrných a manufakturně tvořených snímků mi přišla tato televizní show jako zjevení. Geniální nápad muže, který je od svého narození uvězněný v televizní show, kterou sleduje celý svět je nejen skvělou alegorií, kritikou a kdo ví, čím ještě, ale hlavně neskutečnou zábavou a platformou pro nikdy neviděné situace, které by možná byly zábavné i bez titulního herce, ale je to právě Jim Carrey, kdo je přivádí k dokonalosti. Naštěstí však není jediným hercem, který celý film táhne, neboť má po svém boku celou plejádu hvězd, které tvoří ze snímku nezapomenutelné dílo, jako nejlepší z nich bych vyzdvihnul vážnou a doslova božskou roli Eda Harrise a roli ironizující product placement a běžné seriálové postupy Laury Linney. Truman show prakticky nemá slabá místa a nelogičnosti jsou obvykle součástí specifikace problému (například seriál běžící 24 hodin v kuse je očividně nesmysl - což ale divák promine, protože si uvědomuje, že to má svou roli). Dokonce i závěr nijak nepolevuje, je fascinující a jeho utnutí je přesně načasované. Je sice škoda, že se již nikdy nedozvíme, jak se Trumanovi žilo po jeho dobrovolném "vyhnání z Ráje", ale jakákoliv informace navíc by jen zkazila výsledný požitek z tohoto nadčasového díla. ()

Razzor_82

"To je všechno co umíte? Budete mě muset zabít!" Geniální námět a perfektní zpracování. Jim Carrey ukázal, že je úžasný i v lehce dramatické lince. Citlivé propojení  sledujícího diváka s televizní show. Skvělá hudba dodá na dramatičnosti. Konec je pak v podkresu se skvělou  hudbou dechberoucí. Skvěle nastíněná otázka co je fikce a co pravda. 10/10 ()

elessar04

The Truman Show - snad NEJORIGINÁLNĚJŠÍ film, co jsem viděl. V hlavní roli skvělý Jim Carrey. Film prozkoumá život mladého muže, Trumana, a vliv médií na lidský život. Více neřeknu, nechte se překvapit. Byl jsem neskutečně překvapen. Od filmu jsem čekal velmi a dostal jsem ještě víc. Ed Harris zase skvělý záporák a Jim Carrey prostě svůj a hrál taktéž skvěle. Filmu nemám co vytknout. Naprosto úžasná kamera a efekty. Skvělý a VELMI CHYTRÝ scénář a příběh, jak jsem již podotknul, naprosto originální. Hudba? BRAVURNÍ!!! ()

Hpatrik

Výtečný námět a velmi dobré zpracování. Jen to vyvrcholení  a jeho vztah s Lauren by bylo možné vytěžit mnohem víc, případně tomu dodat i nějaký epilog z "druhé strany" jako tečku. Prostě mi to přišlo na konci příliš uspěchané. Jinak ale naprostá klasika! Docela by mě zajímalo jak by vypadal remake/sequel s dnešního digitálního světa. ()

Vabr

Rozhodně originální film, to Truman Show nemůže nikdo upřít. Myšlenky se jen hrnuly, pozoruhodných a nápaditých situací byl zde nespočet, vtipné, nepříjemné i překvapivé scény neustále odevšad vyskakovaly a výborná řemeslná stránka s povedenými hereckými výkony celý film rovněž táhly. Já jsem si tedy film určitě užil a vřele doporučuji - stejně tak si o něm toho moc nezjišťovat a vyvarovat se spoilerům, protože zrovna u Truman Show si tohle nepřejete. 4,5⭐. Vyhodnocení: Linka s pravou láskou byla odvedená opravdu brilantně ()

Zombo

Konečně někdo natočil film o tom zvláštním pocitu, kdy vám život připadá jako nudný mnohodílný seriál. Ta nechutná monotónnost a jen občas se objeví nějaká ta zápletka, abyste se z toho nezbláznili, nevzdali to a „nesnížili sledovanost“. Skutečně úžasný námět, který byl bravurně natočen, a když hlavní postavu excelentně zahrál jeden z mých nejoblíbenějších herců Jim Carrey, tak nemám nejmenší důvod nedát nejvyšší hvězdné hodnocení. „In case I don’t see ya: good afternoon, good evening and good night!“ ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall